Covid-19 Covid-19 Nacionalna raziskava

Koliko % prekuzenost (test na proti telesa) pricakujete, da bo pokazala raziskava?

  • 1-5%

    Glasovi: 25 42,4%
  • 6-10%

    Glasovi: 12 20,3%
  • 11-15%

    Glasovi: 9 15,3%
  • 16-20%

    Glasovi: 4 6,8%
  • 21-30%

    Glasovi: 9 15,3%

  • Skupaj glasov
    59
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.459
113
"Se pravi, s 95-odstotno verjetnostjo je prekuženost med dvema in štirimi odstotki. Kar je relativno malo, pomeni pa tudi, da je vsak trideseti prišel v stik s koronavirusom."

ajde strokovni teoretiki, na plano.
darjan mirsi AndY1 jest5
Ja, kaj te matra?
A ni fajn? Potrjeno, da je smrtnost okoli 0,15%, ter da velika večina preboli asimptomatsko.
Ter da gremo najkasneje drugo leto v novo karanteno, ker je zaradi pretiranih omejevanj(zdravstvene kapacitete niso bile niti blizu zapolnjenosti) prekuženost nizka.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
ma kar ti in podobni strokovnjaki pišete je res bolje da gre čim prej ven.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.797
-299
113
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in navlixx

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.400
6.557
113
navaden prehlad - pa pojdi ti med te 3%, hitro se okuži pa si imun. jaz te res ne zastopim...

Dobro no, kaj pa tebi pove ta graf?
1588663868370.png


Kaj bomo sklepali iz tega, da se gre za novodobno kugo, ki kosi vse povprek, ali je res samo "prehlad" oz "gripa", ki pač potamani slabotne, katere še itak lahko xy ostalih virusov pokonča in ne samo cov2?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
"Se pravi, s 95-odstotno verjetnostjo je prekuženost med dvema in štirimi odstotki. Kar je relativno malo, pomeni pa tudi, da je vsak trideseti prišel v stik s koronavirusom."

ajde strokovni teoretiki, na plano.
darjan mirsi AndY1 jest5
Sem upal na visjo prekuzenost. To je slaba novica. Dobra pa je ta, katero je ynos ze omenil, da je smrtnost majhna. Me zanima, ce bo vlada predstavila tudi ta podatek in to kot positivnega in ne samo uga buga, pri nas je 66.000 'okuzenih'.

Se pa stevilka ujema s stevilko, katero je nekdo ze podal in to je, da so v njihovi firmi naredili teste na proti telesa med zaposlenimi in da je tudi pri njih prislo do 3% prekuzenosti.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.400
6.557
113
Mogoče bodo naši vsaj toliko pametni, da se bo v 2. valu koncentriralo na izolacijo ranljivih skupin in ne cele nacije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Ne smemo tudi pozabiti, da imamo 3/4 mrtvih iz DSOjev. Ce bi zascitili te, bi bila smrtnost se za te 3/4 nizja, torej nekje 0.05%.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Mogoče bodo naši vsaj toliko pametni, da se bo v 2. valu koncentriralo na izolacijo ranljivih skupin in ne cele nacije.

Kaj pa bi izoliral ranljive skupine? DSO in oddelke bolnišnic? Te so že sistemsko izolirane, vsako leto in sistem "deluje".

Recimo za DSO niso pojavi večje smrtnosti nič nenavadnega, se dogajajo lokalne epidemije z veliko smrtnostjo in se še bodo. S covid19 ali brez. Vsak, ki dela par desetletji v DSO ti bo znal povedat da je leta XX umrlo 20-30% varovancev v eni sezoni zaradi "prehlada" ali "gripe". Če je v sloveniji 100 DSO je čisto normalno da jih 3je (3%) fašejo covid19 v obliki epidemije (statistično povsem ustrezno). Ene toliko jih je tudi fasalo epidemijo prehlada začetek leta in ene 2x toliko gripo letošnjo sezono. Ostalih 90 DSO je bilo pa relativno brez okužbe (torej samo posamezni primeri).

Če bi vsakega ki umre čez noč v DSO testirali zaradi prehladnega respiratornega virusa ali gripe sem prepričan da bi samo letos do pojava covid19 lahko potrdili 100+ mrtvih iz tega naslova. Dejansko se pa tega ne izvaja ker nima smisla, nekdo ki nepokreten leži v DSO pol leta z 5 pridruženimi kroničnimi boleznimi bo pač umrl in virus ni pomemben ker je glavni vzrok nekje drugje.

Tako da tile domovi so sedaj rešilna bilka za upravičenje razmer, v praksi so pa čisto normalno delujoča zadeva in smrtnost ni v nobenem pogledu višja kot je bila do izzuma covid19. Tako da tudi neke posebne zaščite za DSO se ne rabi, stvar se zapre oz. omeji obiske in izhode v času ko je coivd19 (ali pa kot do sedaj gripa) na pohodu in je to to.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sem upal na visjo prekuzenost. To je slaba novica. Dobra pa je ta, katero je ynos ze omenil, da je smrtnost majhna. Me zanima, ce bo vlada predstavila tudi ta podatek in to kot positivnega in ne samo uga buga, pri nas je 66.000 'okuzenih'.

