Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.194
3.351
113
Vse je enkrat prvič. Tudi da so cepljeni začeli umirat. Covid sledilnik počasi cenzurira podatke, pa bo najbrž tudi te. Gremo po vzorcu visokoprecepljenih držav. Zima bo zanimiva, spomladi lahko potegnemo črto in analiziramo bitko.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
A ti ves kaj je razmerje??
razmerje hospitalizacije/okuzbe je za leto 2021 prakticno enako kot lani
pa opazis tiste navpicne crte na koncu grafa?


se primer, graf za Slovenijo, 7 dnevno povprecje hospitalizacij in smrti v 2020 in 2021 za obdobje 1.8. do 21.10
1634913605963.png
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: ynos

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Torej ena mrtva.
Čeprav ste nabijali da vseskozi umirajo cepljeni..posebej Evrokrat je bil zelo zagrižen...
Odlicna stevilka.

Edit:
aja, drugac pa lazes, nikoli nisem rekel, da vsezkozi umirajo cepljeni.
Prosil sem te za vir kje dobis podatke o cepilnem statusu umrlih, no tega seveda ni bilo, ker si si preprosto izmislil
 
Nazadnje urejeno:

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Ne, teh 5 ima komprimiran imunski sistem in kot takim jim cepivo slabše "prime". Vseeno pa je pri večini takih to bolje, kot nič.

Ampak ja, se zavedam, da tole razlagam kretenu, ki napisanega ne bo uspel sprocesirati :zavijazocmi:

Še enkrat, koliko doprinosa doda cepivo v nekritični populaciji do 60 let?
Ker kar vidim, letos napram lani, ni nobene razlike v SBjih in na intenzivni negi (mlajši od 60). Cepljeni ali ne.

Zagotovo lahko kdo potegne tudi "dobitno" kovid srečko in bo imel velike težave.
Vsekakor pa to ni populacija, na katero bi se morali prvenstveno naslanjati in jo omejevati, da ustavimo epidemijo. Dokler se upokojenci ne čutijo dolžne cepiti, ne razumem pričakovanja o medgeneracijski solidarnosti. Solidarni smo bili lani, tako otroci, mladi in delovno aktivni. Sedaj pa.........naj vsak tvega s tistim, kar misli da je prav.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Torej...
Od začetka cepljenja(lani okoli novega leta) do sedaj, je v UKC umrla ena polno cepljena oseba. Ter koliko necepljenih?

Ena oseba na intenzivni enoti v LJ (karkoli že to pomeni). Sej do sedaj je umrlo v intenzivni enoti tudi najbrž najmanj ljudi od vseh "enot" kjer štejejo mrtve. Večina umrlih je umrla v DSOjih in na klasičnih oddelkih bolnišnic. Mater skrivajo podatke kot kača noge.

Od uradne statistike ki jo ne skrivajo recimo se da ugotovit da je prejšnji mesec umrlo s covidom 30 DSO oskrbovancev od 110 pa nekaj skupno umrlih, večina v bolnišnici. Baje so cepljeni 95%. Torej kakšen je status teh umrlih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Evrokrat

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.114
6.482
113
0.0325% za hospitalizaciji.

Ill take my chances :)
O cem se menimo no…promilah.

Se pa zdaj tu lepo vidi kdo so rizicne skupine in katere kronicne bolezni “pripomorejo” da kovid naredi dr mr. Ko clovek hodi blizu roba ga pac vcasih ze mali piš porine preko.
 

SirFartsalot

Fizikalc
23. okt 2021
202
108
43
Šanse, da ti hiša zgori, so tudi v promilih - pa se jo vseeno zavaruje :p
Do zdaj sem zgolj bral tale forum, ampak tole te pa moram vprašat.

Torej, bi v tem primeru zavaroval hišo proti požaru tudi v primeru da bi ob vsakem podpisu zavarovalne police (torej 1x letno) obstajala možnost da ti bo zavarovalna polica sama od sebe porušila bajto?

Res me zanima.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
0.0325% za hospitalizaciji.

Ill take my chances :)
O cem se menimo no…promilah.

Se pa zdaj tu lepo vidi kdo so rizicne skupine in katere kronicne bolezni “pripomorejo” da kovid naredi dr mr. Ko clovek hodi blizu roba ga pac vcasih ze mali piš porine preko.
Si prebral disclaimer na koncu? Nisi ane? Pa glede na to da mas vecji procent kot jst, k sm kr konkretno pretezek, bi se zamislu ;)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
Do zdaj sem zgolj bral tale forum, ampak tole te pa moram vprašat.

Torej, bi v tem primeru zavaroval hišo proti požaru tudi v primeru da bi ob vsakem podpisu zavarovalne police (torej 1x letno) obstajala možnost da ti bo zavarovalna polica sama od sebe porušila bajto?

Res me zanima.
Kakšna primerjava :D

Darjan izpostavlja zgolj in samo možnost, da se dogodek zgodi in na tej (sicer res majhni) možnosti bazira njegova odločitev, da se ne cepi. Je že večkrat povedal, da razmišlja kot pokeraš in da se odloča na podlagi % rizika oziroma ocene le-tega. Možnost, da ti zagori hiša je manjša kot možnost da umreš zaradi covida (pustimo možnosti za druge bolj ali manj resne dolgoročne posledice) a se kljub temu hišo zavaruje. To je vse kar sem želel izpostavit in ni nobene potrebe, da se zraven tlači še relativiziranje v obliki znanstvene fantastike, kot si to naredil ti.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: SamSvoj

SirFartsalot

Fizikalc
23. okt 2021
202
108
43
Kakšna primerjava :D

Darjan izpostavlja zgolj in samo možnost, da se dogodek zgodi in na tej (sicer res majhni) možnosti bazira njegova odločitev, da se ne cepi. Je že večkrat povedal, da razmišlja kot pokeraš in da se odloča na podlagi % rizika oziroma ocene le-tega. Možnost, da ti zagori hiša je manjša kot možnost da umreš zaradi covida (pustimo možnosti za druge bolj ali manj resne dolgoročne posledice) a se kljub temu hišo zavaruje. To je vse kar sem želel izpostavit in ni nobene potrebe, da se zraven tlači še relativiziranje v obliki znanstvene fantastike, kot si to naredil ti.
Jaz to vse zastopim.
Ampak glede na to, da cepiva vseeno predstavljajo določeno nevarnost za hude stranske učinke (in tudi smrt v zelo redkih primerih), je moje vprašanje povsem na mestu.

In sem "dregne" moje vprašanje. Zakaj? Zato ker verjamem da tudi Darjan, v primeru da bi se tehtnica nagnila v drugo smer (ali da je bolezen hujša ali da je jasno da je s cepivi, vsaj v osnovi, vse ok), ne bi imel pomislekov proti cepljenju.

Vedno se vaga pluse in minuse, ti si pa s tem zavarovanjem dal primer ki ima "zgolj plus" ;)
Jaz sem pa pač dodal še en "minus". Nothing more, nothing less ;)