Toyota Yaris Hibrid 2018 - preklop dnevne-zasenčene luči.

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mama je (ne)srečna lastnica povsem novega Yaris hibrida z opremo BiTone in s TSS.

Ko smo v četrtek prevzeli avto smo odkrili, da očitno nima avtomatskega preklopa med LED dnevnimi in kratkimi lučmi, kljub temu, da ima senzor za samodejni preklop dolge-kratke luči, senzor za dež, kamero za prometne znake,... ma ni da ni.

A je možno, da avto v letu 2018 nima avtomatičnega vklopa zasenčenih luči. Pri prodajalcu pravijo, da je to pač čudna politika Toyote. Konfigurator mi kaže doplačilo 350€ ob naročilu avta in bi dobili senzor svetlobe, ki bi potem to omogočal, naknadno se baje ne da naročiti. Je kak stručko ala MTL za Toyoto?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.895
5.170
113
Maš na ročki funkcijo auto? Če ja preklapla automatsko. Če ne preklaplaš ročno.
Samo težko verjamem da tega ni. Tudi v navodilih je omenjen auto preklop
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja ročka nima auto. :(

Nisem niti pomislil ob naročilu, da tega nebi imel. :bonk:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To moram probat, ga ima mati. So rekli na servisu, da bo potem piskal.

Ampak mi je glupo imet super duper LED dnevne, pa se vozit s halogenkami.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.895
5.170
113
To je Toyota :) pri njih je marsikaj glupo do amena. Japonci mislijo čisto drugače kot mi.
Za priusa vem da je bilo potrebno samo ročko na auto menjat in je delalo potem automatsko.
Mi je pa definitivno čudno, da na trgu kjer so podnevi luči obvezne ni to serijsko. Japonci pač.

Drugače pa ja toyotin tester ima nekaj teh funkcij za spreminjat. Sicer za yarisa nimam pojma kaj vse.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bo treba najt en malo bolj "odprt" servis, ker ti v MB se bojijo karkoli probat, ker potem ne bo več v garanciji.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.895
5.170
113
Jaz mam od Toyote diagnostiko, pa ti glih zaradi tega nisem ponudil, da lahko pogledama :)
drugače pa če ti ni predaleč vozi k Furmanu na Ptuj. So fajn dečki na servisu
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja saj najprej bomo preko prodajalca preverjali, ker klinc gleda tistih 350€ če jih je še treba plačat pa bo mir.

Vseeno hvala za ponudbo, mogoče pa te kdaj vseeno fehtam. ;)
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Mama je (ne)srečna lastnica povsem novega Yaris hibrida z opremo BiTone in s TSS.

Ko smo v četrtek prevzeli avto smo odkrili, da očitno nima avtomatskega preklopa med LED dnevnimi in kratkimi lučmi, kljub temu, da ima senzor za samodejni preklop dolge-kratke luči, senzor za dež, kamero za prometne znake,... ma ni da ni.

A je možno, da avto v letu 2018 nima avtomatičnega vklopa zasenčenih luči. Pri prodajalcu pravijo, da je to pač čudna politika Toyote. Konfigurator mi kaže doplačilo 350€ ob naročilu avta in bi dobili senzor svetlobe, ki bi potem to omogočal, naknadno se baje ne da naročiti. Je kak stručko ala MTL za Toyoto?
Čudna gor ali dol, pri vseh proizvajalcih se najde kaj ''čudnega''.
In ja je možno. Vsekakor pa je tu glavna krivda na strani kupca, ki je pač spregledal ali '''spregledal'' navedeno postavko za dodatno opremo, čeprav je res, da ne moreš naročiti posebej, temveč le v kompletu (Smart Pack ali Plus pack). Namesto, da bi senzor svetlobe dali zraven luči :(.
In se strinjam: da te silijo dat 350 EUR za senzor za svetlobo in dež v letu 2018 je čista kraja, tako da naša dva tudi ročno vključujeta kratke luči. Jajc je le to, da tiste dnevne spredaj vseeno kar nekaj brlijo in dokler ugotovita, da je tema zunaj že kar malo traja, pri tem pa seveda zadaj ne dela nič.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem sedaj preveril meni ljubo znamko pa pravijo da mali jajčki v nižji in srednji opremi tudi nimajo avto preklopa - ja vsak dam zvem nekaj novega.

350€ je pri Yarisu paket: senzor luči, vstop brez ključa in samozatemnitveno ogledalo, tako da se mi recimo ne zdi toliko, če smo dali samo za sprednje in zadnje park senzorje 400€. Bi z veseljem sedaj plačali teh 350 samo za luči - kad se gine, nek se gine otmeno.

Glede naše "krivde" pa ja seveda smo sami krivi, ampak trgovec bi nas lahko opozoril na to "pomanjkljivost", glede na to, da smo vzeli skoraj vse po spisku, da sva se celo o navigaciji pogovarjala,...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.895
5.170
113
Če ni skrivnost kolko ste odkartali za avto in ali je uporabn za 130kmh na avtocesti al se prevec dere (pustimo pospesevanje)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
17.400 Yaris hibrid, BiTone bela perla, TSS + park senzorji dodatno spredaj in zadaj.

Kako je na AC ti pa ne morem povedat iz dveh razlogov - avto je od mame in avto nima vinjete ker je ne rabita.