Se pa stevilka ujema s stevilko, katero je nekdo ze podal in to je, da so v njihovi firmi naredili teste na proti telesa med zaposlenimi in da je tudi pri njih prislo do 3% prekuzenosti.
Kacin je res omenil, da je prekuženost višja od pričakovane. Je pa prav dr. Petrovec, ki vodi to raziskavo omenil, da sam ne verjame v daljšo imunost, če gleda analogijo z drugimi corona virusi. Da je sam v zadnji zimi, po okužbi z njimi, dvakrat zbolel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.400
6.557
113
Ne smemo tudi pozabiti, da imamo 3/4 mrtvih iz DSOjev. Ce bi zascitili te, bi bila smrtnost se za te 3/4 nizja, torej nekje 0.05%.

To je pač "klasična" smrtnost teh respiratornih virusov, saj pa ni zdaj to nek novi bav bav, kot večina misli, vključno s stroko. Sprejemljivo nam je, da letno umre 160 ljudi od gripe, da pa od korone umre 100 pa je celi đumbus.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.400
6.557
113
Kacin je res omenil, da je prekuženost višja od pričakovane. Je pa prav dr. Petrovec, ki vodi to raziskavo omenil, da sam ne verjame v daljšo imunost, če gleda analogijo z drugimi corona virusi. Da je sam v zadnji zimi, po okužbi z njimi, dvakrat zbolel.

No shit, zdaj še bodo ugotovili, da je tu enak problem kot pri navadnem prehladu, oz gripi, kjer pač vsak zdrav človek parkrat kihne in je to to, babice pa umirajo. Ampak tam je OK, tu pa je panika...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
To je pač "klasična" smrtnost teh respiratornih virusov, saj pa ni zdaj to nek novi bav bav, kot večina misli, vključno s stroko. Sprejemljivo nam je, da letno umre 160 ljudi od gripe, da pa od korone umre 100 pa je celi đumbus.

Saj se načeloma vedno strinjava tukaj, no jaz sem bil že 2x odstranjen, ker sem bil za slepe preveč glasen. Kljub temu je potrebno razlikovati med 100 mrtvih s praktično 95% lockdownom in 160 mrtvimi pri 0% lockdownu. Še vedno pa menim, da si delamo veliko večjo škodo in posledično nasilja, smrti zaradi lock downa kot pa bi bilo tega ob "prostem" virusu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.400
6.557
113
Še vedno ne vemo, kako bi zgledalo, če ne bi bilo lockdowna.
Jaz sem siguren, da bi umrlo več 85+, ne bi zaradi tega začeli umirat zdravi ljudje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.401
5.430
113
Ma mater, no... Ni šlo zato, da bi 40 letnik zaradi korone umrl (pustimo forumsko stroko, ki je googlala tok cajta, da je nekje na svetu našla nekoga), ampak če bo 40 letnik iz bilo katerega drugega razloga rabil iste aparature in isto osebje, da bo do tega prišel. Glavna razlika je v tem, da stroka ni pozabila, da se kaj drucga na tem svet obstaja, pa da je treba za vse poskrbet, na drugi strani je pa politika in raja pozabila na vse, razen korono, čeprav je bil skupen cilj enak - čim manj obremenitev zaradi korone.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.400
6.557
113
Pomeni rešitev je pač v tem, da imamo zadosti kapacitet za primerno bolnišnično oskrbo vseh?

Vseem sem siguren, da bo 2. val podoben prvemu, torej lockdown vsega, čeprav bo v bolnicah zasedenost 10%?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Zato pa se mora delati na temu, da bomo na jesen zdravstveno pripravljeni z visjim stevilom respiratorjev/ventilatorjev in osebja, da bomo sli cez jesen in zimo z odprtimi solami in s tako kolicino ukrepov, ki ne bodo preobremenili povisane kapacitete obolelih. Upam, da se ne bomo sli ukrepov z nicelno stopnjo obolelih, ker pol bomo res lahko samo kaput.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Pozabite uradne podatke. Zaradi gripe po enaki metodologiji štetja smrti umre v sloveniji na leto povprečno okoli 1000 ljudi. Recimo v DSO ko nekdo "zelo bolan" umre ga noben ne testira, v DSO letno umre 1000+ ljudi kar poglejte razpise za prosta mesta in rotacijo ljudi. Tega seveda noben ne bo povedal, pri nas se smrti za gripo šteje samo uradno potrjene, kar jih predstavlja zelo majhen delež vseh dejanskih smrti (povečini samo ko je gripa neposredni vzrok poslabšanja stanja ki vodi v smrt).
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.