dim iz klime

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
nekaj dni po tem, ko sem napolnil klimo, se mi dogaja, da nekaj minut po njenem zagonu zacne iz zracnikov prihajati dim
crazy1.gif


je to obicajno po novem polnjenju, da nekaj casa "kadi" al naj komu avto zapeljem? pa fuuuul hladi, ko dela. cetudi imam na 0 ali 1 in na neko obicajno (22 stopinj) nastavljeno temperaturo.

morda se podatek, da se mi zdi, kot da je 26 stopinj na klimi, dejansko 22 - se pravi, da hladi vedno za cirka nekaj stopinj na nizjo temperaturo...

je sel kaksen senzor ali kaj? gre za rocno klimo na mercedezu.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Do tega 'pojava' prihaja ko se klima med deloavnjem izklopi, čez nekaj časa pa začne nazaj delovati...po vnovičnem delovanju prihaja do pojava dimljenja ...torej se ti ustv ari megla (to se rado zgodi pri močnem pospeševanju v visoke vrtjaje, kjer se posledično izklopi kompresor, ko vtrljaje znormaliziraš se vklopi nazaj klima/kompresor ti pa lahko pokasiraš to meglenje...torej izklop za kratem čas že med delovanjem konje sistem ohlajen)

Zakaj pa se komptesor ustavlja pri tebi je pa drugo vprašanje...načeloma se ne bi smel...kar bi za posledico lahko imelo da ima preveč plina v sistemu.