Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Kovida ni zraven v zakonu zato, ker ga takrat, ko so pisali zakon še ni bilo.

da se ne zapletam v prebiranje in razlaganje zakonov kaj je v 2021 obvezno cepljenje po zakonu, sem pogledal kar v staro cepilno knjižico; najbrž je itak še vse enako:

1. davica;
2. tetanus;
3. oslovski kašelj;
4. koze - Variola vera;
5. otroška paraliza;
6. piše še "ostala cepljenja", a je nečitljivo za kaj je šlo.

Kam torej spada covid ?
S smrtnostjo ali dosmrtnimi posledicami katere od naštetih je primerljiv covid ? Da bo jasno zakaj cepilna panika, histerija vlad po celem svetu.
 
  • Haha
Reactions: Matey

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Z babo sva se že v petek precej žgoljavo počutila. V soboto zjutraj sva se za hec samotestirala. Ona pozitivna, jaz (cepljenec) negativen. Kličem že v soboto v ZD pa mi najprej reče ženska naj grem na hitro testiranje, pa ji še enkrat razložim, da je bil samotest že pozitiven. Ja potem pa v pondelk svojega dohtarja pa bo on odredil PCR. Kličem takoj zjutraj v ponedeljek in povem, da moja dohtarca dela šele popoldne in če mi kakšen drug dohtar odredi PCR. Ne, počakat. Počakam do popoldne nakar zvem, da so za naslednji dan že vsi termini za testiranje zasedeni. Naslednji v sredo. In tako po 5 dneh še vedno ne vem a sem pozitiven al ne. Vmes sva pa z babo že praktično zdrava.

Torej kje jih najdejo nevemkoliko tisoč čez vikend, če sploh nočejo testirat še ko jih prosiš?
Dej ne piš tega, bo andy harakiri naredu.
 
  • Haha
Reactions: Matey

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Z babo sva se že v petek precej žgoljavo počutila. V soboto zjutraj sva se za hec samotestirala. Ona pozitivna, jaz (cepljenec) negativen. Kličem že v soboto v ZD pa mi najprej reče ženska naj grem na hitro testiranje, pa ji še enkrat razložim, da je bil samotest že pozitiven. Ja potem pa v pondelk svojega dohtarja pa bo on odredil PCR. Kličem takoj zjutraj v ponedeljek in povem, da moja dohtarca dela šele popoldne in če mi kakšen drug dohtar odredi PCR. Ne, počakat. Počakam do popoldne nakar zvem, da so za naslednji dan že vsi termini za testiranje zasedeni. Naslednji v sredo. In tako po 5 dneh še vedno ne vem a sem pozitiven al ne. Vmes sva pa z babo že praktično zdrava.

Torej kje jih najdejo nevemkoliko tisoč čez vikend, če sploh nočejo testirat še ko jih prosiš?
Moj cepljeni sodelavec, ki je zbolel v petek, isto. Termin ima sele jutri, v sredo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.595
14.277
113
hermann - Ali v takšnem primeru morda pride v poštev samoplačniški PCR in kasnejša povrnitev stroškov? Je to sploh izvedljivo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.005
113
da se ne zapletam v prebiranje in razlaganje zakonov kaj je v 2021 obvezno cepljenje po zakonu, sem pogledal kar v staro cepilno knjižico; najbrž je itak še vse enako:

1. davica;
2. tetanus;
3. oslovski kašelj;
4. koze - Variola vera;
5. otroška paraliza;
6. piše še "ostala cepljenja", a je nečitljivo za kaj je šlo.

Kam torej spada covid ?
S smrtnostjo ali dosmrtnimi posledicami katere od naštetih je primerljiv covid ? Da bo jasno zakaj cepilna panika, histerija vlad po celem svetu.

Za oslovskim kašlem letno zboli 24 milijonov ljudi, umre jih 160 tisoč, se pravi pol manj kot za covid v EU (63 mio/1,26 mio). Se pravi za oslovski kašelj se je že brezveze cepit dokler nisi eden od njih. Verjetno bi za ostale lahko podobno povedal.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.595
14.277
113
ni mi nihče predlagal česa takega

občutek je, da jim bolj ali manj dol visi... zadeva pač hara in to je to
Žal lahko velikokrat oz. na več področjih naletiš na situacijo, ko se nekaj da narediti ampak ti bolj ali manj nihče tega ne pove, še najmanj pa tisti, od katerega bi tak nasvet/navodilo pričakoval. V tvojem primeru (ampak par dni nazaj) bi bilo morda smiselno poklicat na ZZZS in se pozanimati kako je s povračili plačil samoplačniških zdravstvenih storitev katere si bil primoran uporabit zaradi prezasedenosti javnega zdravstva sploh pa tudi zaradi tega, ker je v interesu države, da se zaradi morebitne smiselnosti preventivnega delovanja z namenom zmanjšanja širjenja okužb čimprej ugotovi ali si covid pozitiven ali negativen.

Me pa veseli, da je očitno bolezen - za karkoli pač že gre - bolj kot ne mimo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.595
14.277
113
Gripa je nazaj ?
Očitno. Pri nas v SLO jo je že nekaj časa nazaj pokasirala Saša Lendero in to tako hudo obliko, da je imela med drugimi simptomi tudi izgubo vonja in okusa.
"Res sem obležala in se že dobrih 14 dni borim s temperaturo, polnimi pljuči gnoja, glavobolom (vmes sem bila tudi brez vonja in okusa), ter hudo splošno utrujenostjo telesa. Vmes sem se, zaradi preostalih, tudi trikrat samotestirala in bila trikrat negativna," je v zadnji objavi na svojem profilu na družbenem omrežju Facebook zapisala Saša Lendero.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.595
14.277
113
Do marc smo vun, ce bo tako pridno se naprej prekuzevalo, torej brez neustavnih zapiranj
Hmmmm... Nekaj v temu smislu sem pa že bral dooolgo časa nazaj samo ne od tebe pa zaključilo se je z ugotovitvijo, da tretjega vala v SLO sploh ne bo :D

P.S. Bom zelo vesel, če se tole s pomladjo 2022 dejansko zaključi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Takrat se je slo v konkreten lockdown, ce tistega ne bi bilo…
Zdaj je ravno pravi moment da se izvede to do konca, uspesno :)
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Marca katerega leta ?
2000 na dan je 344 dni.


Edit
Število otrok, starih 0-14 znaša 15% oz 315000.
Torej 344/2 dni (čez palec ocenjeno)
oz (688682-315000)/2000 = 187 dni

Po zgornjih uradnih podatkih je Slo torej na
1419359/2108041= 67,33%.

Pri 70% je Ivan obljubil konec ukrepov.

Če seveda enačiš p =c.
 
Nazadnje urejeno: