DIY pametna hiša software in hardware

Navid

Majstr
3. dec 2007
243
255
63
Meni 32bitni HA ni hotel delati preko SSD-ja na RPi4 (64x dela) na RPI3+ ni bilo težav.

Kaj se tiče Zigbija, sem jaz kupil nek poceni dongle in ga nato preko RPI3 nadgradil na Zigbee 3.0 in mi najde vse Ikea in Lidl Zigbee naprave. Moram pa opozoriti, da je bila kar zafrnkacija da je začelo delati.
Pod "poceni dongle" verjetno ne misliš ConBee II ?
 

pronet

Pripravnik
18. sep 2007
68
25
18
Bom še enkrat probal.

Sicer sem to delal kakšne pol leta nazaj in na koncu obupal.

Verjetno lahko HA presnamem ali ga bom moral na novo urediti, uvoziti vse sonoff stikala notri in ostalo?
jaz sem na starem naredil rpi3 backup, ga izvozil, poinštaliral na frišno HA na rpi4+ssd in uvozil backup
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
937
90
28
Ljubljana
KSZ

V majhnih korakih bi se podal v "pameten" dom in bi za začetek kupil tale bundle: Sonof Zigbee
Fino bi bilo, da je zadeva nadgradljiva v HA, če se kdaj v prihodnosti pokaže potreba, trenutno pa bi vse laufal preko eWELink, ki jo že uporabljam za ene 5 wifi stikal. Je to za kupiti ali ne? Sploh tale ZBBridge me skrbi, ker se mi zdi prepoceni glede na npr. Aaqro
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
KSZ

V majhnih korakih bi se podal v "pameten" dom in bi za začetek kupil tale bundle: Sonof Zigbee
Fino bi bilo, da je zadeva nadgradljiva v HA, če se kdaj v prihodnosti pokaže potreba, trenutno pa bi vse laufal preko eWELink, ki jo že uporabljam za ene 5 wifi stikal. Je to za kupiti ali ne? Sploh tale ZBBridge me skrbi, ker se mi zdi prepoceni glede na npr. Aaqro
Sonof ima kvalitetno in ugodno robo, tako da ne skrbi da je prepoceni...
Kar se pa tiče integracije s HA, senzorje boš lahko brez težav povezal s Conbee če boš hotel ampak mislim, da ti sploh ne bo treba nabaviti Conbee.

Sonof zigbe bridge se namreč da pofleshati s tasmoto in potem ga lahko porabljaš tudi s HA (namesto Conbee-ja):
 
  • Všeč mi je
Reactions: Alex
I

Izbrisan uporabnik 474

Nekaj za tiste, ki radi delamo lastne senzorje...


Zigbee implementiran v ESP32, podpora za standard Matter itd... Nice.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Katero pametno vtičnico priporočate da deluje z Aqara hubom?

Teh ni na zalogi:

AQARA pametna vtičnica Zigbee - SP-EUC01 - SP-EUC01

 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Nekaj za tiste, ki radi delamo lastne senzorje...


Zigbee implementiran v ESP32, podpora za standard Matter itd... Nice.
Esp32-H2 bo pomoje taka revolucija za zigbee, kot je bil ESP8266 za wifi module ko je prišel ven pred leti.
Se še spomnim ko sem prve ESP8266 (ESP-01) programiral z LUA...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
Trenutno imam doma samo yeelight wifi žarnice, ki jih lahko upravljam glasovno preko google home.
Zdaj bi pa sprobal npr. kakšno ikea žarnico dodati v home assistant prek Conbee II.

Ali je kak vredu vodič kako se potem da tako žarnico upravljat glasovno preko google home?
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
Sem našel tole in bi sprobal:

Instaliral sem home bridge:

Ampak kako naj ugotovim kakšen port ima conbee znotraj home assistanta?

 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
Ok uporabi se ip od ha instalacije in port od conbee, ki ga dobis prel api-ja