Čudno obnašanje klime - Laguna 2, 1,8 16V

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.285
23
38
Murska republika
Poglej če je na kablih taka korozija.
1630017-dscf3039.jpg
 

Priponke

  • 1630017-dscf3039.jpg
    1630017-dscf3039.jpg
    57,3 KB · Ogledi: 179
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Mislim da je zadeva rešena. Vse je bp, tudi na testerju vse kaže tako kot mora. Bolj je očitno štos v tem, da ima malo čuden način delovanja. Če je sistem na avtomatsko, se kompresor vklopi, lučka pa se ne prižge. Če ga vklopim ročno in potem izklopim, ostane izklopljen, tako da bom v naslednjih dneh videl če bo tako ostalo.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.285
23
38
Murska republika
Ti si problem vseeno drugača opisal,:; da se ti kljub izklopljeni klimi ta ob višjih obratih vseeno vklpi._ no jaz sedaj ne reazumem v čem je sedaj sploh problem ker si v zadnjem postu to demantiral, ali pa se motim?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
smile-1.gif
.

Aja, še za dvome okrog čudnih senzorjev - ja, ima jih. Senzor vlage je kazal cca 62% relativno vlago, senzor Co ja in No ja pa za obe vrednosti 0ppm. Ostali, ki so bolj "domači" so tudi v redu (temperature, pritisk itd), tako da kot kaže je z avtom vse bp. Upam da bo še dolgo tako
smile-1.gif
.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Kaj pa, če bi avtomatiki pustil delovati, tako kot je naštimana? Pri porabi se ti kaj dosti ne bo poznalo.

Ampak: moj pogled na "kaj dosti" in tvoj pogled na "kaj dosti" se lahko močno razlikujeta in dokler jaz ne plačujem tvoje nafte/bencina, je to tvoj problem
smile-1.gif


Sam sem imel podoben premislek, ko sem kupil prvi avto z avtomatsko klimo in se odločil, da naj dela v avtomatskem načinu. Podobna zabava je bila pri avtomatskih brisalcih, ki, potem ko se jih navadiš, delajo odlično. Večino časa odlično. In navadiš pomeni "počakaš, da se zbudijo", ker veš, da se bodo zbudili, le počakat je treba :D
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
smile-1.gif
ja, po eni plati drži. Pri porabi pa se pozna cca 2 deci na 100km. Bolj mi je bila mimo zadeva, da kompresor deluje pri 7 stopinjah zunaj. No, je pa tudi res da dobra stran tele francoske logike pa je, da se avtomatika "izklaplja" po delih. To pomeni da če sam ročno ugasnem kompresor, ostanejo ostale stvari še vedno pod komando elektronike, ki tako sama uravnava temperaturo, hitrost ventilatorja itd.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.520
59
48
Kranj
Bodi vesel, da ti klima dela pri 7st. Še bolj boš, če ti bo delala pri 0st, zunaj pa plundra in dež. Sem že videl VW, ki so imeli čisto zarosene šipe, ker jim že pri +4 klimo oz.sušenje zraka izklopi.