Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
240 milijonov in skoraj zredirali kovid. Ne, niso ga z eksperimentalnimi cepivi in posiljevanjem z njimi.


The key parts of UP government's plan to tackle Covid-19 included contact tracing, early detection, isolation and free and timely provision of medicine kits and treatment to the rural populace.

Podčrtano se bere i v e r m e c t i n in druga zdravila
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Podčrtano se bere, da je država UP upešno cepila folk:
Uttar Pradesh has become the first state in India to administer more than 9 crore Covid-19 vaccine doses. A total of 9.01 crore people in Uttar Pradesh have been vaccinated so far.
crore = 10 miljonov.

 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Podčrtano se bere, da je država UP upešno cepila folk:
Uttar Pradesh has become the first state in India to administer more than 9 crore Covid-19 vaccine doses. A total of 9.01 crore people in Uttar Pradesh have been vaccinated so far.
crore = 10 miljonov.


Prebivalstva je pa 241 milijonov v UP. Stevilke so jim pa zacele padati z uporabo Ivermectina z zacetkom aprila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Podčrtano se bere, da je država UP upešno cepila folk:
Uttar Pradesh has become the first state in India to administer more than 9 crore Covid-19 vaccine doses. A total of 9.01 crore people in Uttar Pradesh have been vaccinated so far.
crore = 10 miljonov.

A je to procentualno več cepljenih kot pri nas? Ne zastopim te crore. Daj pomagaj to malo razjasniti, takim neukim butalcem kot sem jaz. Pa še s kakšnimi cepivi se pikajo, da ta bolje delujejo zoper delto.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
  • Haha
Reactions: tsunami

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83

Alena Ivanova, campaigns officer at Global Justice Now, said: “Pfizer is all too happy to cash in on publicly funded coronavirus vaccines, but doesn’t want to take on any of the risk. It’s an all too familiar move from pharmaceutical companies that seem more interested in protecting their profits than protecting the public.

Eh, spet antivakserske teorije zarot. Vemo, da jih poganja čista filantropija. Bejži, bejži, fake news!
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Povedali so, da bo fajzer šele sedaj to raziskal. Malo me bega, kaj niso raziskave cepiv zaključene. Ne vem kaj bi sedaj še raziskovali, če pa se vse ve in je jasno in ni nobenih problemov.
če so cepiva 100% varna, so tudi 100% neučinkovita. Nekje se nekaj mora poznati da deluje.
Pa ne mi zdaj pfizerja kritizirat, ko sem pa že trdno odločen da se grem drug teden "prostovoljno in po svobodni volji" zaradi vladnega odloka ki mi onemogoča normalno življenje cepit s pfizer, ki bi naj veljal za najmanj škodljivega... ...kaj je zdaj s tem ?
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ne vem kaj naj ti povem. Zdi se mi, da je Moderna bolj varna in učinkovita. Samo to je naša elita že razgrabila. Indijskega čuda, ki radira delto, pa nimamo na voljo. Ferdo nam ni hotel izdati kaj za eno skrivnost tam brizgajo v rokice. Upam samo, da ni kakšna Drumpfova ideja.
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83

It’s okay to have an incorrect scientific hypothesis. But when new data proves it wrong, you have to adapt. Unfortunately, many elected leaders and public health officials have held on far too long to the hypothesis that natural immunity offers unreliable protection against covid-19 — a contention that is being rapidly debunked by science.

A tudi ti, Washington Post? Zgleda, da so tudi k vam vdrli preboleli antivakserji s svojimi fantazijami o naravni imunosti, da je boljša od Nobel cepiv. Dej, no dej. Pa Fauci se je tudi začel nekaj opotekati okrog tega. Ej ljubi Fauci, pridi malo k nam, da ti naš general tvito s svojim eskpertskim timom pove dve tri krepke, sicer boš še sam zbezljal med zablojence.

Antivakserske nebuloze so se začele širiti med msm kot kuga. Zgleda da je kužnost nekajkrat večja od delte.

WP, pobriši te nebuloze čimprej!
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: AndY1 in Ytbnd

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Kaj menite, zakaj prihaja do primerov, ko težko zbolijo (in so življenjsko ogroženi) sicer zdravi 20, 30, 40 letniki (takih primerov sicer ni veliko, pa vendar jih je kar nekaj)? Na drugi strani pa imamo tudi primere 75+ letnikov s pridruženimi hudimi boleznimi, ki lažje zbolijo in nato ozdravijo brez hospitalizacije? Moje laično mnenje gre v tej smeri, da je vse odvisno od količine virusa, ki ga v telo vnese posameznik.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Kaj menite, zakaj prihaja do primerov, ko težko zbolijo (in so življenjsko ogroženi) sicer zdravi 20, 30, 40 letniki (takih primerov sicer ni veliko, pa vendar jih je kar nekaj)? Na drugi strani pa imamo tudi primere 75+ letnikov s pridruženimi hudimi boleznimi, ki lažje zbolijo in nato ozdravijo brez hospitalizacije? Moje laično mnenje gre v tej smeri, da je vse odvisno od količine virusa, ki ga v telo vnese posameznik.
Tudi sam sem se to spraševal. Najbrž vpliva več stvari, genetika, prehrana in stanje telesa in duha. Poleg tega kar si že sam omenil, količine virusa.

