Dimnikarji teroristi

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Če se bere tole temo, dobi človek občutek, da so vsi dimnikarji po vrsti lumpi in monopolistični prevaranti.
Verjamem da se vam dogaja marsikaj, jaz pa moram zapisati da ima z obema lokacijama (in koncesionarjema), torej v Ljubljani in v Kostanjevici samo dobre izkušnje in to že vsaj 15 let.
Pridejo ko se dogovorimo, naredijo kar je njihovo delo, izstavijo račun in včasih pustijo še koledar. Ko recimo letos čiščenje na 'vikendu' ni bilo smiselno, ker smo zelo malo kurili, morda vsega skupaj nekaj dni, ostalo pa je opravila klima, sem se brez težav dogovoril za pregled drugo leto.
Da ne bo samo negativno, še mojih 5c
wink-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
A ti povem še en debilizem? Je država predpisala, da je potrebno OBVEZNO na štiri leta pregledovati strelovod. Se pravi bo spet nekdo kasiral tako kot dimnikarji....



8. člen
(delovanje in vzdrževanje)
(1) Po izdanem uporabnem dovoljenju mora lastnik stavbe zagotavljati pravočasno in pravilno izvedbo vseh dejanj, potrebnih za varno delovanje in s tem povezano vzdrževanje vgrajenega sistema, kot je to določeno v tem pravilniku. Lastnik stavbe mora v načrt vzdrževanja stavbe v skladu s predpisi, ki urejajo vzdrževanje stavb, vnesti tudi pravila za uporabo in vzdrževanje sistema zaščite pred strelo, na podlagi katerih je omogočeno le-te vzdrževati v skladu z zahtevami tega pravilnika.
(2) Če ima večstanovanjska ali nestanovanjska stavba upravnika, mora le-ta v okviru svojih pooblastil prevzeti skrb za izvedbo in evidentiranje dejanj iz prejšnjega odstavka.
(3) Naloge, povezane z vzdrževanjem sistema, smejo opravljati le tisti izvajalci, ki smejo pri graditvi stavb izvajati sisteme zaščite pred strelo v skladu s predpisi o graditvi objektov.
15. člen
(obstoječe stavbe)
(1) Določbe 8. do 10. člena tega pravilnika se uporabljajo tudi za stavbe z vgrajenimi sistemi zaščite pred strelo, ki so bile zgrajene pred uveljavitvijo tega pravilnika.
(2) Redni pregled sistemov zaščite pred strelo za stavbe iz prejšnjega odstavka je treba izvesti v:
– roku, ki ni daljši od 2 let, v stavbah, pri katerih je ozemljitev sistema zaščite pred strelo povezana z ozemljitvijo energetskih naprav,
– roku, ki ni daljši od 4 let, v vseh drugih stavbah.
(3) Prvi redni pregled sistemov zaščite pred strelo v stavbah iz prvega odstavka tega člena je treba izvesti najkasneje do 1. januarja 2011.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Če se bere tole temo, dobi človek občutek, da so vsi dimnikarji po vrsti lumpi in monopolistični prevaranti.
Dimnikarski monopolistični lobiji vsekakor so, ker so namreč sedaj mali dimnikarji, torej tisti, ki dejansko opravljajo delo, povsem odvisni od teh monopolistov
frown-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
pri nas je bil spet (plin), smo se zmenli da ne bo zdaj 2x hodil ker res ni potrebe, bo enkrat na leto prišel pa pokradel teh 25 €
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Predvidevam da dimnikarstvo Jelančiæ.

Jaz sem klical okrog novega leta, če mi lahko pridejo omest dimnik, pa me je napizdila, da kaj si mislim, da oni čakajo pred vrati.
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

A da Jelančičevi niso prišli?!! Za crknit.
hysterical-1.gif


Sedaj vedo za tvojo željo in se jih ne rešiš več! Boš drugo leto povedal.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Ne vem kako je sedaj. Ampak pred desetletjem, je takole hodil in sam računal. Pa ja. Sem bil glih doma in uleti. Ok mal sem pizdil a je neki bluzil da more. Uredu prleti za dobrih pet minut naza in reče : uredu je.
Jaz pa: kaj je uredu in od šporheta plate dol pobiram.
Je kr zelen ratu
grin1.gif
. Spucal in dobr obdobje ga ni bilo.

