davčne blagajne - 1.9.2015

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Glej mojster vsak obrtnik je podjetnik, daj raje vtihni ker samo toneš in to se sam potaplajš, brez moje pomoči
smile-1.gif
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
seveda to ni res... fakturne knjige so narejene tako, da če brišeš račun ali fakturirno dobavnico morš narest obrazložitev, sicer pusti vendar se zacahna...

Problem ki ga ne bodo rešili je delo na črno, obremenitev bo izključno na tistih ki že izdajajo račune in ne na tistih ki jih ne.. in to se bo še povečalo. Druga stvar z višjimi davki ne bodo rešili nič drugega kot beg kapitala, davčne oaze...

Vrtec tako ali tako fušarji ne plačujejo, poštenjaki pa preplačujejo in FURS in socialna nič naredita okoli tega. Tudi zdravstveno zavarovanje je na podobni fori....
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Glej mojster vsak obrtnik je podjetnik, daj raje vtihni ker samo toneš in to se sam potaplajš, brez moje pomoči
smile-1.gif
s.p. => obrtnik (član obrtne zbornice)
d.o.o., d.n.o., d.d. => podjetnik (član gospodarske zbornice in obrtne zbornice, če opravlja obrti sorodno dejavnost)

obrtnik... nima ločenih osebnih in poslovnih financ, nima plače, odgovarja z vsem svojim premoženjem
podjetnik... zasebno je ločeno od poslovno, ima plačo, dobiva dividende, odgovarja le z sredstvi katere je vložil v podjetje.

Če je vse enako, potem imaš zagotovo prav
stupid-1.gif


PS- so pa pri nas naredili tudi tukaj zmešnjavo, ko obrtnike imenujejo samostojne podjetnike. Enako kot pišejo, da je Slovenec nekaj naredil potem pa ga imenujejo Huso ali ...ič.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Se lahko odstraniš iz teme, ker nimaš razjasnjenih niti osnovnih pojmov? Ali te moramo prisilno s kliki na spam?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Samo pripomba, nihče ne rabi biti več član nobene zbornice.

In še enkrat če kdo ni razumel - krivi smo kupci/potrošniki/naročniki, da nategujemo državo.

Bom dal zelo nazoren primer iz Nemčije, ki nima veze z računi:

Vrže tip steklenico v kontejner s papirjem - babica ki "slučajno" opreza z okna (to dela precej vaših sosed in sosedov) pokliče komunalo in ga prijavi z imenom in priimkom, ali pa registracijo,.... v glavnem ga že najdejo. Zakaj? Ker drugače komunala odpelje kontejner med mešane odpadke in ga (mastno) pokasira vsem okoličanom, ki gravitirajo nanj.

Ampak ne, pri nas bi ga še kdo pohvalil, ker ni flaše na cesto fu.nu!
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Samo pripomba, nihče ne rabi biti več član nobene zbornice.
...
Mislim, da članstvo v teh dveh zbornicah ni več obvezno to ve večina tu na forumu. Z omembami zbornic sem hotel prikaz poenostaviti, da bi ga razumelo čim več udeležencev na forumu. Nekaterim pač to ni dano.

PS- Če me želite odtranitii ti, kar klikajte na spam. V temi boste potem le enako misleči in boste lahko jokcali nad tem, da bi se naredilo nekaj reda v vaših vrstah kolikor vas bo volja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
No pa dajmo nekaj o osnovah.
S.p. = samostojni podjetnik
d.o.o. = podjetje
Obrtniki so skupina podjetnikov, katerih dejavnost spata v segment obrti. Niso vsi s.p.ji obrtniki, imaš namreč različne sklope dejavnosti ...
 

