davčne blagajne - 1.9.2015

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.238
733
113
Tvoje blodnje Roberto si ne zaslužijo odgovora, ki bi prestal Cenzorjevo presojo na tem forumu.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Razloži, zakaj blodnje. A morda ni res kar pišem? A morda ni res, da zaradi JU in tukaj jamrajočih najbolj nahebejo zaposleni v gospodarstvu, kjer se jih ožema kot limono?
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Glej ne se mesat v stvari katere te ne taknejo,ce nisi privatnik niti ne dajat tvoja glupa mnenja glede tega...si zaposlen,torej so ziheras kateri dobiva placo....super....jaz pa z mojim delom osiguravam sebe in se druzine 15 zaposlenih.....
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.280
1.935
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ksz... Očitno najbolj jokajo in se bunijo tisti ki v tem trenutku najbolj šmuglajo in jih bo najbolj prizadelo...
Hebat ga, če ne zmoreš pa nehaj... Zakaj za vraga moram pa jaz kot uslužbenec plačati vse hebene davke in prispevke? Pa koji ste vi, podjetniki ali kakorkoli se že imenujete, zaen faktor, da ste upravičeni neplačevanja davkov od prometa, prodaje? Koji ste fuc.kin fakor da vi lahko, meni pa vse obračunajo? Da si lahko izplačate minimalca, ostalo pa preko vakih in onakih stroškov? A jaz moram pa vse plačat in zraven še vas podpirat, ker mi kradete, dobesedno? Pa avto na firmo, pa comp, pa telefon, pa internet, pa kur.ac palac pa prikazana izguba in sociala, vrtec na minimalcu, dodatki na maksimumu, mesečni priliv pa več kot moja bruto buto plača? Podpiram davčne blagajne, pa vsi bi morali uporabljat aplikacijo v oblaku, kjer dejansko ni možno goljufanje...
Poleti je na otoku zmanjkao štroma... V marketu, UPS je držal nekaj minut... Potem je bilo konec. So zaprli štacuno ker niso mogli izdajat računov.

Al si en cepec da mu ni para, sicer na žalost ne edini ste v večini. Ne vem zakaj vi ibr sposobni niste vsi privatniki, ker vse obvladate...

Avto, računalniki, poslovni prostori itd... so pa na firme pisane zato ker se uporabljajo za opravljanje dejavnosti. Veš nekateri si moramo te stvari priskrbeti sami, ne pridemo zjutraj v ohlajeno/ogrevano pisarno kjer nas prijazna tajnica čaka s kavico.

Sicer pa brezveze pisat, takih kot si ti se ne da prepričat, so že prepričani v lastno sposobnost in v to da jim vsi privatniki kradejo...

Bom še tole dopisal: Jaz sem za, da se uvedejo davčne blagajne in da se pojebe vse fušarje, delo na črno itd.. Če so pravila, naj bodo za vse enaka. Jaz recimo delujem po predpisih, pa me imajo vsi za norca.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.007
3.760
113
Ljubljana
hmpg.net
Ampak davčna blagajna je minimalen strošek v primerjavi z avtom, računalniki in poslovnimi prostori.

Glede na to, da bi se izenačili pošteni in "pošteni", bi davčne blagajne morale biti v interesu poštenih, saj so jim sedaj oni drugi nelojalna konkurenca.


Disclaimer: V življenju nisem delal za JU.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Pa kdaj vam bo prebilo da davčne blagajne ne rešuje ničesar, kar ni že rešeno sedaj? Ne rešujejo neizdaje računov in zo je glavni problem. Vse ostalo je rešeno že sedaj z virtualnimi. To kar predlagajo sedaj je isto sranje, samo lenobo inšpektorjev podpirajo, da se bodo podatki prenašali k njim, namesto, da tebi pošljejo dopis in jim moraš v treh dnevih poslat podatke iz virtualne blagajne.

