filter kabine...?

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ja, to se menda vleče od cepelina Hindenburg naprej...

Morda bi moral reči: nekvalitetnega recikliranega aluminija. Če je res to vzrok (?)...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
20 let star sistem AC pa 5 let star sistem AC sta svetlobna leta narazen: tako kot bi primerjal tdi VP brez vsega na izpuhu VS nek modern CR TDI z euro6
npri 20 let starem avtu sem skoraj 100%, da brez polnjenja klime le-ta ne deluje več (če jo sploh uporabljate) oz ne hladi optimalno (7 stopinj na šobah v notranjosti)

kar se tiče novih kompresorjev da delajo do ničle pa ne bom komentiral, saj očitno ti ni jasno, kako deluje klima oz da se fizike pač ne da pretentati (če AC lučka gori, še ne pomeni, da klima deluje - hej, novi kompresorji že nekaj let "delujejo neprestanoma")

Ni potrebe po pokroviteljskem tonu :)

Že par let se spravljam s cheap sondo z multimetrom to pomeriti, pa se mi ne da. Kar jaz rabim od klime je, da me, če je treba, poleti v avtu zebe in da pozimi odrošuje stekla.

Kar se tiče fizike, pa moja izjava, da npr. na 30 let starem švabu temperaturno stikalo pri višji temperaturi ne pusti več prižgati kompresorja kot na 15 let starem korejcu, drži.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Hofer/Lidl mata občasno IR merilce temperature za 15eur/kos...zadostuje za tvoj eksperiment :)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Škrt sem. Gorenc sem. Kaj naj? :p

(Čeprav, je6enti, bi pa, ker je IR, prišel še kdaj drugič prav... Hm... :))
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Pride fajn ko gledaš toplotne mostove okol oken in vrat :)
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Varovanje kompresorja je pri 2bar+, pod 2 bar ni. Mozen
Predpostavka ni plina oziroma temperatura ambienta ozracja pod 0 stopinj celzija je enako manj kot 2Bar ima plin (poglej na stevec ac polnilne naprave, saj je plin temp odziven, ker govorimo o hladilnem plinu in imas pri 0 stopinjah celzija mal manj kot 2 bara)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Kameleon: Zanimivo, IR senzor bi torej uporabil kot poor man's termokamero :) Hudo :)

Hondi: Madonca, lepše piši, tole komaj zastopim. Torej praviš, da ne kompresor ne računalnik klime nima (ne upošteva) temperature zraka kot faktor za vklop kompresorja? Zanimivo. Ampak kljub temu so razlike v delovanju klime pri nizkih temperaturah pri različnih avtih kar opazne...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
seveda upošteva, VAG izklopi pri 5 stopinj, bmw pri 8
napisal sem kar lepo, le ti ne razumeš
pokroviteljski pa nisem bil nikoli (si eden redkih, ki mi je to rekel v življenju, če ne edini)

preprosto napisano: hladilni plin ima pri 0 stopinjah celzija 2Bar in je nemogoče, da bi klima delovala, saj fizike ne moreš prinest okrog
plin je v korelaciji s temperaturo le-tega (tlak in temp plina sta povezani )
kompresor nima pameti, on se vrti stalno, sklopk na njih že davno ni več