Dimnikarji teroristi

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
To verjetno pošljejo tistim, ki se dogovorijo za obisk, potem pa jih ni doma, ali kar vsem po vrsti?
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
dimniških požarov skor nobena zavarovalnica ne odobri, tud če maš potrdilo o pregledu dimnika

verjetno odobri, če se ti požar razširi iz dimnika na podstrešje in potem na celo bajto


tu ga ti pa fejst sereš

pozdrav.gif
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Pa je kdo že kdaj prebral pogoje zavarovalnic za požarna zavarovanja? Je kje sploh z besedo omenjeno, da potrebuješ kakšno potrdilo o opravljenem pregledu kurilnih naprav in dimnika? Ali je to tole samo malo bluzenje, kako zavarovalnice zavračajo škode itd? Ne pisati kar nekaj, prosim.
LP!
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Kaj ti pomaga potrdilo, če recimo Adriatic Slovenica dimniških požarov ne priznava?

Govorim v primeru, da se ti zakuri dimnik.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Kaj ti pomaga potrdilo, če recimo Adriatic Slovenica dimniških požarov ne priznava?

Govorim v primeru, da se ti zakuri dimnik.

ali ni tako, da ce je dimnik pravilno izdelan, dimenzioniran, izoliran, tudi v primeru dimniskega pozara, naj ne bi prislo do skode na objektu?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
KSZ

Po niti ne 2 mesecih od zadnjega ogleda/čiščenja sem dobil obvestilo o obisku dimnikarja konec novembra. Glede na to, da je bil oktober rekordno topel in sem s kurjenjem (pa še to samo občasnim) začel v 2/3 novembra ne vem kaj naj rečem... Ne peč, še manj pa dimnik, dejansko potrebujeta čiščenje.

V uredbi je v 11. členu za kurilne naprave do 50kW predvidena 2 mesečna pavza med pregledi in 4x pregled v kurilni sezoni + 1x pregled izven kurilne sezone. Finančno to pomeni cca. 100 EUR samo za preglede kurilne naprave letno...
Očitno mi ne preostane drugega kot prestavljanje terminov...
Uredba za preglede malih kurilnih naprav z manj kot 20% izgubo toplote preko dimnih plinov sicer predvideva pregled na 3 mesece, žal pa imam starejšo peč...
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi če greš npr. na plin, se ti pojavijo na vratih, zvrtajo nemarno kak jim paše luknjo v odvod do dimnika in merijo kako dimnik vleče...

Za popizdit...peči pa majo not elektroniko, da če ne vleče, se ustavi...

Pol pa še serviser peči, no ta je pri drugih pečeh tudi.

Skratka pri plinu nas dimnikarji ropajo... plin izgoreva v paro in co2, ni kaj čistit, a se spomnijo za meritve.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Preletel sem seznam koncesionarjev iz naših koncev - ugotavljam, da ima kup dimnikarskih firm (koncesionarjev) iz MB območja sedež na istem naslovu. Nekdanje Dimnikarstvo Maribor sestavljajo družbeniki različnih firm:

"Dimnikarstvo Maribor d.o.o. združuje osem družbenikov, ki opravljajo dimnikarske storitve v okolici Maribora."

Napamet bi rekel, da gre za kartelni dogovor glede razdelitve interesnih območij koncesij - pomoje zrelo tudi za varuha konkurence.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Tudi če greš npr. na plin, se ti pojavijo na vratih, zvrtajo nemarno kak jim paše luknjo v odvod do dimnika in merijo kako dimnik vleče...

Za popizdit...peči pa majo not elektroniko, da če ne vleče, se ustavi...

Pol pa še serviser peči, no ta je pri drugih pečeh tudi.

Skratka pri plinu nas dimnikarji ropajo... plin izgoreva v paro in co2, ni kaj čistit, a se spomnijo za meritve.

Glede na tvoje pravno znanje - kako je s tem, da jih moraš pustiti v zasebne prostore? Policaj rabi sodni nalog, tile pa??? Samo čakam, da se bodo cigani začeli oblačiti po dimnikarsko in vdirati v stanovanja... Pa pravica do izbire izvajalca?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Citat:

Glede na tvoje pravno znanje - kako je s tem, da jih moraš pustiti v zasebne prostore?
Ni ti jih potrebno, tudi pošto lahko ignoriraš - dobiš pa parkrat letno račun za neopravljeno storitev, ker so se zaman vozili do tebe. Tega pa žal moraš plačat, ker zakonsko vse špila, kakršnokoli zavlačevanje ti samo nabije dodatne stroške.

Citat:
Pa pravica do izbire izvajalca?
Imaš, izbiraš lahko med koncesionarji na tvojem področju. Ampak ker ima koncesijo samo en izvajalec...
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Glede nekaterih izjav v tej temi, kako ni treba to, pa ni treba ono, še moja izkušnja.

Ob prihodu v hišo, ki jo uporabljamo le v poletnih mesecih, sem dobil takole obvestilo:

dimnikar.jpg


Zadeva me je močno presenetila, ker nisem bil predhodno nič obveščen (kar je povsod praksa) in ker je to rdeče obvestilo s svojim tekstom res kazalo na možne težave s kakšno inšpekcijo. Za to pa vemo, da se malega človeka loti z veseljem, pa tudi prepiri z uradniki so popolnoma brez smisla, ker imajo na koncu itak oni VEDNO prav.

Sicer se je končalo brez težav, izkazalo se je, da gre za nesporazum na relaciji pisarna - izvajalec.
Kljub temu pa sem šel malo pobrskat po citirani zakonodaji in mi je bilo hitro jasno, so te uredbe popolnoma resna zadeva in imaš kakor občan pri neupoštevanju zelo malo možnosti.

O tem, ali je smiselno čiščenje dimnika večkrat letno ali ne pa: zakonodaja velja za vse enako, pa čeprav je (kakor še marsikatera) zelo neživljenska. Na srečo je na obeh lokacijah, kjer imam te "stroške" koncesionar razumevajoč in se da z njim pogovoriti o stvarnem stanju.