Torej kup stroškov za nič novega, boljšega. To je problem.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.280
1.935
113
Jaz sem pa delal v javni upravi na začetku kariere cca leto in pol. Super šiht za lenuhe in neperspektivnen kader.
Sposobni gredo hitro naprej na vodilna mesta, ali pa v realni sektor.
Ker če si kolikor toliko ustvarjalen/sposoben človek ne moreš ždeti na nekem delovnem mestu, kjer so napredovanja po politični liniji, plače po nekih plačnih razredih itd...
Imam pa kolega ki je bil moj šef in je že 20 let na istem delovnem mestu in mu je super. S takim v gospodarstvu nimaš kaj počet razen da ga daš za CNC mašino, da prelaga obdelovance.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.280
1.935
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Pa kdaj vam bo prebilo da davčne blagajne ne rešuje ničesar, kar ni že rešeno sedaj? Ne rešujejo neizdaje računov in zo je glavni problem. Vse ostalo je rešeno že sedaj z virtualnimi. To kar predlagajo sedaj je isto sranje, samo lenobo inšpektorjev podpirajo, da se bodo podatki prenašali k njim, namesto, da tebi pošljejo dopis in jim moraš v treh dnevih poslat podatke iz virtualne blagajne.

Torej kup stroškov za nič novega, boljšega. To je problem.

Naj se uvedejo davčne blagajne, pa še fušarje naj se polovi.
Ko bo enkrat narod postal pošten, se tudi ne bo več dovolilo da nas vodijo take barabe.
Dokler pa pol naroda šmugla, jim zgleda paše taka politika ki dovoljuje ribarjenje v kalnem. Zato pa smo že 23 let na mestu oziroma nazadujemo.

Ni mi jasno kako ljudje ne razumejo, da če ne bodo plačali davka, bo država vzela nekje drugje. Tako pač je, rabijo toliko milijard na leto ki jih polovijo na tak ali drugačen način.
 
Nazadnje urejeno:

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Predsednik vlade je ob prenavljanju hise prbil, da bo brez racuna placal, ker drgac je prevec davka za placat....
hysterical-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
Baba čula, baba kazala, je rekla da fušarji delajo pri samih ministrih, davčnih inšpektorjih, najvišjih državnih ( varovanih) institucijah. V zadnjem času je aktualna gozdarska afera kjer je bil izbran na razpisu in je tudi naredil na protokolarnem objektu Brdo sanacijo po žledu človek/podjetje ki mu je gozdarska inšpekcija že dolgo nazaj prepovedala to dejavnost, ima 7 pravnomočnih pogojnih kazni, več kot 10 kazenskih ovadb.... On pa pridno dela naprej.
Pa se gremo neke čistune. Riba smrdi pri glavi.
Ni problem dati mrd v banke vsakih nekaj let, zaradi sive+črne ekonomije trpi šolstvo, zdravstvo...banke pa cvetijo v marmorju in granitu.
Ponovno: VKLOPI RAZUM, NE RABIM/Š RAČUN.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
V Murglah so vse hiše bile zgrajene/obnovljene brez računa. Le Simoni Dimic je uspelo najti naknadno izdan račun.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Glej mojster vsak obrtnik je podjetnik, daj raje vtihni ker samo toneš in to se sam potaplajš, brez moje pomoči
smile-1.gif
s.p. => obrtnik (član obrtne zbornice)
d.o.o., d.n.o., d.d. => podjetnik (član gospodarske zbornice in obrtne zbornice, če opravlja obrti sorodno dejavnost)

obrtnik... nima ločenih osebnih in poslovnih financ, nima plače, odgovarja z vsem svojim premoženjem
podjetnik... zasebno je ločeno od poslovno, ima plačo, dobiva dividende, odgovarja le z sredstvi katere je vložil v podjetje.

Če je vse enako, potem imaš zagotovo prav
stupid-1.gif


PS- so pa pri nas naredili tudi tukaj zmešnjavo, ko obrtnike imenujejo samostojne podjetnike. Enako kot pišejo, da je Slovenec nekaj naredil potem pa ga imenujejo Huso ali ...ič.

hysterical-1.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Konec koncev... Kuri me bolac za vaše jamranje.. Ste isti kot gostinci ob uvedbi protikadilskega zakona... Pa ni videti da bi kdo ekstra propadel zradi tega... So se pa vsi lepo prilagodili in večinoma (velika večina) spištuje zakon.
Podobno se bo zgodilo tudi ob tem. Tisti ki bo hotel se bo prilagodil in spoštoval zakon, za ostale je pa bolje da zaprejo...
evil.gif
Si pa en hašek...
bonk.gif

Tisti, ki do sedaj ni izdajal računov, jih tudi po 1.9.2015 ne bo... Torej se zanj ne spremeni nič, kot tudi ne za tiste, ki izdajo(mo) vse račune.

