Covid-19 Covid-19 Nacionalna raziskava

Koliko % prekuzenost (test na proti telesa) pricakujete, da bo pokazala raziskava?

  • 1-5%

    Glasovi: 25 42,4%
  • 6-10%

    Glasovi: 12 20,3%
  • 11-15%

    Glasovi: 9 15,3%
  • 16-20%

    Glasovi: 4 6,8%
  • 21-30%

    Glasovi: 9 15,3%

  • Skupaj glasov
    59
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
isti krščen duš kot pa če bi imeli 30 ali pa 50% prekuženost. kdor si bo upal si bo kdor pa ne pa ne. pa 3% alpa 30% alpa 50%
daj kaj boljšega najdi no.
To pa sploh ni res! Preberi si post od Utisevalca.
Vecja, ko je prekuzenost, pocaseneje se virus siri.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
aha, no potem se pa ne bom bal ko bodo vsi okoli mene kašljali in smrkali medtem ko mamo lockdown jaz pa v ambulanti.
ker je 30%, ne 3%. in pol ni šans da dobim kej.

dej no, get real.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Spet predvidevanja, kaj bo, ce bo, ko bo... Pol pa ni, gremo pa drugo drzavo pogledat... Dejstvo je, da smo jo tako dobro odnesli zaradi strogih ukrepov in drzanja le teh. Dejstvo je tudi, da bi bili ukrepi lahko tudi malo manj strogi, ampak tega nismo mogli vedeti, saj smo imeli takoj zraven lep primer v Italiji.
Upam pa, da najdemo dobro in zdravo (razumsko) mero ukrepov za naprej. Tuljenje, da je vse skup brezveze in da je vse skup en velik nic to namrec ni.

Pustimo švedsko. Dejmo recimo nemčijo (ene 3x manj ostri ukrepi kot pri nas), naša najpomembnejša gospodarska partnerica .... nemci so zaprli tovarne za nekaj časa, ne zato ker bi jih hoteli ampak ker dobave polizdelkov (tudi iz slovenije) ni bilo. 3x se lahko vprašamo kako bodo nemci v prihodnje sklepali pogodbe za dobave.

Pa če gremo na nemčijo in odziv na epidemijo (recimo tega se nikjer ne govori). Oni so sprožili mehanizem za pandemijo, torej ukrepe so sprejemali po predhodno obstoječem načrtu, ki ga vsi poznajo in so nanj pripravljeni.

Recimo pri nas ima NIJZ tak načrt, dejansko ne samo NIJZ (raven države), vsaka občina in javna ustanova v državi je dolžna imet urejene papirje kjer piše kako bodo ravnali ob večji epidemiji. Te načrte se preverja in revidira. Za te načrte se je v zadnjih 30 letih pokurilo en kup resoursov in denarja (NIJZ dejansko dela samo to, en kup strokovnjakov ki predvideva scenarije in na podlagi tega prilagaja načrte). Ko je prišel čas da se jih uporabi smo jih pa pustili v predalih.

Mi smo po prvi fazi "epidemije" (sledenje kontaktov) ki je dejansko prva točka načrta za epidemijo začeli preko stroke in planov delat nekaj izven. Skratka odzivi ko se je zapiralo v par dneh vse po vrsti so bili napačni in v nasprotju s planom. NIJZ se je povozilo in upoštevalo nasvete kvazistroke. Ko enkrat zapreš vse je pa malo težko sledit kakšnemu planu. Začeli smo odpravljat napake neplaniranega dela in delali nove napake.

Nemci so samo sledili temu kar je stroka napisala že 10 let nazaj in je vsak vedel kako temu načrtu sledit.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.401
5.431
113
isti krščen duš kot pa če bi imeli 30 ali pa 50% prekuženost. kdor si bo upal si bo kdor pa ne pa ne. pa 3% alpa 30% alpa 50%
daj kaj boljšega najdi no.

