DIY pametna hiša software in hardware

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Hm informativno. Sistem za centralno ogrevanje, kako ga narest bolj bistrega?

Nove ventile na vse radiatorje ki bi jih rad krmilil? Katere in katere wifi glave? Katero centralno enoto?

Ce bi naprimer lahko odpiral in zapiral ventile s telefonom in imel hkrati urejen urnik za cez dneve. Pregled kaj je odprto in zaprto in podobne reci. Skratka kaj vzeti in o koliko denarja govorimo?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Hm informativno. Sistem za centralno ogrevanje, kako ga narest bolj bistrega?

Nove ventile na vse radiatorje ki bi jih rad krmilil? Katere in katere wifi glave? Katero centralno enoto?

Ce bi naprimer lahko odpiral in zapiral ventile s telefonom in imel hkrati urejen urnik za cez dneve. Pregled kaj je odprto in zaprto in podobne reci. Skratka kaj vzeti in o koliko denarja govorimo?
Vprašanje če se je kdo že lotil tega doma, ker to je kar poseg... Sem malo pregledal aliexpress in očitno so tile moduli najbolj prodajani:

in tile:

Če denar ni ovira kupiš oba in ju stesitraš...
Bolj smiselno je pa da raziščeš kaj je mogoče integrirat v HA.
Če najdeš takega, ki ima v HA vidno temperaturo in stopnjo "odprtosti" ventila potem lahko v HA sigurno spišeš (ali najdeš) avtomatizacijo ki bo delala to kar želiš.
Če pa ne rabiš nekih avtomatizacij, potem pa nabaviš samo module + zigbee gateway/hub in daš na telefon Tuya app in je to to...
 
Nazadnje urejeno:

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Malo sem raziskoval in imata naprimer tako Honeywell kot Danfoss neke rešitve. So pa cene nekje 50eur za posamezen ventil. Potem pa še centralna enota. Ali pa naprimer Neatamo?


In podobni.. Nisem pa šel naprej gledat ker ne bom šel to zimo še v to. Me pa mika za naprej ker mamo ful različne temperature po hiši tekom zime in ful potratno bajto ker je bila pred 30 leti izolirana.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ppzabi na smart termostatske ventile, ker ko jim enkrat nastaviš urnik, pozabiš na njih. Jaz imam Danfoss LC-13 preko Zwave in še enega Danfossa preko BT in jmodkar sem jih montiral, sem pozabil na njih. Večinoma sem na koncu pristal na Honywell HR30
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Za tega ti lahko povem da je ok. Ne paše pa na vse termostatske ventile je pa tuya quality ni nek presežek. Fino je to, da v HA dobiš termostatske nastavitve in lahko planiraš spremljaš temperaturo izručanavaš povprečja in spomočjo zaznavanja prisotnosti jih prožiš ali daješ v spanje. Prednost je edina ker ne rabiš centralne enote samo zigbee dongle. Možnost ima tudi nastavljanja away moda na varno temperaturo. Aja zapira/odpira z motorjem ne kot eni z termiko. Baterije držijo celo leto pa še dlje. Testiram že drugo leto in je zaenkrat vse ok. Shelly pa bi se jaz ognil na km daleč moje osebno mnenje ni vse tako kot mora biti že dolgo ne več.

www.aliexpress.com

19.55€ 45% OFF|Tuya ZigBee3.0 Smart Radiator Actuator Programmable Thermostatic Radiator Valve Temperature Controller 2MQTT Setup With Alexa|Smart Temperature Control System| - AliExpress

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com
www.aliexpress.com
www.aliexpress.com

in tile:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Za tega ti lahko povem da je ok. Ne paše pa na vse termostatske ventile je pa tuya quality ni nek presežek. Fino je to, da v HA dobiš termostatske nastavitve in lahko planiraš spremljaš temperaturo izručanavaš povprečja in spomočjo zaznavanja prisotnosti jih prožiš ali daješ v spanje. Prednost je edina ker ne rabiš centralne enote samo zigbee dongle. Možnost ima tudi nastavljanja away moda na varno temperaturo. Aja zapira/odpira z motorjem ne kot eni z termiko. Baterije držijo celo leto pa še dlje. Testiram že drugo leto in je zaenkrat vse ok. Shelly pa bi se jaz ognil na km daleč moje osebno mnenje ni vse tako kot mora biti že dolgo ne več.

www.aliexpress.com

19.55€ 45% OFF|Tuya ZigBee3.0 Smart Radiator Actuator Programmable Thermostatic Radiator Valve Temperature Controller 2MQTT Setup With Alexa|Smart Temperature Control System| - AliExpress

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com
www.aliexpress.com
www.aliexpress.com

in tile:
Ali je res, da zahteva hišni gateway?

