Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Posnetek zaslona 2021-10-27 082613.png
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
In kaj hudiča delajo v bolnici in celo na intenzivnem oddelku cepljeni? Ali jih cepivo ne ščiti?

Ampak meni še vedno ni jasno, kako cepivo ščiti necepljene?
Ker vedno ponavljate, kako je letos manj smrti glede na okužbe zaradi precepljenosti, Ampak okužb dnevno je približno toliko kot lani, umre jih pa 10x manj. In ker se okužujejo večinoma necepljeni, zakaj potem necepljeni umirajo v manjšem % v primerjavi z lani ? Na kakšen način jih cepivo ščiti?
Zna kdo pojasnit?
 
  • Haha
Reactions: Matey

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Nemci pravijo, da je večina prebojev zaščite pri tistih, ki so cepljeni z cepivom jenssen in pa pri starejših pri katerih je od prejema 2 doze že več kot 6 mesecev.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Nemci pravijo, da je večina prebojev zaščite pri tistih, ki so cepljeni z cepivom jenssen in pa pri starejših pri katerih je od prejema 2 doze že več kot 6 mesecev.
Hja, spomladi smo imeli preboje tudi v treh DSO-ji, pa ni bilo od cepljenja več kot 6 mesecev.
Moja sodelavka, cepljena z AZ in sodelavec s Pfizerjem sta tudi očitno izjemi.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
In kaj hudiča delajo v bolnici in celo na intenzivnem oddelku cepljeni? Ali jih cepivo ne ščiti?

Ampak meni še vedno ni jasno, kako cepivo ščiti necepljene?
Ker vedno ponavljate, kako je letos manj smrti glede na okužbe zaradi precepljenosti, Ampak okužb dnevno je približno toliko kot lani, umre jih pa 10x manj. In ker se okužujejo večinoma necepljeni, zakaj potem necepljeni umirajo v manjšem % v primerjavi z lani ? Na kakšen način jih cepivo ščiti?
Zna kdo pojasnit?
Sej vem, da nima smisla, ampak vseeno...
Smrti je manj, ker so starejši dokaj precepljeni. Sicer tudi zbolijo(v manjšem % kot necepljeni), in kakšen s slabim imunskim sistemom tudi obišče intenzivno.
Neprecepljeni so bolj kot ne mlajši, ki se lepo okužujejo, a večinoma ne umirajo.

Sicer pa ne vriskaj prehitro. Okužbe so na lanski ravni en teden. Smrti bodo temu sledile po 3-4 tednih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in Matey

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Z babo sva se že v petek precej žgoljavo počutila. V soboto zjutraj sva se za hec samotestirala. Ona pozitivna, jaz (cepljenec) negativen. Kličem že v soboto v ZD pa mi najprej reče ženska naj grem na hitro testiranje, pa ji še enkrat razložim, da je bil samotest že pozitiven. Ja potem pa v pondelk svojega dohtarja pa bo on odredil PCR. Kličem takoj zjutraj v ponedeljek in povem, da moja dohtarca dela šele popoldne in če mi kakšen drug dohtar odredi PCR. Ne, počakat. Počakam do popoldne nakar zvem, da so za naslednji dan že vsi termini za testiranje zasedeni. Naslednji v sredo. In tako po 5 dneh še vedno ne vem a sem pozitiven al ne. Vmes sva pa z babo že praktično zdrava.

Torej kje jih najdejo nevemkoliko tisoč čez vikend, če sploh nočejo testirat še ko jih prosiš?
Mene je danes ponoči začela nekaj čudno glava bolet, zjutraj samotestiranje - pozitiven, ob 7:30 na HAT test - pozitiven, popoldan imam PCR.
2 x cepljen s Pfizerjem že spomladi - go figure
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Mene je danes ponoči začela nekaj čudno glava bolet, zjutraj samotestiranje - pozitiven, ob 7:30 na HAT test - pozitiven, popoldan imam PCR.
2 x cepljen s Pfizerjem že spomladi - go figure
Čestitam. Ampak hej; vsaj nisi umrl. Ker drugače pa ziher zagotovo gvišno .... bi. Vprašaj 123.

Aja, pa zdaj boš bolj z vseljem šel po tretjo dozo. Ker zbolel si samo zato, ker te še nimaš v rami....

(topel občutek pa to ... pa nisem privoščljiv vsaj ne zares)

((skoraj pozabu; vsaj jaz sem vesel, da prvič ni resna zadeva in drugič da si to povedal. resno. še je nekaj upanja za človeški rod))
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
PCT je postal mrtva črka na papirju, nihče ga ne preverja, država pa preverjanja ne zna ali zmore uveljaviti. Ok, bo pač Texas. Sem kar vesel, da ne delam v zdravstvu.
Včeraj sem na Petrolu moral pokazat PCT, sem bil kar malo presenečen saj mi tega ni bilo potrebno storiti že kar nekaj časa.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Mene je danes ponoči začela nekaj čudno glava bolet, zjutraj samotestiranje - pozitiven, ob 7:30 na HAT test - pozitiven, popoldan imam PCR.
2 x cepljen s Pfizerjem že spomladi - go figure
Kako to mislis cudno? Veliko nas ima obcasne glavobole.
Mocna bolecina, da si se zaradi nje zbudil? Ali je prisoten tudi kaksnen drug simptom?
Sprasujem, da vem na kaj bit pozoren.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Mene je danes ponoči začela nekaj čudno glava bolet, zjutraj samotestiranje - pozitiven, ob 7:30 na HAT test - pozitiven, popoldan imam PCR.
2 x cepljen s Pfizerjem že spomladi - go figure
In katerih ukrepov se nisi držal, da si se okužil?
In kje si vse pohajal zadnjih nekaj dni, ko si bil že okužen in prenašal virus ne da bi vedel?

Ti želim čimprejšnje okrevanje.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Včeraj sem na Petrolu moral pokazat PCT, sem bil kar malo presenečen saj mi tega ni bilo potrebno storiti že kar nekaj časa.
Kolegu je zadnjič prodajalka že na vhodu v trgovino, potrdilo o cepljenju pregledala v detalje, ugotovila, da je samo 1x cepljen in ga ni spustila not. Potem je kolega pokazal, kje piše, da je tudi drugič cepljen (baba je slabo brala), potem šele ga je baba spustila v trgovino.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Kolegu je zadnjič prodajalka že na vhodu v trgovino, potrdilo o cepljenju pregledala v detalje, ugotovila, da je samo 1x cepljen in ga ni spustila not. Potem je kolega pokazal, kje piše, da je tudi drugič cepljen (baba je slabo brala), potem šele ga je baba spustila v trgovino.
Vsaj nekdo opravlja resno svoje delo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Vsaj nekdo opravlja resno svoje delo.
Saj, če nekdo v detajle ne gleda potrdil, še zdaleč ne pomeni, da stranke ne izpolnjujejo pct pogoja.
Saj tudi ko greš čez mejo večkrat policaj ni gledal pasporta, pa ne pomeni da ga nisi imel (ali osebne).

Če je miljon+ cepljenih, par stotisoč prebolelih, ene tristotosoč mlajših od 15 let, potem so zaposleni, ki se morajo redno testirat.... Koliko jih potem še ostane takih brez pct pogoja?