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
Tale zmaga ja...s.p (samostojni podjetnik) ni podjetnik ampak obrtnik
hysterical-1.gif


Mimogrede, telex, tudi pri doo-ju naša država poskrbi da si bolj nategnjenec kot podjetnik, saj se kot lastnik podjetja ne moreš zaposliti v svojem podjetju ampak lahko dobivaš samo nadomestilo za poslovodenje. Tok o tem, da pride plača vsakič 15...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tole pa ne drži, jaz sem (bil) do pred dvema tednoma zaposlen kot direktor v firmi katere solastnik sem. Fora je samo v šifri prijave - ali si delavec ali poslovodja. Pa kot poslovodja se ne moreš odpustit in it na borzo.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Na Hrvaškem so stvar rešili vrhunsko in z minimalnimi stroški za uporabnika: nihče te ni silil da imaš takšno ali drugačno blagajno, samo podpirati mora njihov standard. Pri večini se je to lahko rešilo softversko in če imaš nek razširjen program ali celo storitev v oblaku, je bila ta posodobitev del standardnega vzdrževanja, edini strošek je bil s certifikatom, ki si ga dobil na finančni upravi ali nekaj takega, strošek certifikata je 39€+davek za 5 let.
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Vedno sem goljufal in vedno bom nasel resitev za to....ko pa bo nasa vlada,pokazala malo razumevanja in dajala primer postenosti pa naj lepo uvede pavsalne davke in vsi bomo tolki vse....delam petke in svetke ko ta golazen iz JU hodi ven jest in pit....nabijem na k njih in njihova pravila
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.280
1.935
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Tole pa ne drži, jaz sem (bil) do pred dvema tednoma zaposlen kot direktor v firmi katere solastnik sem. Fora je samo v šifri prijave - ali si delavec ali poslovodja. Pa kot poslovodja se ne moreš odpustit in it na borzo.

Če si solastnik to gre, če imaš enoosebni d.o.o. si lahko pa samo poslovodja, na ZZV-ju voden pod šifro 040. Pa prispevki ki jih odvajaš državi se ne štejejo za strošek podjetja.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ksz... Očitno najbolj jokajo in se bunijo tisti ki v tem trenutku najbolj šmuglajo in jih bo najbolj prizadelo...
Hebat ga, če ne zmoreš pa nehaj... Zakaj za vraga moram pa jaz kot uslužbenec plačati vse hebene davke in prispevke? Pa koji ste vi, podjetniki ali kakorkoli se že imenujete, zaen faktor, da ste upravičeni neplačevanja davkov od prometa, prodaje? Koji ste fuc.kin fakor da vi lahko, meni pa vse obračunajo? Da si lahko izplačate minimalca, ostalo pa preko vakih in onakih stroškov? A jaz moram pa vse plačat in zraven še vas podpirat, ker mi kradete, dobesedno? Pa avto na firmo, pa comp, pa telefon, pa internet, pa kur.ac palac pa prikazana izguba in sociala, vrtec na minimalcu, dodatki na maksimumu, mesečni priliv pa več kot moja bruto buto plača? Podpiram davčne blagajne, pa vsi bi morali uporabljat aplikacijo v oblaku, kjer dejansko ni možno goljufanje...
Poleti je na otoku zmanjkao štroma... V marketu, UPS je držal nekaj minut... Potem je bilo konec. So zaprli štacuno ker niso mogli izdajat računov.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Točno tako, samo to še čakamo, da se privatniki začnejo fukariti po kabinetih na tvoje stroške.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
ksz

... [cenzura], sam enim res ne potegne ...
rolleyes-1.gif


V nekaterih odgovorih zaznam tudi kanček slovenske foušije ...
grims-1.gif
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Haha keri [cenzura]....pa postani tudi ti nas in bos glavni na selu....pa si bos kupil lahko avto na firmo pa vse.....haha...kretencina
Poleti si bil na otoku,no jaz nimam cajta za it na otok.....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Konec koncev... Kuri me bolac za vaše jamranje.. Ste isti kot gostinci ob uvedbi protikadilskega zakona... Pa ni videti da bi kdo ekstra propadel zradi tega... So se pa vsi lepo prilagodili in večinoma (velika večina) spištuje zakon.
Podobno se bo zgodilo tudi ob tem. Tisti ki bo hotel se bo prilagodil in spoštoval zakon, za ostale je pa bolje da zaprejo...
evil.gif