  1. Q:Can I use my own hub to connect with the valve?​
A:No,this radiator thermostat can only be used with our Moes Tuya ZigBee wireless gateway hub,so we offer the set of the two for your to purchase.​
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Kaj pa je narobe s Shelly?
Prvo kaj je pri vseh teh narobe je velikost zal so omejeni ce hocejo biti v dozah tisijo vse skup na cimmanj kar pri nn ni toliko problem koliko je pri 220v omrezju zracne reze so premajhne oz jih sploh ni. Še lak na pcb ju pa ni toliko izolativen da bi zaščitil. Pregrevanje je tudi problem se posebej ce pride do slabsega wifi signala se esp8266 zna fajn segret z tanovimi nevem kako je ker sem jih pometal ven. Sonoff ima isti problem je bilo ze ogromno pozarov zaradi slednjih za shelly se nisem se poglabljal toliko ker sem jih pometal ven.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
In dokler tu ni prave regulative se lahko spilamo vsi ko bo enkrat to tudi urejeno kar bo tak ko v AU ali drugod kjer se zarnice ne smes menjati brez strokovne pomoci bo pac tako.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Eno hitro vprašanje na tem mestu imam par zigbee temp senzorjev. Obstaja kakšen logger app v hassio da bi recimo vsake 10 minut logiral temp uro in datum in to shranjeval?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Eno hitro vprašanje na tem mestu imam par zigbee temp senzorjev. Obstaja kakšen logger app v hassio da bi recimo vsake 10 minut logiral temp uro in datum in to shranjeval?
To je najbolj osnovna funcionalnost... Dodaš history card in nastaviš za kolikor ur nazaj želiš videti graf...
1638881700535.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Prvo kaj je pri vseh teh narobe je velikost zal so omejeni ce hocejo biti v dozah tisijo vse skup na cimmanj kar pri nn ni toliko problem koliko je pri 220v omrezju zracne reze so premajhne oz jih sploh ni. Še lak na pcb ju pa ni toliko izolativen da bi zaščitil. Pregrevanje je tudi problem se posebej ce pride do slabsega wifi signala se esp8266 zna fajn segret z tanovimi nevem kako je ker sem jih pometal ven. Sonoff ima isti problem je bilo ze ogromno pozarov zaradi slednjih za shelly se nisem se poglabljal toliko ker sem jih pometal ven.
Oboje uporabljam že 2+ let (Shelly in Sonoff) in še nisem imel težav, razen en Shelly Plug S mi je šel, pa so mi novega poslali. Je pa res, da se Shelly kar precej greje 60 C, ampak baje delajo BP do 90 C.

Imam pa idejo, da bi vse luči vezal in vklapljal in izklapljav preko tega:
 
Nazadnje urejeno:

hulio

Pripravnik
25. dec 2010
118
2
18
vesolje
Pozdravljeni,
malo sem se začel "igrati" s Xiaomi hub-on in par temperaturnimi senzorji. V nadalje me zanima katere pametne vtičnice lahko povežem na hub. Ali se povežejo vse z Zigbee protokolom ali samo določene ( kje jih nabavljate). Uporabljam aplikacijo MiHome.lp...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113

Sicer ne pove nič kaj novega...
Je pa dobro vedet da je tale Sonoff dober Zigbee 3.0 koordinator in kompatibilen s HA (torej cenejša alternativa Conbee-ju):
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
Tole je pa res dobra cena. Jaz sem sicer nabavil conbee II kak mesec do dva nazaj, ko si mi ga priporočil in sem zelo zadovoljen zaenkrat. Bi ga še enkrat :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Navid in futuristic