Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.258
6.521
113
Eh, to itak da ne šefe, ka ti te je. Ne može nam niko ništa.

doma se odleži, ko je 38+ vročina, da se malo spočije človek. takrat moraš.

Ampak saj kovid je veliko hujši od kihanja in smrkanja, baje me čaka ventilator, ko me obišče?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
No in tako darjani raznašate okužbo dalje.

Kot sem že rekel, dobro da ti vsaj zaradi šihta zdej občasno zabijejo palco v nos
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
Cepljen ima, sodec po besedah Fafangela, 5x manjso moznost, da se okuzi in 10x manjso moznost, da resno zboli.

Medtem ste necepljeni testitanci vsi mastni, da se pa vi testirate enkrat tedensko, pri cemer ste negativni izkljucno tisti trenutek, ko se testirate. Pika.
In cepljen, tudi če zboli, izloča virus v manjši meri in je tako manj kužen.
Poznam kar že kar veliko cepljenih, ki so zboleli. Tudi takih, ki so s testiranji okužbo zaznali že pred pojavom simptomov.
So bili doma v izolaciji skupaj z družino in nihče od družinskih članov, s katerimi so bili 24/7 skupaj ni zbolel. Kar seveda ne pomeni, da cepljeni ne širi virusa, ga pa manj.

Poznam pa tudi anticepilce, ki so bili nevede v stiku z drugimi okuženimi anticepilci in se šli takoj po stiku testirat. Z negativnim testom iz tistega trenutka okužili za cel avtobus ljudi in so po tem začeli necepljene ljudi prepričevati, naj se gredo cepiti.
Ko veš, da je tvoja znanka v svojih srednjih letih zaradi tebe zbolela, težko prišla skozi bolezen in ima sedaj po njej že nekaj časa posledice, ti (če imaš vsaj malo empatije) ne more biti vseeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Ampak saj kovid je veliko hujši od kihanja in smrkanja, baje me čaka ventilator, ko me obišče?
beovićka je večkrat izjavila da je delta sicer bolj nalezljiva, a je večina okuženih ne bo zaznala ker ima znake običajnega prehlada.
"baje me čaka ventilator, ko me obišče?" - čaka te respirator, intubacija in smrt zaradi nepravilnega zdravljenja. Že med 2.valom je bilo objavljeno (videa trenutno ne najdem) da ventilator povzroči v pljučih še večje razdejanje kot bolezen sama. Obdukcijskih poročil ni. Na veliko se objavljajo zgodbe ko je kdo odšel iz bolnišnice in doma umrl. V globine interneta pa so zakopanezgodbe ko je kdo samovoljno iz bolnišnice odšel in zaradi tega preživel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.258
6.521
113
Ja to so bile napake v bergamu, zaradi katerega je potem celotna evropa trepetrala in je bilo tisto zelo lepo izhodišče za represijo takoj iz prve.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Poznam pa tudi anticepilce, ki so bili nevede v stiku z drugimi okuženimi anticepilci in se šli takoj po stiku testirat. Z negativnim testom iz tistega trenutka okužili za cel avtobus ljudi in so po tem začeli necepljene ljudi prepričevati, naj se gredo cepiti.
Ta je pa bosa.
Torej R=40

Ce se prav spomnim je Beoviceva ze lani razlagala, da je moznost prenosa okuzbe med druzinskimi clani (tudi, ce spita v isti postelji) tam nekje 30%
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Cepljen ima, sodec po besedah Fafangela, 5x manjso moznost, da se okuzi in 10x manjso moznost, da resno zboli.

Medtem ste necepljeni testitanci vsi mastni, da se pa vi testirate enkrat tedensko, pri cemer ste negativni izkljucno tisti trenutek, ko se testirate. Pika.
Ko smo že pri mnogokratnikih .
Kolikokrat večjo možnost za zaplete po cepljenju pa ima cepljeni v primerjevi z necepljenim???? Je to tudi že kdo izračunal?

Tudi če se okužiš naslednji trenutek po testiranju, in si potem pozitiven, si okolici nenevaren, saj par dni po okužbi še ne trosiš virusa - ker se mora v tebi najprej razvit zadostna količina virusa, da ga trosiš. Do takrat, ko začneš trosit, ti pa veljavnost testa že preneha.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Tudi če se okužiš naslednji trenutek po testiranju, in si potem pozitiven, si okolici nenevaren, saj par dni po okužbi še ne trosiš virusa - ker se mora v tebi najprej razvit zadostna količina virusa, da ga trosiš. Do takrat, ko začneš trosit, ti pa veljavnost testa že preneha.
nekak tako ja, traja nekaj dni, da se virus ojaca
najbrz karantena 10 dni ni za zajebavanje. ponekod se dlje
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Ko smo že pri mnogokratnikih .
Kolikokrat večjo možnost za zaplete po cepljenju pa ima cepljeni v primerjevi z necepljenim???? Je to tudi že kdo izračunal?

Tudi če se okužiš naslednji trenutek po testiranju, in si potem pozitiven, si okolici nenevaren, saj par dni po okužbi še ne trosiš virusa - ker se mora v tebi najprej razvit zadostna količina virusa, da ga trosiš. Do takrat, ko začneš trosit, ti pa veljavnost testa že preneha.

mirsi, drži se politoloških ocen o kršitvi človekovih pravic v povezavi s epidemijo, anekdotičnih primerov tvojih znancev (ter podobnih mnenjskih in nepreverljivih tematik), kajti takoj ko se spraviš na kakšne preverljive tematike povezane s znanstvenimi dognanji glede SARS-CoV-2 in COVID-19 se vidi, da nimaš pojma in trosiš take neumnosti, da glava boli (da ne bom bolj konkretnih besed uporabil).
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.258
6.521
113
Ker ji je zdravnica zaradi hujših alegij odsvetovala cepljenje.
Vsi ostali člani njene družine so se cepili.
Za vsa cepiva? Kakšno alergijo pa lahko ima po mRNA, niso tam samo 4 sestavine?

kakorkoli, ta oseba ima resen problem, ker virus bo vedno ostal med nami, da si se cepil ti, ji ne bo kaj dosti pomagalo, ker ji žal preostane samo to, da se samoizolira koliko je to možno - kar pa pomeni "ne-živet".
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
45 milijonska Spanija ima manj okuzenih 18xx kot ena usrana 2 milijonska Slovenija. So pa precepljeni kar konkretno bolje. Ampak ne. Cepivo ne velja. Jebite se.
 
  • Haha
Reactions: jonny77