Pokanje kože na rokah

vidiber

Zelenc'
9. dec 2020
7
1
3
Nevem, če je res, ampak sem se z eno punco pogovarjal, da imajo kortikosteroidne kreme zelo slabe stranske učinke in lahko zadevo še poslabša, tudi odtegnitveni efekti so lahko hudi in še dodatno poslabšajo kožo in čas zdravljenja, mislim, da so to resna hormonska zdravila, ki lahko poškodujejo hormone, nisem zdravnik, vem, da so to prava zdravila in najbrž lahko pomagajo, a želim samo povedat, da previdno s takimi kremami, ki niso poceni. Mogoče bo znal kdo kaj več o tem povedat. Jaz bi se obrnil na čimbolj naravne kreme ali celo kakšna olivna olja ipd. Vsak ima lahko drugačne reakcije na takšne kreme. Roke je potrebno po umivanju čimbolj obrisati do suhega saj tudi to lahko povzroča pokanje kože, sploh pozimi.
Ja, s kortikosteroidi znajo biti velike težave... tanjšajo kožo, vplivajo na hormone,...... Tudi sam sem zagovornik ostalih olj, krem, toda nekako mi ne uspe izboljšati situacije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
Ja sej sama morska voda ne pomaga ravno. Boj pomaga sonce (UV žarki) in odsotnost stresa. Govorim za luskavico da ne bo pomote.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.379
1.359
113
Ne uporabljaj kar sam na pamet krem s kortikosteroidi, naj to nadzoruje zdravnik.

Na prejšnji strani sem ti dal več vprašanj, poglej jih. Če imamo več informacij, lahko še kaj več napišemo...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Spoštovani g. Bojan,
hvala za namige.
Tudi jaz dvomim, da je to povezano s pršicami. Zamenjali smo celotno okolje in možnost res minimalna. V mrzlem obdobju se težave še potencirajo, toda obstajajo tudi v drugih letnih časih. Tudi ko smo poleti na morju, mi niti morska voda ne deluje blagodejno. Dermatologa bom očitno še moral obiskati. Nazadnje sem bil v Rogaški Slatini 23.4.2018 in so mi napisali sledeče mnenje:

"Glede na anamnestične podatke in nagnjenost k atopiji pri bolniku prevladuje klinična slika kontaktnega iritativnega dermatitisa. Natančno razložim naravo obolenja. V naslednjih 10-14 dneh svetujem Advantan mazilo 2x na dan, nato 1-2x na teden kot del vzdrževalne terapije. Za nego kože svetujem belo hladilno mazilo večkrat na dan. Svetujem protektivno zaščito rok z nevtralnim emoliensom. Kožo telesa in rok umivajte s sindet mili".

In kako se je obnesel Advantan?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.291
3.401
113
Ok
Kaj imaš še kaj trde kože na podplatih prsti itd.
Ker sam imam isto sranje in je luskavica .
In tudi meni ne pomaga plavanje v morju in pa dosti sonca ker še vse poslabša.


Moja diagnoza je palmoplantatarna luskavica.


Terapija ki pa mi še ni 100 % pomagala pa je

Daivobet krema ,lahko tudi poviješ z folijo čez noč da se boljše vpije.

in pa tretma z biološkim zdravilom Tremfiya .


Glej preden boš prišel do dobrih zdravil bo trajalo , ker pač tak to je .

Probaj preskočit zdravljenje z Metatroxatom , ker po njih si neploden pa še kaj se bi našlo .. ( pač stari strup ki se je uporabljal za zdravljene raka in podobnih avtoimunih bolezni)

Če imaš preveč kilogramov se jih znebi.
Če te muči kislina v želodcu jo zdravi.

V hrano vključi morske stvari če pa jih ne maraš pa si kupi omega 3 kapsule .

Stres daj na vstran.

V končni fazi pa sem lahko preteral ampak nujno moraš do dermatologa .

Najboljše v UKC Maribor ali Ljubljana , ker ostale žaube ne pomagajo nič.


 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
Ali ni pogoj za biološka zdravila najprej neuspešno zdravljenje z Metatroxatom?
Jaz sem takoj odklonil, ko mi je bilo rečeno da je potrebno med uporabo na redne preglede zaradi obremenjenosti jeter.
Je pa res da je bilo to že pred parimi leti.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.291
3.401
113
Ali ni pogoj za biološka zdravila najprej neuspešno zdravljenje z Metatroxatom?
Jaz sem takoj odklonil, ko mi je bilo rečeno da je potrebno med uporabo na redne preglede zaradi obremenjenosti jeter.
Je pa res da je bilo to že pred parimi leti.


Točno tako

Na srečo sem se slabo odzval na to terapijo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.291
3.401
113
Tukaj imaš dobre recepte za pravilno prehrano pri tej bolezni.






Pa malo vpogleda koliko je pri tem pomembna prehrana.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
Ja z prehrano se da res ogromno naredit sam je kar nekaj odrekanj. Je pa meni dermatolog, ko sem mu enkrat začel razlagat kakšno dieto imam samo zamahnil z roko češ, da je to brez veze. Samo tukaj bom pač sebi na lastnih izkušnjah najbolj zaupal.