Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Dokler bodo vsi ostali (necepljeni) v veliki večini hlastali za kisikom v bolnici in spravili zdravstvo v kolaps, ter na ta način vsem preprečevali dostop do zdravstva, jih ne bo mogoče pustiti pri miru.
zdravstvo so v kolaps spravili vodilni v zdravstvu in politiki, ne pa necepljeni.
"Bergamo!!!": Bergamo ni država, ampak mesto. Mesto v 60-milijonski državi Italiji. Če bolnikov iz Bergama zaradi bogve česa niso mogli zdraviti kje drugje v Italiji, je Bergamo na peš-razdalji do Francije, Švice, Avstrije in Slovenije. Toliko o "bergamu", če ga bo še kdo kdaj omenil.
 
  • Haha
Reactions: Matey

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
zdravstvo so v kolaps spravili vodilni v zdravstvu in politiki, ne pa necepljeni.
"Bergamo!!!": Bergamo ni država, ampak mesto. Mesto v 60-milijonski državi Italiji. Če bolnikov iz Bergama zaradi bogve česa niso mogli zdraviti kje drugje v Italiji, je Bergamo na peš-razdalji do Francije, Švice, Avstrije in Slovenije. Toliko o "bergamu", če ga bo še kdo kdaj omenil.
Vodilni v zdravstvu in politiki bi lahko le žvižgali v luft, če v bolnice dnevno ne bi vozili kup necepljencev. Očitno pričakuješ, da širijo kapacitete in ekipe v neskončnost, da bi hkrati ujčkali necepljene starine in vozili standardne programe? Samo zato, da se jim ne bi bilo treba cepiti?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
To je bilo malo naivno. Poleti se je že kar dobro vedelo, da cepljenje ne preprečuje okužbe.
Saj se ne gre o tem da je cepivo 100%. Ampak o tem, da se človek cepi,češ saj boš imel mir pred državnim aparatom, potem pa te potunkajo in si na istem kot tisti kateri se niso cepili. Zaenkrat sem končal to zgodbo cepljenja, ker sem bil že tako skeptičen. Seveda pa nisem nek antiwakser kot nekateri tu na forumu. Sem pa proti vsem neumnim ukrepom in izsiljevanj s strani države in elite v zdravstvu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: spenstar in javr

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Vodilni v zdravstvu in politiki bi lahko le žvižgali v luft, če v bolnice dnevno ne bi vozili kup necepljencev. Očitno pričakuješ, da širijo kapacitete in ekipe v neskončnost, da bi hkrati ujčkali necepljene starine in vozili standardne programe? Samo zato, da se jim ne bi bilo treba cepiti?
Povpraševanje je, torej bi pričakoval ponudbo, ja.

Zanimivo, koliko imajo ljudje na splošno (in v posebnih primerih) povedati čez Kitajsko in Kitajsko komunistično partijo. Koliko je naš način življenja boljši. No, ko pride do resnega sranja, smo pa vsi za kitajske prijeme.

Ampak, zakaj se ustaviti pri C19? Koliko smrti bi lahko preprečili, če prepovedali osebni promet? Koliko s prepovedjo alkohola? Pravzaprav bi se s predpisano dieto rešili še epidemije debelosti in celega kupa drugih.

Ker preden so bile bolnice polne kovidarjev, so bile polne drugih.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Povpraševanje je, torej bi pričakoval ponudbo, ja.

Zanimivo, koliko imajo ljudje na splošno (in v posebnih primerih) povedati čez Kitajsko in Kitajsko komunistično partijo. Koliko je naš način življenja boljši. No, ko pride do resnega sranja, smo pa vsi za kitajske prijeme.

Ampak, zakaj se ustaviti pri C19? Koliko smrti bi lahko preprečili, če prepovedali osebni promet? Koliko s prepovedjo alkohola? Pravzaprav bi se s predpisano dieto rešili še epidemije debelosti in celega kupa drugih.

Ker preden so bile bolnice polne kovidarjev, so bile polne drugih.
Mhm, manjša razlika. S prenažiranjem škoduješ le sebi. Alkohol v največji meri sebi in bližnjim (občasno še komu v prometu). S polnjenjem bolnic (in prej še raznašanjem virusa naokoli) pa škoduješ celotni družbi, ki jih ali okužiš ali pa jim jemlješ pravice do zdr. obravnave za bilokatero bolezen, ki nima veze s Covidom. S svojo odločitivjo torej ne škoduješ le sebi, ampak predvsem drugim in tu se tvoje pravice končajo.

Seveda pa poudarjam, da so tu v prvi vrsti problem 60+ letni necepljeni in zelo glasni mlajši anticepilci, ki odvračajo mnoge od cepljenja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Glede na to, da so obesity razglasili za epidemijo, in koliko denarja gre v zdravljenje s tem povezanih bolezni, bi se ne strinjal, da s prenažiranjem škoduješ le sebi. Enako velja za alkohol, mamila, cigarete, vse po seznamu. Tvoja logika je lažna: če hudo zbolim za C19, zasedem 1 posetljo, ne vseh bolnišnic. Po drugi strani vsi alkoholiki, vsi kadilci, vsi v prometu bolj ali manj pokrijejo skupaj lep kos celotne družbe. Ni prav, da v eno smer gledaš posameznika, v drugo pa celotno skupino.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Ne se zgovarjat na kadilce, alkoholike ipd zdaj v covid krizi. Problem so še vedno covid bolniki. Za kadilce in alkoholike smo 100 let gradili zdravstveni sistem, covid nas je pa malo presenetil. In če misliš da so alkoholiki in kadilci edini zdravstveni problem, pa ti tako ni pomoči in svetujem da se umakneš iz te teme.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
No, daj mi citiraj moj prispevek, kjer sem omenil, da so edini problem. Pred tem, ali po tem, pa vzemi tiste tablete za pomiritev, ali joga vaje ali karkoli ti že pomaga.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
MrD, problemov človeštva je toliko, da je nemogoče našteti. Pokazal sem par primerov, kjer bi z represijo tudi uspešno zajezili posledice. Nikjer ne piše, da so to vsi problemi, niti, da so to vsaj vsi najhujši problemi. Rekel bi, da projeciraš, ampak v resnici kar na hudo potenco.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Afriško kitajski virus bo naredil masaker med NEcepljenci..
Poglej priponko 50764
To je potem šolski primer Marekove bolezni, le da ne gre za perutnino.
Kar je Gert VB trdil od marca dalje.

 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
To je bilo malo naivno. Poleti se je že kar dobro vedelo, da cepljenje ne preprečuje okužbe.
Predvidljiv si kot jesenski indijski monsun.
Prvo: ne ni res da Xyz preprečuje
Drugo: (čez 4 mesece) dejstva kažejo, da ne Xyz preprečuje
Tretje: res je, to se je vedelo že prej.

A si slučajno politik ?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
nihče nikomur ne brani da se gre cepit če sam tako hoče. Je kdo ali kakšna skupina kdaj pred kakšnim cepilnim mestom komu preprečevala dostop do cepljenja ? Ni. In tako mora ostati tudi za tiste ki se nočejo. Prostovoljno, tako za ene kot za druge. Če misliš da ti koristi - izvoli, tetoviraj se s cepivom če ti tako paše, nimam nič proti. Vse ostale pa pusti pri miru.
Takoj, ko se boš odrekel bolnišnični obravnavi, te bom pustil pri miru. Dokler pa ti in tebi podobni odžirate postelje vsem drugim bolnikom, ti bom pa še vedno težil. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_