Se še komu zdi, da telefoni prisluškujejo?

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.462
113
Kdo bi naj kaj priznal? Tos aplikacij ki jih uporabljas je treba prebrat, saj ti vse pise :D
Hja Assistant je izklopljen, tako, da najbrž ne poslušajo ostale aplikacije v prostem času. Sicer odkar FB aplikaciji jemljem pravico do mikrofona se to ne pojavlja več.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Hja Assistant je izklopljen, tako, da najbrž ne poslušajo ostale aplikacije v prostem času. Sicer odkar FB aplikaciji jemljem pravico do mikrofona se to ne pojavlja več.
sej to je problem, poglej pod dovoljenja aplikacij, ti si to pogledal, 90% ostalih pa se niti ne zaveda kakšna dovoljenja jim daje, lokacija, mikrofon, stiki, sporočila, kamera....
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Sploh ni nujno, da prisluškujejo. Dovolj je lokacija.

Je ta Kia nov model? Potem je 99%, da si jo pogledal, ker si bil v salonu.

Če imamo uporabnika in njegove nedavne objave, bomo z gotovostjo vedeli, da bo o tem tudi v živo debatiral s svojim kolegom.
Se pravi Janez objavi, da ima nov avto. Po tem, ko se dobi s Tonetu, bo Tone dobil reklamo za Janezov novi avto. Ni potrebno nič prisluškovat.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
497
83
Jaz sem še vedno zagovornik da ne poslušajo, torej da preko drugih kanalov pridejo do informacij. Npr se pogovarjamo s sodelavci o neki plehnati uti in kar naenkrat vsi dobivamo reklame o tem. Ker smo pač povezani vsi na isti wifi, se predvideva glede na lokacijo.

V mojem primeru je bilo pa tako. Smo bili večkrat v Kia salonih v lanskem letu, tako da se nebi začudil, da bi dobil ta notification. Sicer Kie Sorento nisem gledal / googlal nikoli. Zanimivo mi je bilo naključje, da se je to zgodilo dejansko 5 min po pogovoru o točno tem modelu, ki sva ga slučajno videla na parkirišču.
zaenkrat še vseeno mislim da je bilo pač naključje.
Sem tudi sam razvijalec aplikacij in vem, kako stvari delujejo. Ne rečem da ni mogoče, ampak da bi ti 3/4 aplikacij stalno poslušalo, se ti baterija sprazne v parih urah. Google/FB sta pa verjetno sposobna bolj diskretno to početi, v kolikor se dejansko to uporablja.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.966
5.161
113
Je pa ena glupost. Stalno dobivam na fb časovnici razne Craft DIY heke, primitive craft, reševanje živali, best movies in podobne gluposti.

Prijavim (reševanje živali je v večini primerov fake, ko npr vržejo psa v jamo in ga potem rešujejo, filmi so avtorsko delo, katere kradejo za kazati izseke...) in blokiram. Čez par dni že drugi Best netflix movies predlogi na časovnici ali reševanje mačka iz cevi.

Po drugi strani pa gledajo lokacijo ali poslušajo da vedo o čem se zanimaš.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tiktok je nevaren zato, ker je kitajski. Informacije, ki jih zbira, niso nič drugačne od tistih, ki jih zbira google, pa FB in ostali.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Tiktok je nevaren zato, ker je kitajski. Informacije, ki jih zbira, niso nič drugačne od tistih, ki jih zbira google, pa FB in ostali.
Za posameznika je vseeno kdo zbira podatke. To jih itak vsi. Kot družbi pa ni vseeno če grejo podatki neki tretji državi, ki na podlagi teh raziskav recimo da dela gospodarsko kontraofenzivo. Kitajska trenutno ni del našega okolja, zato je vseeno bolje če podake shranjuje Google. Ni pa prav ne eno ne drugo. Pametne naprave so pametne samo za avtorje aplikacij in OSa.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Jaz sem še vedno zagovornik da ne poslušajo, torej da preko drugih kanalov pridejo do informacij....
Da nimaš prav, pokaže ALTER. Tema Vojna v Ukraini. Ima kar nekaj prispevkov o prisluhih ruskih vojakov. Pa tisto, da telefone ne smejo več imeti je tudi omenjeno.
Ali pa tiso o prisluhih o donaciji 5 miljard za ukraino med tistima dvema, ali pa meja med SLO in HR.

