Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.332
3.429
113
Prisila je lahko posredna ali pa neposredna. To kar se dogaja zdaj, sploh v JU, je prisila, v JU celo neposredna. Nej pokažejo kohones in uvedejo obvezno cepljenje in tudi prevzamejo odgovornost za morebitne posledice na posamezniku.
Pa dobro, koga ki je bil bolan ali pa invalid smo v tej državi vrgli v gozd volkovom???

Vsak , ki je delal in se mu kaj zalomi gre v invalidsko pokojnino.
Če ni delal dobi doživljensko socialno pomoč.

In če te bodo zeznili s cepivom ti vse to pripada.

In ti bi še rad imel garancijski list zraven cepiva.

Mogoče pa sploh ni slaba ideja , da ti to v roke porinejo in ti še enkrat napišejo to kar ti itaq pripada.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Pa dobro, koga ki je bil bolan ali pa invalid smo v tej državi vrgli v gozd volkovom???

Vsak , ki je delal in se mu kaj zalomi gre v invalidsko pokojnino.
Če ni delal dobi doživljensko socialno pomoč.

In če te bodo zeznili s cepivom ti vse to pripada.

In ti bi še rad imel garancijski list zraven cepiva.

Mogoče pa sploh ni slaba ideja , da ti to v roke porinejo in ti še enkrat napišejo to kar ti itaq pripada.
Ti pa nisi glih brihten anede?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Kje si darjan ?
Ne hodi na proteste ker te bodo policaji cepili :evil:
E_ftpXGXoAAYQJx.jpg
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-214
113
Pa dobro, tole zgoraj mora biti nerka zajebancija.

Pa kdor to verjame je zrel za v ustanovo
Ni to zajebancija - To je lep primer, kako sds-ovci v kleti trstenjakove spesnijo pamflet, ga podtaknejo antivakserjem in jih tako skušajo diskreditirati.
Saj ni treba da verjameš vsebini, zadost je, da verjameš, da je to napisal kak zblojen antivaxer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.943
113
Ni to zajebancija - To je lep primer, kako sds-ovci v kleti trstenjakove spesnijo pamflet, ga podtaknejo antivakserjem in jih tako skušajo diskreditirati.
Saj ni treba da verjameš vsebini, zadost je, da verjameš, da je to napisal kak zblojen antivaxer.
Bravo mirsi, tale tvoj odgovor je na meji paranoje.

Tudi tebi verjetno ne uide tretma, slej kot prej
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Pa dobro, koga ki je bil bolan ali pa invalid smo v tej državi vrgli v gozd volkovom???

Vsak , ki je delal in se mu kaj zalomi gre v invalidsko pokojnino.
Če ni delal dobi doživljensko socialno pomoč.

In če te bodo zeznili s cepivom ti vse to pripada.

In ti bi še rad imel garancijski list zraven cepiva.

Mogoče pa sploh ni slaba ideja , da ti to v roke porinejo in ti še enkrat napišejo to kar ti itaq pripada.

Ne gre samo za odgovornost za stranske učinke. Gre za odgovornst pri upravljanju same pandemije. Če država naredi cepljenje obvezno, vsi se cepijo, virus in kriza pa še vedno vstraja, potem je odgovornost v celotni na državi, ki je na cedilu pustila državljane. V sistmeu ki pa je zdaj pa so zmeraj krivi necepljeni, tudi ko jih bo samo še 20% ali manj, krivi bodo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.342
6.535
113
nove spremembe ZNB. Bistvo? Zajemite sapo in se vsedite.

– Ob izbruhu epidemije bi oblast lahko necepljenim (tudi po programu obveznega cepljenja) omejila praktično vse, kar se ji bo zahotelo in dodal posebne ukrepe za necepljene.

– Prepovedali bi kakršnega koli zbiranje ljudi na javnih mestih.

– Prepovedali bi lahko uvoz blaga (tudi hrane in osnovnih potrebščin).

– Policija bi lahko vstopila v stanovanje brez naloga in preverjala, če se ljudje držijo zapovedanih ukrepov.

– Omejila ali prepovedala bi lahko določeno opravljene storitev.

– Za nedoločen čas bi smela vzeti nepremičnino, podjetje, opremo in prevozna sredstva z namenom da so to uporabi za zdravstvene storitve.

– Odredila bi lahko, da morate nositi zaščitno opremo ( maske) tako na javnih krajih – pojavlja se celo verzija … tu se možgani ustavijo … “tudi doma.”

– Ljudi, za katere bi presodili, da nimajo ustreznega prostora za karanteno, bi lahko poslali v karanteno v njihove prostore. (Omenja se azilni dom)
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Glej že par mesecev ima vsak možnost da se cepi, recimo JJ cepivo ni bilo zaželjeno zaradi smrti žene diplomata, sedaj naenkrat to ni bilo moderno in ga je že zmanjkalo. Zakaj je tako veš. Ukrepi so ker se nočete cepit.
Drugače me pa spominjajo na enim ljubo jugo , boste spet malo nostalični postali ob praznih policah in miličnikih ki te bo spraševal od kje greš in kam.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.342
6.535
113
Glej že par mesecev ima vsak možnost da se cepi, recimo JJ cepivo ni bilo zaželjeno zaradi smrti žene diplomata, sedaj naenkrat to ni bilo moderno in ga je že zmanjkalo. Zakaj je tako veš. Ukrepi so ker se nočete cepit.
Drugače me pa spominjajo na enim ljubo jugo , boste spet malo nostalični postali ob praznih policah in miličnikih ki te bo spraševal od kje greš in kam.
Juga je bila taksna zaradi vas. Taksne prebivalce ki slepo sledijo vladi in se jo podrejajo, zelijo vse vlade sveta.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.342
6.535
113
Vprasanje za vse te zagrete cepilce; ko bo prislo “uradno” kovid zdravilo, bo se vedno samo cepljenje vseh prava pot?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Vprasanje za vse te zagrete cepilce; ko bo prislo “uradno” kovid zdravilo, bo se vedno samo cepljenje vseh prava pot?

Ja, ker ima cepljenje izrazito preventivno funkcijo, ki ga zdravilo (ponavadi) nima.
Svet se ni začel s Covidom (niti se ne bo končal z njim). Če pogledaš malo širše (malo časovno nazaj) boš videl ta tudi z razvojem zdravil proti gripi (Tamiflu - oseltamivir), je cepljenje proti gripi še vedno prvo na prioritetni listi.
So detalji, ki lahko spreminjajo prioritete, ampak pa lahko o tem govorimo le na konkretnih primerih (za Covid - tisti trenutek ko bo oboje na mizi se pogleda situacijo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.342
6.535
113
Že, ampak pri gripi je kar se tice preventive/zdravljenja vse “normalno”. Kdo zeli, se cepi, ce najebe, ima zdravilo, ce umre, pac umre. Se nihce ne sekira in kaze s prstom na necepljene, ces da so oni krivi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.342
6.535
113

Resujemo 2% starejse populacije na racun 15% mladostnikov. Bravo jansa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in jendomen