Dnevne luči in funkcija AUTO

gringo512

Zelenc'
12. avg 2012
27
0
1
Na mojem nekaj let starem Seatu imam tudi svetlobne senzorje in posledično automatsko vklapljanje luči, vključno s funkcijo comming home in meglenkami. Pri vseh ostalih avtih VAG grupe sem opazil, da jim podnevi svetijo samo meglenke, takoj ko se stemni pa se prižgejo kratke luči, zadnje, in notranja osvetlitev.
Pri meni pa v primeru funkcije AUTO vedno gorijo sprednje kratke, zadnje, osvetlitev tablice, onemogočene so mi dolge, izklopi se notranja osvetlitev. Ko se stemni, se mi vklopi notranja osvetlitev in mi omogoči dolge luči.

A se da to spremenit, nastavit, sprogramirat ? Hočem torej, da mi podnevi pri funkciji AUTO gorijo samo sprednje meglenke, vse ostalo pa da bi bilo izklopljeno ...
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Ne svetijo meglenke, ampak dnevne luči, ki so v istem ohišju. Pri tebi tega pač ni, žal.
 

gringo512

Zelenc'
12. avg 2012
27
0
1
če vzameš naprimer Octavio, ima posebej na odbijaču meglenke ... podnevi s pomočjo funkcije AUTO svetijo samo meglenke, ko se stemni se meglenke izklopijo in se vklopijo kratke luči, ter celotna zadnja in notranja osvetlitev.

malo glupo se mi zdi, da je edina pridobitev funkcije AUTO vklapljanje/izklapljanje notranje osvetlitve ... skorajda ne morem verjet ...
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Na octaviji to NISO meglenke, ampak dodatne dnevne luči za doplačilo. Meglenke so zraven. Pač nisi doplačal tapravih stvari. Lahko pa vedno zamenjaš avto, če te to moti. (ja, vem, to ponavadi ni možnost... bo pač pri naslednjem avtu)
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.233
2.072
113
SV SLO
Še en, ki bi rad fural z meglenkami ob jasnem vremenu in odlični vidljivosti. Tako kot je napravil Seat je v redu in za božjo voljo ne frčkaj po avtu brez potrebe.

In ne vem če bereš tisto niso MEGLENKE AMPAK DNEVNE LUČI V OHIŠJU MEGLENK zadeva je že iz mode sedaj se in ledice za dnevne luči.
 

gringo512

Zelenc'
12. avg 2012
27
0
1
Se opravičujem, nisem vedel za razliko med dnevnimi lučmi in meglenkam in ne, ne prebavljam vožnje z meglenkami po nepotrebnem
cool-1.gif

Se pravi tako kot je naštimano ima za delat in fertik ... še vedno pa me muči, zakaj se ne bi izklopile zadnje luči + osvetlitev tablice ...
confused-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Najenostavneje boš rešil tako, da kupiš dnevne LED luči. Potem ti pa mojster zveže električno in sprogramira tako, da podnevi svetijo namesto sedanjih luči te ledice, ob slabši vidljivosti pa normalno vse luči
 

gringo512

Zelenc'
12. avg 2012
27
0
1
Ma mi niso najbolj všeč razne te LED fore, če je original je ok, če so pa dodane mi zgleda bedno.
V bistvu je bil namen mojega posta samo izvedet ali mi pravilno dela AUTO funkcija in ali se jo da kako nastavit/sprogramirat, ker pri vsih ostalih lastnikih VAG grupe dela drugače -> ugašajo se zadnje luči, ...

Če je to to, naj bo tako še naprej
cool-1.gif


Je pa malo nerodno, ker v primeru kakšnih boljših žarnic (NightBreaker) kratke luči vedno gorijo in posledično prej crknejo ... verjetno ni treba razlagat, da je treba za menjavo žarnice razkopat pol avta
frown-1.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.233
2.072
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik gringo512 pravi:


Je pa malo nerodno, ker v primeru kakšnih boljših žarnic (NightBreaker) kratke luči vedno gorijo in posledično prej crknejo ... verjetno ni treba razlagat, da je treba za menjavo žarnice razkopat pol avta
frown-1.gif

