Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Pozabljaš, da je tam drugačna klima, pri nas tudi poleti ni bilo baš nekih okužb, virusi se pač jeseni/pozimi bolj širijo. aerosoli imajo zelo radi vlago in sovražijo UV žarke.

Težko je primerjat nas z ostalimi, tudi hrvaška ni primerljiva, ker tam je samo zagreb, potem pa primorska, vseeno je slo bolj razkropljena.

Mogoče se primerjajmo z italijani, kakšno je stanje tam?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Španija je dala delto skozi v juliju, takrat so imeli dva tedna konstantno nad 30.000 novookuženih (700 na miljon). Mi smo jih imeli pa po 100 na dan (50 na miljon). Po cepljenju so bila takrat tudi na vrhu evrope. Sicer pa tale mehiški val je spet brezvezeno mlatenje prazne slame.

Čudi me Irska, oni dejansko od spomladi po EU semaforju niso bili boljši kot rdeči, so pa najbolj precepljeni v EU že od vsega začetka. Trenutno so na 93%.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
45 milijonska Spanija ima manj okuzenih 18xx kot ena usrana 2 milijonska Slovenija. So pa precepljeni kar konkretno bolje. Ampak ne. Cepivo ne velja. Jebite se.
Je pa imela Španija avgusta 30x več okuženih kot slovenija, pa so bili že takrat konkretno bolje precepljeni kot mi.
Kako si pa to razlagaš?
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Za vsa cepiva? Kakšno alergijo pa lahko ima po mRNA, niso tam samo 4 sestavine?

kakorkoli, ta oseba ima resen problem, ker virus bo vedno ostal med nami, da si se cepil ti, ji ne bo kaj dosti pomagalo, ker ji žal preostane samo to, da se samoizolira koliko je to možno - kar pa pomeni "ne-živet".
Podrobnosti glede nje in njenega zdravstvenega stanja ne poznam podrobno, niti je ne bom dodatno preverjal.
Celoten primer poznam iz pripovedovanja osebe, ki je kužila. Ne dolgo pred tem smo bili skupaj in celotna družba je ob njenih proticepilskih komentarjih zavijala z očmi.
Po okužbi in predvsem kuženju, je ta ista oseba spremenila stališče.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Seveda, če so šli pa julija in avgusta čez to, čez kar gremo zdajle mi.

prve ne pozabiš nikoli :srce: :srce: :srce: :srce: :srce:
pa smo spet pri naši prvi ljubezni, prekuženosti

in zima prihaja, pa bomo lahko vse razložili s pomanjkanjem vitamina D :cheer::cheer:

vidiš, samo avgusta bi se morali vsi prekužiti in vse skupaj si še imena gripica ne bi prislužila.

Kako je vse enostavno, kako je vse lepo :) (take zoprne detalje, da se še nobena napoved ni uresničila, pa pustimo ob strani)
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Število okužb zopet narašča, danes smo zabeležili 1965 novih primerov. Za prihajajoče počitnice je Mateja Logar predlagala " prostovoljni lockdown", ki bi omejil širjenje virusa.

In potem svizec...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.270
113
Ne razumeš. Španija je imela v juliju in avgustu to, kar imamo mi sedaj.
Razumem jaz preveč dobro, vi ste trdoglavci. Razlika je velika. Španci so šli do visoke precepljenosti in zdaj jim gre odlično, Slovenija pa se tu ustavlja in do te precepljenosti nikoli ne bo prišla.

Obračate številke, kot vam paše. Jebemo mast. Priložim dokaz o pomenu visoke precepljenosti, vi pa opletate z julijem in avgustom, ko Španija še ni bila precepljena. Bi rekel, kaj si mislim o večini, pa bom tiho.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Kaj pa je po tvoje razlog za visoko število okužb špancev poleti, ko je pri nas bilo "le nekaj primerov"?
A misliš da zaradi tega niso zdaj nič kaj bolj prekuženi in da je samo cepivo krivo za "uspeh" zdaj? in to da pri njih ni ravno 10 stopinj in 70+% vlage?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Pa jeb*te, pusti Spanijo pa preglej druge precepljene drzave. Ce te Spanija boli.

Tudi druge uspešno precepljene države so imele "špice" okužb. Prej ali slej.

Ko ugotovimo da cepljenje le ne preprečuje visokega števila okužb in hospitalizacij, okrivimo nov sev.
Najprej je bilo 60% dovolj, potem 70%, sedaj 90% ne bo zadosti.

Aja, v starostni skupino do skorajda 70 let, praktično ni povišane smrtnosti in nadpovprečnih hospitalizacij.
Cepit, cepit, cepit,........

In ko bo korona mimo, bo vse zasluge pobralo cepivo........
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Povedal je, da so na oddelkih intenzivne enote štirje bolniki, ki imajo zelo hud potek bolezni in da 75 odstotkov bolnikov ni cepljenih. Pet od 12 cepljenih bolnikov na intenzivni negi ima težji potek bolezni, je pojasnil Matjaž Jereb in znova opozoril, da cepljenje ščiti pred hudim potekom bolezni.

Hmm...
 
  • Haha
Reactions: Ytbnd