Se še komu zdi, da telefoni prisluškujejo?

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Meni je bilo zanimivo da so se frendu pojavile reklame za lokal v časovnem okvirju cca 30min od mojega, stika z zaposlenim tam.....mi2 s kolegom sva pa cel teden komunicirala, samo prek vibra....

Vsem trem je skupna točka ta lokal....
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.905
113
EU
Pregledal sem vsa dovoljenja z programe v telefonu. Katastrofa. Res je po "defaultu" vse živo vklopljeno.
Verjetno boš v "permission managerju" moral izklopiti lokacijo za Viber. Zaenkrat sem pustil vklopljeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Pregledal sem vsa dovoljenja z programe v telefonu. Katastrofa. Res je po "defaultu" vse živo vklopljeno.
Verjetno boš v "permission managerju" moral izklopiti lokacijo za Viber. Zaenkrat sem pustil vklopljeno.
jaz na telefon ne dobivam nikakršnih reklam, niti nimam fb, twita, in podbnih aplikacij, nimam viberja,na macu imam adblocker, sem pa slišal to zvonenje večkrat. ampak, ker sem v bloku, sem mislil, da se sliši pač od soseda, da ima na zvočnik. zdaj, ko berem sad , pa se mi zdi, da bi lahko bilo iz mojega iphona.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Jaz sem tudi 2x zanemaril in sem si pač rekel: fantomski klic. To včasih možgani tako delujejo. Ampak da bi pa se mi to tolikokrat dogajalo. Nekako sem še prepričan, da nisem ravno za v LJ-Polje :).
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Kaj pa friend suggestions na fbju? Meni mece folk ki sem ga le bežno spoznal v živo preko kolegov in potem nikoli več videl/nikoli komuniciral z njimi...

pač le bližina telefona
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Kamele0N

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
Jaz pa ne razumem kaj se vsi tko bunite? A ste teroristi, boste oropal banko al kaj? Ce bi vas dejansko tko motilo, bi imel nokio 3310 (se vedno se jih dobi)... In bi dejansko samo operater vedu, pod katerim kamnom se skrivate... Ce pa ze boste koga ubil pa zakopal, pa takrat doma pustis telefon, da ga ne najdejo pod katero skalo je...

Pac, to je cena udobja... Se vedno lahko pes hodite okrog in ne z avtom, se vedno so casopisi v papirnati obliki, tako da ni treba na telefonu brat novic... Se vedno stoji kino za film pogledat, da ni treba po pasnikah se sprehajat... Se vedni se dobi led, da ne rabis hladilnika... Sam jebi ga, vse to ni tko prakticno... Oziroma smo razvajeni... Kot turizem se obnasate... Dnar bi mel od turistu, sam gledal turistu pa ne bi... Poglejte slike na netu in nam nakazite denar...

Pa btw, k se ciperas (ups, cepis) ti pol ni treba met radia, ker skuz lovis radio zaradi cipu... Ko pa gres po drugi odmerek, lahko pa prostorocno telefoniras... Pri pozivitvenem odmerku pa ugradijo cip, da te kontrolirajo da ne pades dol iz zemlje k je ploscata...

Vse se da resit, sam alternativa ni tako lagodna kot sedaj...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.040
2.361
113
In kakšno udobje naj bi to bilo? Sistem predvideva, da je povprečen uporabnik toliko butast, da ne bo sam zmogel poiskati kar ga zanima in ga je treba že poslušati in mu servirati reklamo? Ni dovolj, da vedo za vse tvoje brskanje?

Če tebi ustreza, da te na vsakem tvojem koraku nekdo posluša, to ne pomeni, da to ustreza vsem. Dobro zate, da te ne moti, ko zvečer skočiš na ljubico, zjutraj pa imata oba med reklamami teste nosečnosti in kondome...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Imam. Samo kako me bo ljubica kontrolirala, če nima dostopa do mojega Iphone-a in gesla.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Meni je bilo zanimivo da so se frendu pojavile reklame za lokal v časovnem okvirju cca 30min od mojega, stika z zaposlenim tam.....mi2 s kolegom sva pa cel teden komunicirala, samo prek vibra....

Vsem trem je skupna točka ta lokal....
Nov feature v iOS 15
1632663571556.png
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Ne jaz ne moj IT frend nisva gadget freaka....tko da on ma nek samsung galaxy 5-6 rootan....al pa nek apple star ko zemlja.... Jaz pa nekega huawei za 250e....

Vem pa da je z rootanim androidom lahko za zabavo v lokalih Ddosal kak router....tolk da če je mela kelnarca ta rdečo je mogla za nagrado skos vklapljat wifi radio :D

Uglavnem...noben od baju nima zadnjih "bells n whistles" kar se OSov tiče....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Nisi dojel bistva.......ki je v minimalizmu....in lepoti linuxa... :p
 
Nazadnje urejeno: