Je treba kaj pazit pri nakupu ploščic za kopalnico

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Je treba kaj pazit pri takih nakupih? Kam priporočate it pogledat v Ljubljani? Grem jutri, tako da bo prosil, če kdo že danes odgovori.
smile-1.gif


Hvala.


PS: Ena prigoda, kolega govoril. Nekdo si je kupil ekstra drage ploščice Armani, med drugim je bila na eni ploščici lastnoročni podpis Armanija.... Radnik je položil ploščice in ker je mislil, da je tista s podpisom defektna, jo dal za umivalnik za cevjo.
hysterical-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
roca salon oz tapro grosist..cesta na vrhovce s emi zdi
potem kering..tbilisijska 58,59
potem pa adriaker na lavrici
pa tale na kriziscu kajuhova letaliliška..potem še bausranje in merkur.

in boš videl 90% ponudbe.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Cene ploščic so ubitačne..na kocnu nekako ugotoviš da so še vedno samo ploščice. Potem prišeteješ zraven še polaganje (cca. 25 EUR/m2) pa se kar malo zgroziš.

Skoči v kak Mercator Tehnika...ploščice od Gorenja...niso slabe, cenovno pa..ti gre kar malo na smeh (med 10 in 15 EUR po kvadratu).
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Trgocev in Gracia oboje ind. cona v logatcu.

Ja...ploščice so drage ko 3pm. Pa še zbrat jih je tako težko. Jaz jih bom ob prenovi držal na minimumu, tam kjer so potrebne oz. neizogibne. Poden verjetno les, stene pa kjer ni ploščic barva oz. kaka alternativa.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Tudi mi smo se odločili da bojo šle samo do višine 2eh metrov. Naprej pa klasika beljen zid. Sem imel do zdaj v koplanico do stropa pa si lahko po tuširanju pobrisal z roko kondenz z ogledal...spodaj (koplanica stara 40 let) so ploščice do višine cca. 2eh metrov..nikoli teh problemov.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Cene ploščic so ubitačne..na kocnu nekako ugotoviš da so še vedno samo ploščice. Potem prišeteješ zraven še polaganje (cca. 25 EUR/m2) pa se kar malo zgroziš.

Ka si nor?
bonk.gif


Hvalabogu za kolege.
cheer.gif


Aja, pa na lim si pozabil. Pri parih kvadratih ni nekaj, pri 150 pa je že lepa cifra. (cca. 700kg)

+fugirna masa...
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Če nimaš ravno 2 levi roki, ploščice komot sam položiš. Nobena znanost, če je podlaga dobro pripravljena oz. ravna.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Cene so res razno razne. Od normalnih do 6x dražjih, pa praktično ista kakovost. Najdražje so ploščice z oblikovnim elementom (kak poris ipd...), kjer prodajajo na KOS. Potem zračunaš, da te pride 1m2 tistega okrasnega 100 EUR
hysterical-1.gif


Zbrat je pa RES težko. Trajalo danes kakih 4-5 ur, za ogled in izbiro.

Cena je bila cca 16 EUR/m2, zelo lepe ploščice. Temnejše talne, potem pa stenske v treh niansah od belo-bež, do bež, do temno bež...oz. niti ne bež, take fine barve. Te temne za vmes po enmu metru višine pa smo vzeli mozaične, da bo malo oblikovnega efekta.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Tistemu okrasnemu se reče bordura.

Borduro se da lepo z improvizirat z drugimi klasičnimi ploščicami, le malo se je treba poigrat in jih porezat.

... ti pa ne zavidam iskanja, naju vse to še čaka, ploščic čist preveč, želja in idej ogromno, že zdaj vem, da bo težko
tongue-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Svojim domačim pomagam pri obnovi kopalnice. Če bi zase iskal bi verjetno 2 tedna porabil.
smile-1.gif



Največi hladen tuš pa sem doživel, ko sem videl cene omaric z umivalniki in ogledali. 700 EUR po tamalem, ena omarca, en umivalnik, eno ogledalo, ena lučka. Pa ne v fancy trgovini, v Merkurju.
bonk.gif


Še ena huda kritika na Merkur. Prava sramota je njihov oddelek za kopalniško opremo. Keramika je pri razstavnih produktih počena, spraskana, kromirani elementi niso dobro pričvrščeni, vse razmajano, ...brisače, ki krasijo razstavljene tuše so popolnoma umazane (sicer bele barve v originalu), kad na eni strani odmaknjena 10 cm, na drugi 30 od ploščic...vse je v totalnem razsulu. Vrtijo pa jugo muziko
hysterical-1.gif
(Merkur Rudnik)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
problem pri kakih cenenih zanjo biti kake deformacije v obliki ravnosti, "okrušenih" robov itd.
recimo pločice višjega cenovnega ranga, dolžine 60 cm, polaganje s polovičnim zamikom, ploščice pa upognjene za nekaj mm. Ga nimojstra da bi jih položil da se ne bi spodtikal, razen če jih režeš na pol.
Sicer reklamacijo po vsej verjetnosti sprejmejo, samo keramičar čaka, za njim še cel kup mojstrov natempiranih, tebi pa obljubijo dobavo (odpravo reklamacije) enakih ploščic čez en mesec
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
problem pri kakih cenenih zanjo biti kake deformacije v obliki ravnosti, "okrušenih" robov itd.
recimo pločice višjega cenovnega ranga, dolžine 60 cm, polaganje s polovičnim zamikom, ploščice pa upognjene za nekaj mm. Ga nimojstra da bi jih položil da se ne bi spodtikal, razen če jih režeš na pol.

62,5cm...

Kje si pa slišal, da se polgajo s polovičnim zamikom? Sicer nisem meril, je pa nekje 10-12cm.

Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Tistemu okrasnemu se reče bordura.

Imaš tudi ploščice enake velikosti, samo z vzzorcem...

Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Največi hladen tuš pa sem doživel, ko sem videl cene omaric z umivalniki in ogledali. 700 EUR po tamalem, ena omarca, en umivalnik, eno ogledalo, ena lučka. Pa ne v fancy trgovini, v Merkurju.
bonk.gif

Odvisno od velikosti in modela. Če se ti da se zapelji v Metliko, mislim da še imajo popust. Ampak jaz jih čakam že skoraj mesec.

Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Vrtijo pa jugo muziko
hysterical-1.gif
(Merkur Rudnik)

Ti ni bila všeč?
grims-1.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Polaganje za 25€/m2 je malo huda. Sam sem dobil ponudbe do 15€, na koncu vzel enega za 10€, položil OK. Je pa p.izdil nad španskimi ploščicami, baje niso vse čisto iste velikosti in se je namantral. Naj bi bil pogost problem zadnja leta.

So pa bile lepe in ne drage (20/m2), semi-mat finish, kupljene pri Rometu.

Najdražje so pa itak bordure...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Svojim domačim pomagam pri obnovi kopalnice. Če bi zase iskal bi verjetno 2 tedna porabil.
smile-1.gif



Največi hladen tuš pa sem doživel, ko sem videl cene omaric z umivalniki in ogledali. 700 EUR po tamalem, ena omarca, en umivalnik, eno ogledalo, ena lučka. Pa ne v fancy trgovini, v Merkurju.
bonk.gif


Še ena huda kritika na Merkur. Prava sramota je njihov oddelek za kopalniško opremo. Keramika je pri razstavnih produktih počena, spraskana, kromirani elementi niso dobro pričvrščeni, vse razmajano, ...brisače, ki krasijo razstavljene tuše so popolnoma umazane (sicer bele barve v originalu), kad na eni strani odmaknjena 10 cm, na drugi 30 od ploščic...vse je v totalnem razsulu. Vrtijo pa jugo muziko
hysterical-1.gif
(Merkur Rudnik)

Ogledalo daš delat samo po omarce greš pa v Ikeo pa je. Tko sva midva nardila in sva odlično skozi prišla.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
patriot: nisem slišal za polaganje s polovičnim zamikom(kot bi recimo laminat polagal). stranka je tako hotela. (svašta majka rodi). In preden ji dokažeš da so njene drage ploščice zanič narejene za tako polaganje (ker to je pa nemogoče, saj so bile ja drage)traja kar nekaj časa in pregovarjanja. na srečo se dokaže tako da ploščice položiš brez lepila na ravno podlago in pokažeš kako so konci na tleh, sredina pa v luftu nekaj mm.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Pa sej to je normalno polovicni zamik, al jest ne zastopm. Pr nas bo tudi tako vrjetno, da ni monotono.
 
22. jul 2007
12.803
1.316
113
123
-in kaj boš sedaj v trgovini začel kartone odpirat in preverjat kvaliteto, me prav zanima kako bi te trgovec gledal
-pa še ponavadi ko naročuješ ploščice iz kataloga ali reklamnega kvadrata ne veš kakšne boš dobil
-hočem samo povedat, da ploščice nabavljat ni enostavna zadeva za laika, mojstri pa potem vsi pametni in na račun slabe kvalitete nevednim ljudem nabijajo višje cene