niti ne... pri 50% je fifty fifty, da si že imel in ne boš nič staknil. samo vedel nisi... znaš pa dobiti kaj drugega, kar ti bi potencialno bistveno bolj škodilo. kot vsak dan pač, ko se v času razsajanja tega ali onega tare pri dohtarji. samo to že spada pod vsakdan, pa ni neke pretirane panike okoli tega. pač življenje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
niti ne... pri 50% je fifty fifty, da si že imel in ne boš nič staknil. samo vedel nisi... znaš pa dobiti kaj drugega, kar ti bi potencialno bistveno bolj škodilo. kot vsak dan pač, ko se v času razsajanja tega ali onega tare pri dohtarji. samo to že spada pod vsakdan, pa ni neke pretirane panike okoli tega. pač življenje...
Ne samo to, da ne bos nic staknil, tudi prenesel ne bos vec. In vec, ko jih je imunih, tezje virus preskakuje iz okuzenega in neimunega, ker je med njima ze toliko imunih.
Oboje hkrati zelo upocasni sirjenje virusa.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pravkar objavili. Poročilo zamaknili še za en dan. Izvedelo se pa je, da je bilo v Sloveniji okuženih okoli 30.000 ljudi, kar je po mojem hitrem izračunu 1,5% prekuženost.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Pravkar objavili. Poročilo zamaknili še za en dan. Izvedelo se pa je, da je bilo v Sloveniji okuženih okoli 30.000 ljudi, kar je po mojem hitrem izračunu 1,5% prekuženost.
No super. Se ena stvar zaradi cesar folk ne bo vec nikomur verjel.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
hvala za video, vem kaj je herd immunity.

govori se pa o temle:
Kdo si bo upal jeseni/pozimi v polne cakalnice v ZD zaradi gripe ali angine v strahu, da tam ni pacienta s covid19?
Kdo si bo upal stati pred laboratorijem za bris za streptokoka, ko bo tam polno kasljajocih in kihajocih otrok/odraslih?

in jaz sem temu odgovarjal. in tam ti ta tvoja racionala ne bo pomagala če je nekaj % gor ali dol. mogoče bi za prikaz mojega pointa moral uporabit nižje, bolj realne %. žal jih za kaka žarišča ne vem, drugače bi uporabil tiste.

oz te bom tako vprašal: pri kakšnih % bi bil pa ti pomirjen ob smrkajočih/kihajočih otrocih/odraslih medtem ko si v čakalnici?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Kaj ti to pomaga, ce ne prides do pediatra? Nas je marca odslovila. Ko smo pa rekli, ce bi ji vzeli za bris za covid19, ker je imela take simotome, je pa rekla, to pa tudi ne. Vse po telefonu.
 
  • Wow
Reactions: navlixx

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Pomoje najbolj trpijo sedaj tisti, ki so prej redno polnili čakalnice pri osebnih zdravnikih... kadar koli sem ves polomljen prišel tja, je bilo 2/3 ljudi tam zaradi dolgčasa... to tudi slišiš, ko čakaš notri, pred vrati zdravnika (ne v čakalnici), pogovor pa teče o sosedih, pa o mački, po o vsem, samo bolezni ni nikjer zaslediti... taki pa verjamem, da sedaj trpijo.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Pustimo švedsko. Dejmo recimo nemčijo (ene 3x manj ostri ukrepi kot pri nas), naša najpomembnejša gospodarska partnerica .... nemci so zaprli tovarne za nekaj časa, ne zato ker bi jih hoteli ampak ker dobave polizdelkov (tudi iz slovenije) ni bilo. 3x se lahko vprašamo kako bodo nemci v prihodnje sklepali pogodbe za dobave.

Pa če gremo na nemčijo in odziv na epidemijo (recimo tega se nikjer ne govori). Oni so sprožili mehanizem za pandemijo, torej ukrepe so sprejemali po predhodno obstoječem načrtu, ki ga vsi poznajo in so nanj pripravljeni.

Recimo pri nas ima NIJZ tak načrt, dejansko ne samo NIJZ (raven države), vsaka občina in javna ustanova v državi je dolžna imet urejene papirje kjer piše kako bodo ravnali ob večji epidemiji. Te načrte se preverja in revidira. Za te načrte se je v zadnjih 30 letih pokurilo en kup resoursov in denarja (NIJZ dejansko dela samo to, en kup strokovnjakov ki predvideva scenarije in na podlagi tega prilagaja načrte). Ko je prišel čas da se jih uporabi smo jih pa pustili v predalih.

Mi smo po prvi fazi "epidemije" (sledenje kontaktov) ki je dejansko prva točka načrta za epidemijo začeli preko stroke in planov delat nekaj izven. Skratka odzivi ko se je zapiralo v par dneh vse po vrsti so bili napačni in v nasprotju s planom. NIJZ se je povozilo in upoštevalo nasvete kvazistroke. Ko enkrat zapreš vse je pa malo težko sledit kakšnemu planu. Začeli smo odpravljat napake neplaniranega dela in delali nove napake.

Nemci so samo sledili temu kar je stroka napisala že 10 let nazaj in je vsak vedel kako temu načrtu sledit.

Sefe oprosti, ampak ta tvoj vencek budalastin je priblizno kot tista tvoja cvetka kako ima Milano samo eno bolnisnico...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.