No, v našem bloku hodijo 2 x letno se mi zdi. Zračnike sam pregledajo
rolleyes-1.gif
, za dimnike pa ne vem kaj pametujejo, ker jih ne smemo uporabljat. Tole me je že mal pogrel in bomo mal na upravitelja prtisnili.
 

oorosh

Pripravnik
17. jan 2010
123
1
18
Ljubljana
Mi smo ga imeli na obisku ravno prejšnji teden, zdaj pa pazi foro, v začetku aprila je prišel dimnikar iz servisa A, zdaj pa iz servisa B. Mu povem, da je bil pregled že opravljen in mu pokažem papir oz. potrdilo o opravljeni storitvi, ki ga je pustil dimnikar iz servisa A, a se dimnikar iz servisa B ne da. Moramo pregledati, ker imamo mi koncesijo in ne iz servisa A. Pa sem mu rekel naj se že zmenijo med seboj, ker je to njihova stvar in ne stvar potrošnikov. Potem je pa dimnikar B "pop*zdil" in začel groziti z inšpekcijo in še ne vem čim, seveda je vrgel v kaselc potrdilo, da je bil pri nas in smo ga zavrnili, no storitve seveda ne bomo plačali, ker itak ni bila opravljena. Od zdaj naprej bo dimnik in peč pregledoval zgolj in samo serviser za plinske peči, ker opravi vse meritve kot dimnikar, vmes pregleda še plinsko peč, za kar dimnikar ni usposobljen in na koncu stane manj kot bi plačal dimnikarju. Tole kar se gredo dimnikarji je zgolj izsiljevanje in nič drugega. V sosednji ulici, kjer celo leto kurijo na stare europalete in razžagan parket ga pa nikoli ni naokrog...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ksz

Ce imas doma pec na olje in pec na drva, katero je bolje pokazati dimnikarju? S katero prides ceneje skozi in imas dlje mir?

Naj omenim da se dimnik na drva redno cisti, oljnata pa redno servisira, dimnik pri oljni je tako ali tako cist. Sklepal sem da je bolje da mu kazem tisto na drva in ga teram da spuca kot se zagre, dobra ideja ali slaba?
Ker ce ze tezijo toliko in racunajo,naj tudi kej naredijo potem.

Druga opcija je pa reci da se greva s klimo, gre skozi? Ker je ravno te dni hodil okoli,ceprav je sezone konec.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Pri nas je tudi bil pred vec kot pol leta, obvestilo pustil,da se ga kontaktira in to je to. Ce ma koncesijo nej jo ma....dovoljenja za hodt okol hise po tuji posesti pa lih nima. Da je pa se aroganten, pa bols da ga ni blizu. K bo treba spucat,ga bomo ze poklical, ker 5x na let k kamin zakurmo pa res ne rabs vsak let drgnt raufnka.
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je pri nas verjetno edina služba, ki lahko opravlja inspekcijsko in izvršilno dejavnost brez dokončane osnovne šole. Zadaj imajo zakonsko podlago in se vedno sklicujejo nanjo. V Kranju je močna civilna iniciativa zoper to, jaz vem zanjo že vsaj 15 let, pa nič ne nuca!
10.gif


Poznam primer, ko je bil dopoldan dimnikar pri hiši, žena sama doma in ga je pustila harat. Ko je dec prišel popoldne iz šihta domov, je našel kurilnico do konca usrano in na tleh za vedro saj, + račun za dobrih 3.000 SIT. Seveda je popizdil in šel osebno na dimnikarstvo reklamirat, ni pa tega storil pismeno (mlada družina, brez izkušenj itd kaj češ
tongue-1.gif
). Nihče ni prišel pospravit, možakar tudi zato plačal ni, po dveh letih je pa dobil domov rubež OD-ja za okoli 90.000 SIT !

Pa tisto čiščenje zračnikov v blokih: menda obvezno enkrat vsako leto, običajno so skupni vodi, ker je pač večina blokov starejših, računajo pa po številu stanovanj, kar je mimogrede 1.000 EUR na blok, za dve uri dela.

To je uzakonjena gamad.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
olje plin 2x na leto
drva, premog 4x na leto

tako je po zakonu - zid in postre...t.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Ravno včeraj sem šel pogledat, koliko saj je v dimniku; na podstrešju imam revizijska vratca.