Zakaj se bunijo(mo)? Zaradi tega, ker naši fookjeni politiki odkrivajo toplo vodo, namesto da bi se resno lotili resnih problemov!!
Ni problem en gostinec, frizer ipd., ampak je problem "frizer" v prostem času, ker na črno in seveda pod ceno (nobenih davkov in prispevkov) nudi svoje storitve.
Prav tako velja podobno za "slikopleskarje", "maserke", zelo se je razpaslo urejanje nohtov v prostem času, prodaja vsega mogočega (obutev, oblačila, tehnikalije ipd.) po šolah, zdravstvenih ustanovah, nenazadnje na svojih domovih in celo preko pošte... Ja, in to vse je močna nelojalna konkurenca, ljudje pa itak gledajo le na to, da pridejo najceneje skozi in da se državi ne da nič več denarja.

Zdaj, če si razumel point, s temi ukrepi se dela dodaten strošek gospodarstvu, namesto da bi se usmerili na šušmarjenje... Že če bi pogledali malo na Facebook, bi videli, da se tam prodaja ogromno vsega šušmarskega - Adidas, Nike, D&G, Armani ipd., vse made in China iz Budimpešte. Ampak inšpektorjem se ne da ukvarjat s tem, boljše je še nekoliko stisnit podjetnike.
bonk.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Ampak davčna blagajna je minimalen strošek v primerjavi z avtom, računalniki in poslovnimi prostori.

Glede na to, da bi se izenačili pošteni in "pošteni", bi davčne blagajne morale biti v interesu poštenih, saj so jim sedaj oni drugi nelojalna konkurenca.


Disclaimer: V življenju nisem delal za JU.
Edina nelojalna konkurenca so šušmarji!! Pa dajte že enkrat tole razumet, da se je šušmarstvo v zadnjih letih izredno razpaslo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
V Murglah so vse hiše bile zgrajene/obnovljene brez računa. Le Simoni Dimic je uspelo najti naknadno izdan račun.
Yep.
Sistemik: šušmarji imajo precej posla s tistimi ki so po medijih najbolj glasni vklopi razum zahtevaj račun. Ostali počasi tudi za šušmarje ne bodo več imeli denarja.
Je pa fušarjev/šušmarjev bilo ogromno tudi v jugi....
Skratka, če hočeš kaj ustvariti, potem je 8 ur šihta ponavadi premalo.
Šušmarji so se razpasli tudi zaradi tega ker enostavno ni služb. Marsikdo pa nima poguma v štartu najprej poskrbeti za birokracijo. Je namreč največkrat preobsežna in predraga. Živeti pa je nekako treba.
Če bi država čez noč ukinila šušmarje(recimo da bi ji uspelo), verjemi da je revolucija. Ljudje enostavno ne bi imeli za preživetje.
Največji problem so šušmarji ki furajo na veliko svoj posel. Marsikdo ima kar ”zaposlene”, ker posel cveti.
Ogromno pa seveda tudi sive ekonomije. Ne upam vržti kamna za izjavo da poznam podjetje ki se ne gre sive ekonomije.
Pri večini sive ekonomije se denar potroši bolj ali manj doma, pri poslovanju z davčnimi oazami pa ? kje se ga potroši. In ja 5mrd (dokapitalizacija bank) so nas lani stale ”davčne oaze”.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Samo en majhen, nepomemben detajl je v igri... V 60 letih je bil 'befel' iz Belgrada da se proga elektrficira. Money is not an issue.
Če bi bilo danes enako, bi bilo že zdavnaj vse urejeno...
Razen če ti, kot gradbenik, veš daje naša ostala gradbena operativa toliko zanič da ni sposobnanavkljub sredstvom tudi nekaj drogov vozne mreže postavit...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
Saj danes je še vedno isto. Samo na žalost na drugih področjih.
Koliko pa imamo gradbenikov ki znajo drog postaviti pa kabel potegniti pa ne bom sodil ker mi podatki niso znani.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
To pa ne drži če si lastnik se lahko zaposliš pod 01 to je delavec ali pod 40 kot družbenik...

Tole je pa totalna dezinformacija, kdo te je pa napuhal... če ne verjameš praš na ZZZS