Covid-19 Covid-19 Nacionalna raziskava

Koliko % prekuzenost (test na proti telesa) pricakujete, da bo pokazala raziskava?

  • 1-5%

    Glasovi: 25 42,4%
  • 6-10%

    Glasovi: 12 20,3%
  • 11-15%

    Glasovi: 9 15,3%
  • 16-20%

    Glasovi: 4 6,8%
  • 21-30%

    Glasovi: 9 15,3%

  • Skupaj glasov
    59
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.864
113
Sem tu nehal brat. Ker si google podatek zapisal nekam brez da bi preveril informacijo.

Njihova “študija” je bila zasnovana tako vrhunsko, da so rezultate preklicali že naslednji dan. Razlog? Ker so z veliko verjetnostjo med zajetimi vzorci bili tisti, ki so jih specifično klicali na darovanje krvi, ker so preboleli Covid-19 in so nameravali njihov serum uporabljati za mogočo terapijo.:bonk:

To je baje nekje napisano in 10x prepisano in še to narobe .. uradno so raziskavo umaknili ker so kršili pravila etike in so testirali za protitelesa brez privoljenja krvodajalcev.

Prve teste na antitelesa so pa začeli delat na krvi darovalcev zato da bi pridobili darovalce za plazmo za morebitno terapijo pri covid19, ne zaradi raziskave. Skratka logika je ravno obrnjena.

Pa za covid19 se rabi krvno plazmo, torej gre za specificni tip odvzema kjer ti kri filtrirajo po komponentah. Skratka drug tip odvzema, drugi postopki hranjenja, drug način aplikacije. Zelo verjetno namensko odvzeta plazma nikoli ni končala v neki krvni banki ampak je šla direktno do laboratorijev oz. ustanov ki so testirala delovanje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.864
113
Sicer raziskava še vedno ni odgovorila na par vprašanj ki sem jih imel ...

Delež asimptomatskih so narobe predstavili. Pravijo da je 60-70% tistih s protitelesi navedlo da so imeli vsaj en simptom covid19. Ker vemo da je covid19 navaden prehlad me zanima kako je ta delež primerljiv s kontrolno skupino (torej tistih ki niso imeli protiteles). Sumim namreč da je presečna množica tistih ki so dejansko simptomatski precej precej manjša od 65%.

Po domače povedano če je v raziskavi 50% žensk in so pod simptome dali glavobol v zadnjih 2-3h mesecih je vsaj 50% odgovorov bilo pozitivnih čeprav nimajo veze z covid19. Ker je marca bil še čas prehladov in potem sezona alergij je povsem možno da ima 70% populacije v teh 3h mesecih vsaj en simptom ki spada tudi pod klasičen covid19.

Torej strokovnost odgovorov za rajo na nuli. Naj raje povedo da je 95% teh z antitelesi prebolelo covid19 brez da bi imeli statistično bolj izražen kakšen simptom kot ostala populacija, torej da jih je mogoče 5% imelo malce močnejši prehlad ostali pa sploh vedeli niso da so fasali covid19.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Sedaj pač morajo v nedogled zagovarjat špuro, zakaj tako rigorozni ukrepi. No vsaj dokler ne guzne gospodarstvo in ne bo denarja za dodatke na zdravniške plače. Potem bodo pa raje šli metat granitne kocke v parlament in bo zadeva pozabljena.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.963
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
npr:
"V avtobusih, kjer še ni zagotovljena fizična ločitev voznika in potnikov, mora biti med voznikom in potnikom vedno zagotovljen najmanj meter in pol varnostne razdalje. Enako varnostno razdaljo morajo upoštevati potniki, ki morajo v vozilih nositi zaščitne maske. Pred vstopom in izstopom iz prevoznega sredstva si morajo potniki razkužiti roke, po koncu vožnje pa je treba vozilo prezračiti in razkužiti površine, s katerimi so prišli v stik potniki. "
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
npr:
"V avtobusih, kjer še ni zagotovljena fizična ločitev voznika in potnikov, mora biti med voznikom in potnikom vedno zagotovljen najmanj meter in pol varnostne razdalje. Enako varnostno razdaljo morajo upoštevati potniki, ki morajo v vozilih nositi zaščitne maske. Pred vstopom in izstopom iz prevoznega sredstva si morajo potniki razkužiti roke, po koncu vožnje pa je treba vozilo prezračiti in razkužiti površine, s katerimi so prišli v stik potniki. "
Sorry tole je meni vse na mestu. V zaprtem prostoru se iz menja veliko potnikov. Razkuzis roke, da ne oplets z bacili po stangah, če si kuzen. Pred izstopom pa zato, da če si zdrav in si pobral kakšne bacile na roke, jih spraviš dol, preden se npr zunaj povrtas po nosu, pomencas oko...

Razdalja do voznika, logično. Zaščititi svoje zaposlene.

Se kaj?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Kateri ukrep pa se ti zdi se rigorozen?
npr
Ne smem k sosedi čez cesto na kavo in klepet.
(če meniš da smem prosim za citat odloka vlade, ki to dovoljuje)

npr.
Ne smeš se vsest na portoroški plaži, kljub upoštevanju 10m varnostne razdalje do najbližjega.
Policija/redarji to preganjajo. ....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.212
3.367
113
Lahko hodiš po portoroški plaži, tečeš, kolesariš, stojiš, ležat pa ne smeš.
Kako daleč smo zabredli? Je sploh še kaj upanja za človeški um?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in AndY1

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.441
4.545
113
Fascinantno je to, da nekateri še vedno podpirajo omejevalne ukrepe, kljub temu, da je že zdavnaj jasno kakšen nateg vse skupaj je. Novih obolelih ni, zdravniki v Covid oddelkih gledajo v luft, ostali so doma. Ekonomija umira, ljudje umirajo in obupujejo zaradi posledic omejitev. Ampak vam je to kul. Ne vidite problema sploh. Ne vidite problema v idiotskih omejitvah v imenu navideznega bugi buja. Ne vidite kakšna škoda se dela.

To je nekako tako kot na gorečem travniku ovci ogrado malo razširiš in je vsa srečna, da lahko poje nekaj sveže travce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in AndY1

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Fantje, kdo prevzame odgovornost za popolno odpravo omejitev pri srečanju z drugimi ljudmi?
Vrtce, šole, avtobusi, kinodvorena, skratka druženje kot pred korono?
Ta 100% ne bo kaznovan. Ne bo nikogar, ki bi ga kaznoval!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
..To je nekako tako kot na gorečem travniku ovci ogrado malo razširiš in je vsa srečna, da lahko poje nekaj sveže travce.
In volk še zmerom ne more do nje. To je bistvo ograje! Da ovci nihče nič ne more!
Si čudak, če na gorečem! travniku ograjo razširih. Vsak 'kmet' ve, da se živina takrat spusti!
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Fantje, kdo prevzame odgovornost za popolno odpravo omejitev pri srečanju z drugimi ljudmi?
Vrtce, šole, avtobusi, kinodvorena, skratka druženje kot pred korono?
Ta 100% ne bo kaznovan. Ne bo nikogar, ki bi ga kaznoval!
Kdo pa sedaj prevzema odgovornost za teh sedanjih 100 mrtvih, povečano število samomorov, kasnejšo diagnostiko bolnih, crkavanje gospodarstva in kako bo kaznovan?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Koliko večji pa je % samomorov kot lani v temu času?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Koliko večji pa je % samomorov kot lani v temu času?
Ne delam statistike, samo domnevam. sem pa za dva slišal iz našega kraja, ki sem jih navidez poznal, prej pa že dolgo za nobenega. Uradna statistika pa bo ko bo, če bo sploh. Pa boš za točen procent takrat izvedel, če boš.
Koliko jih bo pa umrlo zaradi prepoznega zdravljenja, pa ne bodo delali statistike. Svak je imel marca naročen pregled, so mu odpovedali, sedaj pa še kar čaka na nov termin. Pa je stvar precej nujna.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.