Očala - na kaj pazit pri nakupu

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
...
Brane: kako si prisel do 800e... precej je to denarja za ocala?
Z okvirjem, stekla pa: lahka, tanka, premazi, zaščite, sloji. ( ni da ni ) gospa so samo kimali. Nisem je želel spraviti v zadrego z udarcem po mizi.
Ne verjamem, da bi kombinacija dioptrije zahtevala/dvigovala ceno.
Še enkrat Clarus. Optikov je dovolj, proizvajalcev občutno manj.
Želim, da bi bil tvoj sin zadovoljen, nezakompleksan.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
No, sem tud sam pri clarusu, pa z mojo dioptrijo in vsem nismo prisli blizu 800e. Pa sem ravno tako samo kimal. Samo najboljse za moje očke.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Točno tako. 86-letno revo so nafarbali za vse mogoče "nujne" premaze, tako da je račun prišel do 900 evrov in se jih ni upala nekam poslati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Kje vi najdete očala za 800 EUR. Kupil sem okvir za 200 EUR od precej hudega branda pri enem drugem optiku, po stekla sem šel h Clarusu in vzel najboljše šipce od Hoye. Antirefleksivno, ne utruja oči pri gledanju TV in PC-ja, ne masti se toliko, pa 3 leta garancije da ne bo nobene praske gor. Po enem letu sem našel eno mini prasko gor in so mi dali novo šipco. Šipce so bile mislim, da...ne vem točno koliko. Definitivno pod 100 na oko.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Ma, leta niso važna.
Ja, preko 400€ so vsi nategneni. In to pri Clarus-u.
Pojdite. Odstopite pa od dodatkov pri lečah. Pri Clarus-u.
Pojma nimam o optiki, tako kot večina, ki gre po očala. In me pri Clarus-u prinesejo okoli.
Ne hodte v Clarus, če pa že greste, bodite previdni. Pri Clarus-u.
To je moja izkušnja in menje.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
370
111
43
moj ima tudi očala. Poglej okvirje minima. http://www.daanti.si/minima-junior-hybrid/

sicer so malo dražji, ampak ročke so iz titana, okvirji so lahki in na vse je 10 let garancije na lom!

Mi smo do sedaj zamenjal že ene 15 ročk (sam naj mi kdo reče da titan ne poči, pa da se da poravnat, pa ne vem kaj še...) in enih 6 okvirčkov, vse zastonj...
Če bi vsakič moral kupiti nov okvir, bankrotiram :)

Tako da pol sem kupil še kar en komplet, pa kolobarim, ker ima precej dioptrije in ne more brez.

Optik mi je enkrat, ko mi je bilo že malo nerodno ker sem toliko pri njih, rekel: Veste, mi prodamo tega kr veliko. ampak vsi skupaj so polomil manj kot vaš sin :))

V Lj ima veliko izbiro optika anja.