DAB vs DAB+

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.407
9.158
113
kaj bo treba, internetni radio bo ko bo treba.
Tole pa zdaj glede na uporabnike pač preklaplja, ker dab pač ni vsepovsod in potem si tam ko ni muh.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
ker redko kje dobro lovi. Vsaj jaz imam dokaj slabe izkušnje.
ter nekaj časa nisem radia poslušal (podcasti in yt music) ko sem hotel radio, pa so se vse postaje izgubile. FM postaje pa so ostale. Glede na navdušenje na začetku, koi je tehnologija prihajla, je to bolj korak v preteklost. Saj zvok je res boljši - tam kjer lovi, sam kaj ti nuca, če si več v tišini.
Sam menim da je vsak € ki bi ga dal v aftermarket stran vržen denar.

Za doma je ok, ker si na mestu in tist kar uloviš ti dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Jaz sem že en cajt na spotify + internetni radio. Wireless AA in dela vse avtomatično in transparentno. Novejši avti imajo pa to itak že v infotainmentu.

Kar se tiče DAB v SLO, nikakva kvaliteta + slaba pokritost. Plus takoj čez mejo si prisiljen v lokalno jodlanje/jamranje. Je res, da v tesnih vukojebinah se izgubi 4g signal. To je problem predvsem za radio, spotify še nikoli ni zružil.

Za dension dab+u iz vprašanja pa mislim, da dela tako, kot je oglaševano. Predstavi se kot usb ključek z mp3 datotekami.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Mogoče pa nimate dovolj kvalitetnega DAB sprejemnika.

Meni v avtu dela v nulo po veliki večini Slovenije (sem kar presenečen) pa preklaplja med FM in DAB skoraj neopazno (dab ima sekundo zamika) je pa original vgrajen radio.

Po drugi strani "nadgrajen" avtoradio v drugem vozilu dela tako kot vi opisujete ampak od čang šlang za 20€ nisem niti pričakoval kaj drugega.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
kvaliteten DAB sprejemnik ti nič ne pomaga, če so postaje mono, 48 kilobitov in z nikakršnim zaščitnim razmerjem in jih normalno meče ven

predvidevam pa, da je tebi to vseeno
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
mrtvorojeno v glavnem, čimprej pozabit

na fm pustit par postaj "državnega pomena", ostalo zabrisat na internet
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
27. jan 2022
4.801
1.737
113
kvaliteten DAB sprejemnik ti nič ne pomaga, če so postaje mono, 48 kilobitov in z nikakršnim zaščitnim razmerjem in jih normalno meče ven

predvidevam pa, da je tebi to vseeno
Je rekel človek, ki vozi renojev traktor - hi-fi okolje v vsej svoji veličini!

Očitno poslušamo različne postaje - to pa ja.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.983
113
EU
Doma imam stacionarni stereo receiver Marantz. Kupil zaradi internetnega radija. Tudi pri internetnih postajah je veliko s slabim bitratejom. Ko takšno postajo vklopim, je žalost in je res bolj poslušati na FM-ju. Pri DAB plusu (receiver ga ima) je tudi podobno, obupen zvok določenih postaj. Na srečo ima receiver gumb "info", za prikaz veseh podatkov predvajane postaje, in takšno zanič preskočim, ali vržem iz seznama.
Na DAB-u so postaje zakupile "mesto", in sedaj morajo nekaj predvajati, toliko da ne razjezijo AKOS.
Sosed v novem avtu ima DAB in pravi, ko vozi v mesto je signal odličen. Ko vozi iz mesta nazaj domov, pa signala zmanjka.
Zaključek je, da nazaj domov mora voziti v rikverc, da ne izgubi DAB signal.
 
  • Haha
Reactions: Ginginova

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
497
83
Imam dab+ sprejemnik v avtu že od januarja pa ga niti še sprobal nisem. Pri meni je samo carplay in apple music. Drugega ne rabim in mislim da se bo podobno zgodili kot pri tv. Antene bo povozil čas ker bo itak vse preko neta.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
DAB in internetni radio sta tam, tam. Tudi recimo Tune in ima nikakvo kvaliteto. 128 kps je že za marskikatero postajo HI FI. Da ne govorimo o pokritosti. Recimo zadnjič med NM in Kočevjem. Tako kot si z DAB nimaš kej pomagat si tudi z internetnim radiom nimaš kej, ker je 3/4 pokritosti z edge. Hvala bogu da imam apple music, je vsaj za kak komad ali 2 bufferja in lahko nemoteno poslušaš. te live zadeve pa adijo pamet.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Ok, torej če že, poskusim dobiti kaj na test.
Zakaj? Zato ker FM slabo lovi (po defoltu v mojem avtu, ne na splošno), ker sem za 10 minut vožnje ne da vsakič vklapljati in štelati telefona, in konec koncev - razne playliste se pa naveličaš po par dneh in v končni fazi za nekaj takega mi zadostuje usb ključ z mp2 komadi.
Skratka - želim poslušati 3 do 4 radijske postaje. Pa ne preko telefona. Če ima kdo kak pameten nasvet - hvala.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
497
83
Ok, torej če že, poskusim dobiti kaj na test.
Zakaj? Zato ker FM slabo lovi (po defoltu v mojem avtu, ne na splošno), ker sem za 10 minut vožnje ne da vsakič vklapljati in štelati telefona, in konec koncev - razne playliste se pa naveličaš po par dneh in v končni fazi za nekaj takega mi zadostuje usb ključ z mp2 komadi.
Skratka - želim poslušati 3 do 4 radijske postaje. Pa ne preko telefona. Če ima kdo kak pameten nasvet - hvala.
Najbolj simpl je telefon. Ne vem kaj imas za stelati. Vsedes se v avto in že samodejno spila brez pritiska enega gumba.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.433
113
Bufferja je 30 sekund in nič več. Zgoraj omenjena relacija recimo je okoli 20 min do pol ure brez interneta
No ja Idi malo med nastavitve.

Screenshot_20221010-192026_TuneIn Radio.jpg