Za genetiko se ve, da določeni genski zapisi povezni z ACE2 receptorji vpliva na huji ali milejši potek bolezni.
Glede prehrane, manjko vitamina D ima definitivno neko zvezo s hujim potekom. Mogoče tudi kaj drugega. Tako iz glave, mislim da je bila raziskava, da 87% s težjim potekom je imelo deficit vitamina D. In večina Evropejcev je v deficitu, imamo pa najbolj učinkovito telo za proizvodnjo vitamina D sončanjem.
Predebeli so tudi bolj izpostavljeni, zato ker so že tako podvženi raznim telesnim vnetjem. Pa smrt s korono je pogosto zaradi vnetja, oziroma nekontroliranega odziva imunskega sistema. Spet to je delno povezno z deficitom vitamina D, če ne tudi kakšne druge vitalne snovi. Vendar to ne pomeni, da med športniki ni umrlih. Verjetno ekstremno športanje ni zdravo, razen če si res vrhunski športnik in imaš tim nutricionistov okrog sebe, da res nadoknadiš vse snovi, ki jih pokuriš s športanjem. Kar sem ujel vrhunskih športnikov, mislim na svetovne zvezdnike, noben ni imel težav s korono. Večina niti ni vedela, da so okuženi, če se ne bi testirali. Npr. Dončič je eden takih.
Stanje prestrašenosti prav tako negativno vpliva na spopadanje z boleznimi. Če svet okrog sebe dojemaš, da si v Vuhanu ali Bergamu in da samo čakaš kako te bo virus zakačil in pokončal, potem priporočam takojšnje cepljenje. Pa po cepljenju naredi popoln odklop od korona novic.

Toliko iz mojega nestrokovnega zeljnika o vprašanju.
Zagotovo imamo na forumu prave stučkote, ki me lahko popravijo, dopolnijo in v kakšni stvari tudi negirajo. Vesel bom, da slišim kaj novega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Glede virusa in količine virusa, pa verjetno tudi vpliva, če si že imel izkustvo z drugimi koronavirusi, mogoče celo s sars-cov-1, boš bil precej bolje pripravljen na to korono. Mislim, da so v neki raziskavi ugotovili, da po več kot 10 letih po okužbi s sars-cov-1 je imunski sistem prepoznal virus. Torej naravna imunost robustna in dolgotrajna, cepljenje nepotrebno.
Pa še ena zanimiva, sicer neznanstvena. Par oseb, ki so bile okužene, so se testirale na protitelesa kmalu po okužbi. Ugotovile so en zanimiv vzorec. Tiste osebe, ki so bile bolane v sezoni 2019/2020 zaradi takratne gripe (ki je verjetno bila korona, ma ne ta sedaj), ob okužbi z novo korono niso imele IgM protiteles. Če se ne motim, ne me držati za besedo, ker sem laik, se ta protitelesa tvorijo ob novi okužbi, tj. okužbi oz. virusom s katerim se telo še ni srečalo. Vse osebe so bile asimptomatične ali z zelo kratko boleznijo, precej precej krajšo in milejšo kot tisto iz sezone 2019/2020. Zdi se kot, da bi tisti virus imel neke podobnosti s tem novim, in je telo takoj prešaltalo na proizvodnjo zgolj IgG protiteles.

Pa verjetno, če zakačiš kakšno res malo količino virusa, premalo, da se infekcija resno razvije, se je telo najbrž tudi že nekaj pripravilo na mogoče ponovno srečanje in bo odziv bolj učinkovit kot bi bil sicer.

Pa še ena glede debelosti in slabe prehrane. Naši otroci so lani bili za 20% debelejši kot 2019. Letos se je verjetno negativni trend nadaljeval. Lahko si samo mislimo, kaj to pomeni za bodoče okužbe med njimi. Verjetno nič boljši trend ni bil med ostalo populacijo. Seveda, krivi bodo antivakserji, delta...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.085
6.478
113
Nekaj smrdi…


How significant is it that the two top FDA officials responsible for vaccine research resigned last week and this week signed a letter in The Lancet that strongly warns against vaccine boosters?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Mal se bodo dva dni drli, par protestnikov bodo dali na hladno za par mesecev, potem bo popoln lockdown za 3 mesece zaradi dveh okuženih in bodo vsi mirni spet.

Mi je pa všeč, da so se avstralci zbudili iz kome glede cepljenja. 71% starejših od 16 let je že fasalo prvo dozo, 47% pa že obe.