Korekcijska očala na spletu

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Če rabiš nasvet, je naboljša, a ne najhitrejša pot pregled pri oftamologu v okviru ZZZS.
Če ciljaš samo na očala, pa ja, glej zgoraj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Dioptrijo meri optometrist, tko da toplo priporočam optometrista. Oftamolog se naj bi ukvarjal z boleznimi oči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony
27. jan 2022
4.707
1.676
113
Kaj komplicirate - vsak optik ima pregled za predpis oči brezplačno - no krije ga ZZZS na dve leti - malo povprašaš v svoji okolici s katerim optikom so ljudje zadovoljni. V večini optik tak pregled opravljajo kar tam zaposleni (niso dr-mr), ki so takemu delu priučeni. Razlika je v detajlih - ko sem predlani menjaval "bralna" očala sem imel v dveh optikah identičen rezultat na mašini - itak vse sama naredi - velika razlika je bila v izvedbi očal, kjer sem prosil, da mi naredijo "ostrino" na meter in pol (zaradi računalnika), pa sem pri prvih dobil na 50cm, pri drugih pa potem tako kot sem hotel.

OT - za MB ti lahko svetujem, ampak mislim, da nima smisla se iz KR v MB vozit.

Pa še nekaj - za prva očala si vzami nek srednje poceni okvir, da vidiš če se boš sploh navadil na očala, pa ne past na foro brezplačnih rezervnih stekel, ker jih ne boš nikoli rabil, ti pa ceno znižajo če jih ne vzameš.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.212
113
Po očala NE na splet.
Vsak! optik ti zmeri dioptrijo. Je pa kvaliteta meritve različna.

NE Clarus! Tako kot kvaliteta, tako kot obljube pri njih ne obstoja!
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.121
48
48
122
In očalarji, kam se gre v okolici Kranja "izmeriti" oči :) Namreč, ker me emšo že mal zajebava bi šel na pregled nekam. Problem imam pri branju manjšega teksta sploh zvečer. Nasvet rabim ;)
Meni so zmerili dioptrijo pri Optimist optiki. Tipson si je kar vzel čas, pokaže in razloži ti slike očesa, na "star" način ti še fino naštela dioptrijo; problemov nimam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.212
113
Ja res je. Na net daš rezultate preiskave gor, in ne more bit nič narobe.
Mene je potegnilo tista kartica.
Ja, ja WB je OK.

p.s. kaj so tiste druge cifre?