Katere knjige ste prebrali pred kratkim

mistique

Guru
16. jun 2009
16.782
3.809
113
1764436444751.jpeg
1764436505785.jpeg


1764436598507.jpeg
1764438795699.jpeg


1764438981979.png
1764439017879.png


1764439089211.png
 

mistique

Guru
16. jun 2009
16.782
3.809
113
Če kaj zanimivega berete, bom vesel kakšnega s krajšo obrazložitvijo podprtega priporočila :zmaga:
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.902
1.304
113
1775729202400.png

Tole še berem (sem na cca 2/3), pa se mi zdi sicer pomembna, dobra za ozaveščanje, ampak je tip noter nadrobil "svega i svašta". A je mogoče kakšna bolj direktna? Mulc bo namreč dobil za kazensko branje po pretiravanju z zasloni...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
16.782
3.809
113
Nisem bral, ampak bolj direktno od knjig je omejevanje. Jaz sem v nekem obdobju enostavno omejil fizično uporabo telefona. Mimogrede reduciral še "klošarjenje s frendi na ulici in po veselicah" ter zahteval, da usmeri energijo v neko aktivnost. Med opcijami je imel: prostovoljstvo (druženje s starejšimi), nadaljevanje glasbenega izobraževanja ali športna aktivnost. Zdaj bere in pametuje kaj je prebral...morda slučajno, bolj verjetno pa zaradi naštetega.

Je pa "attention span" jeba. Če govorimo o učenju, je imel naš telefon v drugem štuku, kot je bil on...pomaga. Pomagajo tudi pavze, pospravljena miza, spanje, aktivnost,...v resnici banalno vpeljevanje dobrih navad.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in sousis

dask

Majstr
21. sep 2023
993
1.138
93
Mi smo telefon rešili s family link. Časovna omejitev uporabe, omejiš lahko določene aplikacije. Dodatno, nikoli zvečer telefona v sobi. Je bilo učinkovito oz. zadnji trenutek, ker lahko nastanejo hude težave, če je odvisnost že preveč razvita....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

mistique

Guru
16. jun 2009
16.782
3.809
113
Precej drugačna. Bolj tehnična/akademska, kompleksna.
Če te zanima TA, področje dinamike in kulture v organizacijah, razvoja organizacij, leadership, coaching/svetovanje, potem obvezno čtivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

sousis

Guru
16. nov 2019
1.902
1.304
113
Si me spomnil, da dodam še malo svojega... V zadnjem času sem prebirala na temo pozornosti, zaslonov, social media itd. Zato da sem bolj podkrepljena z dejstvi, ko mulcu solim pamet. :p

Zelo priporočam tole knjigo vsem staršem, sploh bodočim staršem:

1781170512549.png



Ta je tudi bila zanimiva, se človek zamisli tudi nad lastnimi vzorci obnašanja:

1781170585408.png




Ta je bila pa dober priročnik, bom dala otroku z ADHDjem za prebrat, takoj ko bo mal dozorel:

1781170651000.png
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.488
2.081
113
Tudi dobro branje.
 

Priponke

  • Messenger_creation_05CD0BEA-CB23-494A-A099-497D0F867C48.jpg
    Messenger_creation_05CD0BEA-CB23-494A-A099-497D0F867C48.jpg
    176,2 KB · Ogledi: 1

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.488
2.081
113
Tale pa...odlicno napisana a je tematika odvratna (pedofilstvo)..tako da, v opozorilo. Ker, ce startas, jo tudi preberes, ker potegne zaradi pisanja.

(Mor repertoar z morja :) , najbolj sem zgrizel Z ljubeznijo mama.
 

Priponke

  • Messenger_creation_8D654D9B-20CA-4233-BE08-79E55C705658.jpg
    Messenger_creation_8D654D9B-20CA-4233-BE08-79E55C705658.jpg
    171 KB · Ogledi: 5

kajpace

Guru
6. nov 2018
6.072
4.280
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jaz pa to...
Nikoli ne veš...