DAB+ signal

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Pred dobrega pol leta sem si v vozilo zmontiral kakovosten avtoradio, ki podpira DAB+. Bil sem zelo razočaran, saj je bil doseg izjemno omejen, v bistvu samo Ljubljana in okolica. V zadnjem času pa opažam, da se je pokritost zelo razširila. Kdo kaj ve o tem, sem malo brskal, pa ne najdem nič pametnega....
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Pred dobrega pol leta sem si v vozilo zmontiral kakovosten avtoradio, ki podpira DAB+. Bil sem zelo razočaran, saj je bil doseg izjemno omejen, v bistvu samo Ljubljana in okolica. V zadnjem času pa opažam, da se je pokritost zelo razširila. Kdo kaj ve o tem, sem malo brskal, pa ne najdem nič pametnega....
DAB+ dela že vsaj 5 let odlično po skoraj celi sloveniji
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
852
841
93
Da radio "dobro lovi" DAB, mora seveda imet tudi namensko anteno, ki pokriva ustrezno frekvenčno območje.
Klasične stare radijske avto antene, ki pokrivajo FM in AM področje, niso OK. Bo treba montirat kaj modernejšega.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Citroen enako dve leti, če ne vleče DAB+ pa neopazno preklopi na FM in potem spet nazaj. Dejansko sploh ne vem da kje ne bi delal.

Med tem pa v avtodomu nek čip šit kitajski USB DAB+ z antenco za na šipo, vleče bolj en kjurz po Sloveniji, v Dojčlandu pa BP.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Možno da ti v kemperju ni kriv čip kitajc, ampak antena... Ker jaz mam tud v bistvu v kemperju problem, mi je sicer majstr, ki mi je montiral rekel, da pri kemperjih ne da na maso al kaj....
 
22. jul 2007
12.798
1.313
113
123
Citroen enako dve leti, če ne vleče DAB+ pa neopazno preklopi na FM in potem spet nazaj. Dejansko sploh ne vem da kje ne bi delal.

Med tem pa v avtodomu nek čip šit kitajski USB DAB+ z antenco za na šipo, vleče bolj en kjurz po Sloveniji, v Dojčlandu pa BP.
V DE ti bolj vleče zato, ker oni ne šparajo na oddajni moči tako kot pri nas.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citroen enako dve leti, če ne vleče DAB+ pa neopazno preklopi na FM in potem spet nazaj. Dejansko sploh ne vem da kje ne bi delal.

Med tem pa v avtodomu nek čip šit kitajski USB DAB+ z antenco za na šipo, vleče bolj en kjurz po Sloveniji, v Dojčlandu pa BP.
To poslušaš samo komercialne radije? Ker nacionalni programi se precej občutno pozna preklop na DAB signal in to na žalost po kvaliteti v negativo.

Drugače pa recimo v mojih koncih DAB no-go. Največji pas beline, tam živim:
Pokritost20190916-1024x725.png
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Možno da ti v kemperju ni kriv čip kitajc, ampak antena... Ker jaz mam tud v bistvu v kemperju problem, mi je sicer majstr, ki mi je montiral rekel, da pri kemperjih ne da na maso al kaj....
Tako je, kemper sploh nima mase na nadgradnji - vsaj ne moj.
V DE ti bolj vleče zato, ker oni ne šparajo na oddajni moči tako kot pri nas.
No shit Sherlock.
To poslušaš samo komercialne radije? Ker nacionalni programi se precej občutno pozna preklop na DAB signal in to na žalost po kvaliteti v negativo.
Nikoli ne poslušam komercialnih v avtu (ali kje drugje, razen v pisarni kjer moram zaradi sodelavca poslušat Šity), vedno VAL202. Ne razumem pa tvojega drugega stavka: DAB je boljši od FM.