Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
10% potnikov, ki je priletelo na Nizozemsko iz JAR, je bilo pozitivnih na PCR testu opravljenem ob prihodu.


Around 600 passengers arrived on two planes in Schipol Airport, near Amsterdam, from Johannesburg — the epicentre for the new strain that experts fear is 40 per cent more vaccine evasive than Delta — hours after travel bans were put in place.
Some 61 of those on the planes tested positive for the virus on PCR tests after they were stopped at the airport, despite having to provide proof of a negative lateral flow test taken within 24 hours before boarding the flight.
Kdo ve koliko jih je šlo skozi pretekle dni?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
To je lepo.

Sedaj pa mi povej kdo te bo nadziral če prideš na Dunaj z letalom in potem z avtom v Slovenijo.

Avstrijcu se jebe , saj ni naš , na Šentilju ni nobenega, tak da je pot prosta iz Zanzibarja do Ljubljane.
Recmo temu zdrava pamet? Se vsaj samoizoliraš? Ali je še vedno in tisto da se švercaš in potem pišeš o tem?
 
  • Haha
Reactions: jonny77

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Juhu, ta zima bo se bolj opasna kot sem sprva mislil…ampak ljudje bodo se vedno trpeli naprej strahovladje in pozrli vse
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
John Swinney is under pressure to abandon vaccine passports after a study found the double-jabbed are just as likely to pass on Covid-19 as unvaccinated people. The paper echoes research in The Lancetlast month which found “the vaccine effect on reducing transmission is minimal in the context of Delta variant circulation”. Vir The Times: archive.vn/dtf9s
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Angleški kardiologi opažajo nenavaden porast srčnih infraktov. Raziskava kaže, da se je rizik za infarkt v naslednjih 5 letih, povezan z markerji rizika, iz nekoč 11% sedaj povečal na 25%. Med pacienti je vse več mladih. Druga raziskava, ki jo je opravila ugledna britanska institucija, je prišla do podobnih ugotovitev, ki kažejo na verjetno povezanost z Nobel cepivi, vendar raziskave noče objaviti, ker bi s tem najbrž ostala brez velike finančne podpore, ki jo prejema od velikih farmacevtskih družb.

Oh, v kako čudovitem svetu živimo!

 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Omikron
vgq7hnldi3281.png
 
  • Haha
Reactions: Ginginova

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.931
113
Jaz sem redno v marsikateri od držav, v/iz katere je sedaj ustavljen promet (še posebej v JAR). Ker sem kot šofer izjema (in še cepljen, buhuhu), ne rabim karantene in testov.
Sem zaradi tega manjši, enak ali večji riziko skupnosti kot influencerke in kuharice? Aja ne, mogoče gre pa deloma za sprejemljivo tveganje (rizični faktor x ponovljivost) proti koristi, ki jo z našim delom prinesemo na oba konca (takšna korist je pri turistu težje določljiva), mogoče pa tudi za zaupanje, da ga (tam) ne serjemo okoli, ne bluzimo s svojimi idejami zavračanja nujnih ukrepov in pazimo zdravje nas in ostalih, ki so v stiku z nami.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Včeraj sem dal napačno informacijo o antivakserjih z novo različico v Izraelu. Dejansko sta se dva izmikala prvem busteriranju, eden pa drugemu, ne pa obratno.


One case, a 32-year-old woman returning from South Africa, was triple vaccinated with Pfizer and had her 3rd dose just two months ago.
Another, a hotel worker from Malawi, had her second dose of AZ in mid-July.
A third had her second J&J dose two months ago.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
No, ja, tehnično gledano, JJ cepljeni je imel že en buster, ker se to cepivo daje v eni dozi, prejel pa je že dve. Potemtakem prva informacija ni bila napačna.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Južnoafrički liječnici: Omikron ne izaziva teške oblike bolesti
"Pacijenti se uglavnom žale na bolove u tijelu i umor, ekstremni umor i to vidimo kod mlađe generacije, a ne kod starijih ljudi", rekla je.


Ter običajni YMMV
Međutim, u komentarima za druge medije Coetzee je izrazila zabrinutost zbog utjecaja koji bi varijanta mogla imati na starije osobe s osnovnim bolestima kao što su srčane bolesti ili dijabetes.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
10% potnikov, ki je priletelo na Nizozemsko iz JAR, je bilo pozitivnih na PCR testu opravljenem ob prihodu.




Kdo ve koliko jih je šlo skozi pretekle dni?
Pri nas bi bilo glede na PCT pogoje proti pravilom, da bi cepljene testirali. Tudi če bi vedeli, da so okuženi, bi jih spustili brez testiranja in brez karanten v državo, pa naj doma širijo virus naprej. V skladu z vladnimi odloki. (tako kot so maturante).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in AndY1

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Jaz sem redno v marsikateri od držav, v/iz katere je sedaj ustavljen promet (še posebej v JAR). Ker sem kot šofer izjema (in še cepljen, buhuhu), ne rabim karantene in testov.
Sem zaradi tega manjši, enak ali večji riziko skupnosti kot influencerke in kuharice? Aja ne, mogoče gre pa deloma za sprejemljivo tveganje (rizični faktor x ponovljivost) proti koristi, ki jo z našim delom prinesemo na oba konca (takšna korist je pri turistu težje določljiva), mogoče pa tudi za zaupanje, da ga (tam) ne serjemo okoli, ne bluzimo s svojimi idejami zavračanja nujnih ukrepov in pazimo zdravje nas in ostalih, ki so v stiku z nami.
Ali si večji ali enak riziko je odvisno tudi od tega, kaj tam počneš.
Če se hodi ven družit z domačini, popivat po polnih lokalih ali fukarit, .... (kot to počnejo kuharice in influencerke), je najbrž bolj rizično kot če po šihtu prespiš sam ali s stevardeso, ki si jo s sabo pripeljal, potem pa nazaj domov.