Nisi edini, ki to počne. Inženirji pač. Še dobro da so tako početje prepovedali. Na novih avtih mora biti menjava žarnic narejena tako, da le te lahko zamenjaš tako, da ni več treba razmetati pol prednjega dela avta. Več sreče pri nakupu naslednjega avta.
cool-1.gif
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Sam imam samodejno prižganje luči na avtu in se mi zdi to "bedno" da gori vse brezveze,
bil v AT in gledu te LED luči in so konkretno nad 50€
cool-1.gif
tiste ki bi jih imel sam so bile 78€ + montaža in homo
Jah, ni pocen ta špas
wink-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz pa pogresam to, da gorijo se zadnje luci... Ker se vidi ogromno avtomobilov recimo sredi dneva, ko je se dovolj svetlo, da senzor za luci ne reagira, je pa vidiljivost slaba (recimo ob mocnem dezevju ali ce je megla) in ljudje ne prizgejo sami luci... in so tako od zadaj "nevidni" ... Ce so ze spredaj LED luci, naj jih dajo se zadaj... da je vsaj nekaj prizgano ob takih situacijah ...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.233
2.072
113
SV SLO
JP Se popolnoma strinjam. Spet inženirska napaka in ko je moda pred varnostjo.
Najbolj nemarni pri prižiganju luči so vozniki renaultov Clio 4. Vsakodnevno jih videvam v popolni temi brez zadnje osvetlitve samo z prižganimi prednjimi ledicami.

Prodajo takih vozil bi morali enostavno prepovedati. Tovarno ki pa proizvaja take polizdelke pa kaznovati s tako vsoto denarja, da jim nikoli več nebi prišlo na pamet, da dajo na trg na pol izdelane avtomobile. Pa ni samo renault tak ampak teh je žal največ na cesti.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zadnja luč podnevi ni obvezna a ne.

Če pa nekdo ne vklopi ponoči pa ni avto kriv
smile-1.gif
podobno kot tisti, ki vozi z meglenkami.

clio4 ima v boljši opremi avtomatski vklop luči pri slabi vidljivosti.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
235
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Jaz pa pogresam to, da gorijo se zadnje luci... Ker se vidi ogromno avtomobilov recimo sredi dneva, ko je se dovolj svetlo, da senzor za luci ne reagira, je pa vidiljivost slaba (recimo ob mocnem dezevju ali ce je megla) in ljudje ne prizgejo sami luci... in so tako od zadaj "nevidni" ... Ce so ze spredaj LED luci, naj jih dajo se zadaj... da je vsaj nekaj prizgano ob takih situacijah ...
Se strinjam. Če senzor deluje slabo ali pa celo avto nima senzorja, bi bilo bolje, da bi gorele vse luči, saj je v slabših vidljivostnih razmerah to nevarno. Recimo čez VAG senzor nimam pripomb, je včasih še prehiter
smile-1.gif
.

@gringo512: pri kar nekaj starejših VAG avtomobilih se da nastavit dnevne luči kot si želiš. Recimo pri Octaviji 2 pred faceliftom (facelift ima, kot so že napisali, posebno žarnico pri meglenkah zgolj za dnevne luči) se brez težav nastavi, da so vključene zgolj meglenke (brez parkirnih, notranje osvetlitve, itd.), hkrati se jim zelo zmanjša svetilnost in tako zagotovi, da to ni moteče za nasproti vozeče. Dejansko je potem moč teh meglenk v funkciji dnevnih luči identična predpisani moči dnevnih luči (21W). Meglenke v funkciji meglenk sicer še vedno delujejo s polno svetilnostjo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Senzor pri tem nima kaksne vecje vloge... ce ni vezan recimo v kombinaciji z brisalci ... Meni tudi senzor odlicno deluje v normalnih pogojih... torej, ce se zapeljem v tunel ali podvoz, se takoj vklopi "nocni rezim" ... torej svetijo spredaj kratke luci in zadaj vse normalno... Ce pa je recimo svetlobe dovolj in je mocnejsi naliv, pa je problem, ker je potrebno luci rocno prizgati, da od zadaj nisi "neviden" ... sploh na AC, ko prsi voda za avtomobilom ali v meglenem dnevu (recimo spomladi ali jeseni), ko je svetlobe dovolj da senzor ne reagira ...

Tisti, ki pa sploh nimajo senzorja in morajo rocno prizigati luci )ocitno je zadnja generacija Cliota taka... vsaj pri nizjih paketih opreme... ker res videvam veliko teh, ki se celo zvecer, ko se ze zacne mraciti, vozijo samo s prizganimi prednjimi LED lucmi ...
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik gringo512 pravi:
Je pa malo nerodno, ker v primeru kakšnih boljših žarnic (NightBreaker) kratke luči vedno gorijo in posledično prej crknejo ... verjetno ni treba razlagat, da je treba za menjavo žarnice razkopat pol avta
frown-1.gif
Nisi edini, ki to počne. Inženirji pač. Še dobro da so tako početje prepovedali. Na novih avtih mora biti menjava žarnic narejena tako, da le te lahko zamenjaš tako, da ni več treba razmetati pol prednjega dela avta. Več sreče pri nakupu naslednjega avta.
cool-1.gif
Prodajniki/ekonomisti/moneydžerji pač. Futranje servisa in cuzanje strank po prodaji...
Z ostalim se pa strinjam.