DAB vs DAB+

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
jaz imam v avtu DAB+ in mi povsod lovi kamor se peljem. Glede na to, da večino poslušam RTV1 ali VAL202 je zadeva super. Odličen sprejem, boljši zvok in nobenega šumenja. Kadar za foro preklopim na FM, mi je kar hudo kaj sem včasih poslušal...polovica zvoka manjka...
Očitno še ni zapeljal v noben tunel, proti zahodni meji,...

trenutna pokritost (v resnici je malo boljša)
vnyS7C9.jpg


https://www.rtvslo.si/dab/moznost_sprejema
 

midi

Pripravnik
4. maj 2010
184
6
18
Očitno še ni zapeljal v noben tunel, proti zahodni meji,...

trenutna pokritost (v resnici je malo boljša)
vnyS7C9.jpg


https://www.rtvslo.si/dab/moznost_sprejema

Veliko boljša pokritost je, kot je tukaj označeno. Res je, da skozi tunel prekine in vrže na FM, ampak jaz se vozim redko v tunelih in me ta slabost ne moti. Bodo pa tekom leta opremili tunele z dab antenami in bo potem sprejem brez prekinitev. Največ se vozim skozi posavje in dolenjsko in je sprejem res brez prekinitev.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.631
767
113
Za vikend sem se peljal skozi Baško grapo, presenetilo me je da je skoraj celo pot do Bovca deloval LTE s TuneIn radio, FM je bil katastrofa, DAB žal nimam da bi sprobal, ampak močno dvomim, da lovi v teh krajih.

Je pa velika slabost LTE to da ko signal enkrat izgubiš ga ne dobi nazaj dovolj hitro, kljub temu da vem da sem na območju kjer signal LTE je (npr. se skozi nek kraj brez pokritosti pelješ z avtom iz ene ali iz druge strani)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Odvisno od telefona kako hitro gre nazaj na Lte.
Samsung S5 sploh težko nazaj preskoči dokler podatki šibajo. Medtem pa huawei mate 10 pro gre hitro nazaj na Lte.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.631
767
113
Ni problem v sekundah (je na default 5s), ampak minutah. Ko je delalo je delalo neprekinjeno več kot eno uro (kot rečeno po Baški grapi in potem proti Bovcu), ko izgubi LTE se pa ne pobere nazaj več minut.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.905
113
EU
Za klasični stari HIFI stereo receiver je pretvornik, ki se priklopi na zadnjo stran in predvaja DAB+ in internetni radio. Ima WIFI. Krmiljenje prek telefona.

advance-wtx-microstream-.jpg
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
V "naslednjih dneh" pričakujem DAB Aliexpress , da vidimo kako lovi.
Naročen je bil bolj zaradi SD in USB za hčerin avto brez teh dobrot.

Sicer pa ima kolega Suzuki Vitaro in sedaj od Tolmina do Bovca lovi OK čeprav na RTV karti ni pokrito :)
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Robert, javi kako se obnese. Tudi sam razmišljam, da bi nekaj podobnega nabavil za v fokusa ( original radio ).


lp
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
156
20
18
ali obstaja kak trik, da bi vse radijske postaje imele slikco? Ker sedaj ene imajo, ene pa nimajo. Vem, da je odvisno od postaje, samo pri tolk elektronike in znanja vseeno raje vprašam, če se da kako morda svoje uploadat za mankajoče:)


Ko pri meni ni bilo sličic, sem dal osvezi seznam postaj in so se pojavile.. :zmaga: . Avto je Seat, nekaj zelo podobnega tvoji fotografiji.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
Ko pri meni ni bilo sličic, sem dal osvezi seznam postaj in so se pojavile.. :zmaga: . Avto je Seat, nekaj zelo podobnega tvoji fotografiji.
Sem sel iskat to funkcijo in je nimam.
Sem pa nasel, da dejansko lahko nalozim svoje slike :oops1:
Cudno je se bolj, ker ce kliknem info o postaji pa pokaze slikco. Na seznamu vseh postaj pa je noce.
Sem zbrisal pomnilnik slikc in postaje, se enkrat, dal iskanje, pa se vedno isto. Eni imajo slikce eni pa nimajo. Imam pa vw brez fizicnih tipk.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
Tukaj si lahko preneseš logotipe postaj in si jih importiraš v sistem. Spodaj so tudi navodila.
Hvala, samo tvoj link je samo za UK postaje. Ampak sem potem zgooglal za celo EU. So pa slikce iz leta 2016... Novejše nisem našel.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
156
20
18
Sem sel iskat to funkcijo in je nimam.
Sem pa nasel, da dejansko lahko nalozim svoje slike :oops1:
Cudno je se bolj, ker ce kliknem info o postaji pa pokaze slikco. Na seznamu vseh postaj pa je noce.
Sem zbrisal pomnilnik slikc in postaje, se enkrat, dal iskanje, pa se vedno isto. Eni imajo slikce eni pa nimajo. Imam pa vw brez fizicnih tipk.
Samo razmišljam, mogoče poskusi ponovno iskanje postaj na mestu, kjer je boljši signal...
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Sicer eno leto stara reč, ampak da ne odpiram nove - je zdaj že kdo poskusil z DAB+U vmesnikom? Gledam Dension, rabim pa za Laguno III.
Sicer mi je bilo rečeno da kao ne dela tako kot naj bi - da se obnaša kot usb z MP3 komadi in lahko izbiraš postaje z obvolansko komando, ampak mislim da je problem če ni vklopljen android.
Skratka, zanima me če je kdo kaj podobnega že preizkusil.
Hvala!