...Sem tudi sam razvijalec aplikacij in vem, kako stvari delujejo. Ne rečem da ni mogoče, ampak da bi ti 3/4 aplikacij stalno poslušalo, se ti baterija sprazne v parih urah. ...
Saj prisluškovalni sistemi so na močno energetskih sistemih. Ne domača baterija.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
preberi TOS od vsakega, preden širiš laži.
Kakšne laži? :evil: Kaj zbira Tiktok in drugi ne? Pa malo premisli, preden opletaš z lažmi. :bonk:

Katere informacije hrani TikTok?
TikTok pozna posameznikov IP naslov, ve, katere druge aplikacije so nameščene v njegovem telefonu, prav tako hrani informacije o e-poštnem naslovu in datumu rojstva uporabnika.
Čeprav mora TikTok za dostop do podatkov o lokaciji in stikih zahtevati dostop, pa je uporabniku – če tega pogoja ne sprejme – uporaba aplikacije otežena. Prav tako algoritmi iz aplikacije lahko razberejo, kakšne navade ima uporabnik in mu zato stalno ponuja vir krakih videoposnetkov, ki ga zanimajo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.979
9.094
113
39
MB
kot sem pisal, preberi tos, pa pridi pol nazaj pametovat,

tile dve vrstici kopirani od ne vem kod, ne povesta nič.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
In potem nekdo analizira nekaj deset milijard informacij (ali po vsej verjetnosti še precej več) v stotinah različnih jezikov in stotisočih različnih narečjih??? Da lahko nekemu Frančku pošljejo točno določeno reklamo?
Vidim da živiš v iluzijah. Verjetno glede nansponzorje imajo bazo nekih izrazov. Vse ostalo je avtomatika.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Vidim da živiš v iluzijah. Verjetno glede nansponzorje imajo bazo nekih izrazov. Vse ostalo je avtomatika.
Nič ne živim v iluzijah! Veliko teh, ki jamra o "prisluškovanju", vsak dan pošilja svoje podatke(kje so na dopustu, katere lokale obiskujejo, kaj jedo, kaj vse imajo v svojih stanovanjih itd, itd) in fotografije v vsa mogoča omrežja, potem pa krivijo nekoga drugega, da jim prisluškuje! Če pametno in premišljeno uporabljaš telefon in računalnik, paziš pri dodeljevanju dovoljenj pri posameznih aplikacijah in skrbiš, da dovoliš le tiste najbolj nujne piškotke ter pred pritiskom na gumb "SPREJMEM" preveriš, kaj potrjuješ, nimaš posebnih problemov. Nekaj reklam se pa seveda vedno pojavlja. In če so preveč moteče, pač tistega portala ne obiskuješ. Pika.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Nič ne živim v iluzijah! Veliko teh, ki jamra o "prisluškovanju", vsak dan pošilja svoje podatke(kje so na dopustu, katere lokale obiskujejo, kaj jedo, kaj vse imajo v svojih stanovanjih itd, itd) in fotografije v vsa mogoča omrežja, potem pa krivijo nekoga drugega, da jim prisluškuje! Če pametno in premišljeno uporabljaš telefon in računalnik, paziš pri dodeljevanju dovoljenj pri posameznih aplikacijah in skrbiš, da dovoliš le tiste najbolj nujne piškotke ter pred pritiskom na gumb "SPREJMEM" preveriš, kaj potrjuješ, nimaš posebnih problemov. Nekaj reklam se pa seveda vedno pojavlja. In če so preveč moteče, pač tistega portala ne obiskuješ. Pika.
Seveda, pošiljajo kakj jedo, kje so. So pač egotripi. Ampak da se doma z ženo pogovarjama o Ančki Malajner, če je še živa in kje zdaj živi in 5 minut za tem vidim predlog na FB za prijateljstvo. Kaj pa vem... težko me kdo prepriča v obratno, da so mikrofoni izklopljeni.