dnevne luči vw golf 5

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
imam golfa 5 ki ima funkcijo dnevnih luči. vendar mi luči podnevi ne svetijo (nobena stvar) ker avto ni slovenski, zato se mi prižgejo samo v tunelu ali pa ponoči. bil sem že pri pooblaščenih servisih in mi nikakor ne morejo naštimati dnevnih luči. tako da je ta funkcija neuporabna. sem pa zasledil na netu da obstaja nek modul baje HLT 2.54, neki takega, ki ti lahko vključi dnevne luči, dnevnel luči meglenke in podobno. pa me zanima če ima kdo to stvar oz že kdo uporablja kaj takega? kako se obnese? bi to meni delovalo če bi imel stikalo na AVTO za luči in bi se mi luči ponoči ali pa v tunelu same prižgale, govorim za cel kompet tudi armatura?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Sicer ne razumem čisto tvojih besed ampak ...

1. ti nimaš dnevnih luči, dnevne luči svetijo podnevi. Ti imaš luči na senzor in ko je mrak/tema se prižgejo obične kratke luči.

2. Za ročno odprtje kratkih luči pomakneš stikalo iz AVTO na "1", to imaš ja? AVTO-park-normalne luči

.. sicer pa verjetno avto ima funkcijo dnevne osvetlitve (gorijo luči, ne gori pa osvetlitev [tablice,]), samo je ta izključena. Na uradnem servisu si bil? Sicer pa prelepiš senzor za svetlobo pa bodo vedno v AVTO načinu svetile tudi luči!
grin1.gif
 

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
1. tako je
2. ja
avto ima funkcijo dnevne osvetlitve, samo ker je avto belgijski tam nimajo zakona da jim gorijo luči podnevi. in ko imam stikalo na avto mi ne gori nič.na servisu sem bil, vendar ne morejo nič narediti. ta funkcija avto deluje tako da podnevi gorijo samo prve luči (če je po možnosti meglenke), ponoči oz v predoru pa se prižge armatura in ves zunanji del (zadnji del, tablica). zasledil sem nek modul ki se da naštimati da bi mi tko delovalo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ne vem če ima golf V že tako funkcijo, pomojem gorijo kar kratke luči spredaj in (parkirne) zadaj, ne dela pa osvetlitev tablice in armaturke. Vsaj mislim da golf V ni imel ločenih dnevnih luči, to so dobili 6ke ...

Na uradnem servisu nič ne vedo? PElji za fora še na kakšen drug servis oz. še bolje do kakšne avto-elektrike, ki se ukvajrajo tudi s softwarom vozila. Mislim da so tudi na tem forumu predstavniki iz tega foha, pa bo kdo omenil kako pa kaj. Sem skroaj prepričan da se da SW rešit zadevo oz, v skrajnem primeru bi res moral vgradit ločen modul.
 

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
tu je res da nima dnevnih luči, gorijo samo kratke. je možno da bi mi gorele meglenke? jaz sem jih samo naslavljal kot dnevne luči. da se bolj zastopimo.čakam če se bo kdo tukaj javil.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Da se verjetno nastavit da gorijo kratke, meglenke so pa ločena napeljava in nima kontrole preko ECUja ki upavlja te funkcije. Poleg tega pozabi na to idejo ker toel ni legano pa še kregan boš s strani celega alterja - meglenke so meglenke in se ji rabi če je vidljivost slaba, ne pa za vsak dan. Nov golf (polo, octavia itd.) uporabljajo ločene dnevne luči ki pa NISO meglenke, so pa v isti "paraboli" oz. na lokaciji tik zraven meglenk.

Če že hočeš uresničit svojo idejo pa verjetno ni težko, kabel za meglenke vežeš namesto na stikalo dirketno na kontaktno linijo pa bodo gorele vedno ko imaš kontakt!
zmaga.gif
 

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
ravnokar sem izvedel da lahko naštimam na potovalnem računalniku če imam seveda MFA zaslon. pa me zanima če je to res, ker nisem v avtu, baje da pod možnost convenience nekaj takega.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ksz

da ne odpiram nove teme, meni pa v kabini luči ne svetijo ko se odprejo vrata, na stikalo se normalno vklopijo, kaj to je kaka nastavitev v računalniku samo ?