Saj ni niti 2mm, ampak mojster je že pustil vizitko v nabiralniku.
jezen.gif
 

GregorMJ

Zelenc'
28. apr 2013
5
0
1
Sam sem si moral vzeti cel dan, da sem uredil zadevo. Seveda je prišel z ogromno zamudo. S seboj ni imel niti baterije, da bi si posvetil na podstrešju. Skratka ves čas sem bil nesramen kolikor se je pač dalo. Drugega nam pač očitno ne preostane. Če jim že moramo odpirati vrata nam pa ni treba biti zato nič kaj prijazni.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik GregorMJ pravi:
Sam sem si moral vzeti cel dan, da sem uredil zadevo. Seveda je prišel z ogromno zamudo. S seboj ni imel niti baterije, da bi si posvetil na podstrešju. Skratka ves čas sem bil nesramen kolikor se je pač dalo. Drugega nam pač očitno ne preostane. Če jim že moramo odpirati vrata nam pa ni treba biti zato nič kaj prijazni.

Predvsem pa: počakam ga natančno 15 minut, potem lepo dobijo dopis, da sem bil ob dogovorjeni uri doma, da jih ni bilo in da bodo naslednjič dobili račun za izgubljeni čas. Doslej je vedno zaleglo.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Jaz sem danes dobil sporočilo dimnikarja o napovedanem obisku, ker (po njegovem) že več kot leto in pol dimnikar ni čistil pri nas
hysterical-1.gif

Zadnji obvezni
jezen.gif


Ko sem omenil, da bom poslal današnje obvestilo in zapisnik o nedavno opravljenem čiščenju in račun po emailu na njegov in še kak drug email, je takoj "zgladil" nesporazum in obljubil 50% sconto pri naslednjem rednem
zmaga.gif
obisku.
Tudi nekaj sosedov je dobilo identično obvestilo.

Kaj jim je zmanjkalo dimnikov
sprasujem se.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik oorosh pravi:
Mi smo ga imeli na obisku ravno prejšnji teden, zdaj pa pazi foro, v začetku aprila je prišel dimnikar iz servisa A, zdaj pa iz servisa B. Mu povem, da je bil pregled že opravljen in mu pokažem papir oz. potrdilo o opravljeni storitvi, ki ga je pustil dimnikar iz servisa A, a se dimnikar iz servisa B ne da. Moramo pregledati, ker imamo mi koncesijo in ne iz servisa A. Pa sem mu rekel naj se že zmenijo med seboj, ker je to njihova stvar in ne stvar potrošnikov. Potem je pa dimnikar B "pop*zdil" in začel groziti z inšpekcijo in še ne vem čim, seveda je vrgel v kaselc potrdilo, da je bil pri nas in smo ga zavrnili, no storitve seveda ne bomo plačali, ker itak ni bila opravljena. Od zdaj naprej bo dimnik in peč pregledoval zgolj in samo serviser za plinske peči, ker opravi vse meritve kot dimnikar, vmes pregleda še plinsko peč, za kar dimnikar ni usposobljen in na koncu stane manj kot bi plačal dimnikarju. Tole kar se gredo dimnikarji je zgolj izsiljevanje in nič drugega. V sosednji ulici, kjer celo leto kurijo na stare europalete in razžagan parket ga pa nikoli ni naokrog...

Pri meni ista zgodba s plinsko pečjo, ki ogreva samo eno stanovanje.

Aprila je serviser plinske peči naredil letni servis, mesec dni pozneje pa sem dobil še lepe [cenzura]-you-all pozdrave lokalnega dimnikarja (eden od tistih zgoraj z blokiranim računom
hysterical-1.gif
).

Serviser plinskih peči je naredil naslednje:
Pregled obsega:
• Meritev vhodnega in delovnega tlaka plina
• Pregled-nastavitev minimalnega-moduliranega tlaka plina
• Pregled-nastavitev tlaka plina ogrevanja
• Pregled-nastavitev tlaka sistema ogrevanja
• Pregled-nastavitev tlaka raztezne posode
• Meritev maksimalne temperature ogrevanja in sanitarne vode
• Pregled tesnosti sistema ogrevanja sistema sanitarne vode
• Pregled tesnosti plinskega dela
• Pregled dimovodne naprave
• Čiščenje peči

Skratka, zanima me, če zgornji post drži - ali je to dovolj? Mi mora sedaj dimnikar po predpisih, če mu pred nos pokažem račun plinskega servisa, dati mir?
smile-1.gif
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Boli dimnikarja k.... kako dobro ti skrbiš za tvoje kurilne naprave ter kako redno in kvalitetno jih servisiraš; on ima pač od države dan monopol, da te j... v glavo in zaračuna ne glede na to kaj si ti storil do sedaj
frown-1.gif


Ampak ne glede na te protizakonite predpise mi ne spuščamo dimnikarja v hišo ter imamo temu primerno seveda težave z inšpekcijo, ampak nam je vseeno, mi bomo šli do konca
cheer.gif