Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
no vidiš! tega se manjka!!!



naredil si, kar si lahko! tako je. Vsi smo naredili, kar smo lahko! ampak za ene ni nikoli dovolj. Valda bo krivulja padla zarad lockdowna - ampak ali je to rešitev??? Da na glavo obrneš cel potek življenja? zame ni. ko se bo sprostil lockdown bo 1 mesec ok, potem bo spet rastlo in spet kaj? ? vsak dan poslušat o teh ukrepih in čakat kdaj bo spet lockdown?
Vsi niso naredili, kar bi lahko... če bi, danes ne bi bili tu, kjer smo.
Zanimivo je, kako peščica pezdetov, ki se morajo javno hvaliti in tudi ostale pozivati k nespoštovanju zgoraj omenjenih ukrepov, ostale pa zmerjati z ovcami, lahko doseže to, da bomo vsi skupaj komplet zopet zaprti... Svaka vam čast
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
To opažam že sedaj, da se tisti, ki "samo malce prehlad" ali "vročina 2 dni pa okusa nimam" ne grejo testirati in so mogoče doma nekaj dni. Ko se prvi simptomi umirijo pa hitro naprej s stilu "saj imam masko". Bližnji pa itak ves čas v službo in ostalo... Mam trenutno 2 takšna poznana.

In zaradi takšnih je tole težko ustaviti.
Kaj pa naj naredi? 14 dni leži doma, ko nima nobenih simptomov? In to brezplačno?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
no vidiš! tega se manjka!!!



naredil si, kar si lahko! tako je. Vsi smo naredili, kar smo lahko! ampak za ene ni nikoli dovolj. Valda bo krivulja padla zarad lockdowna - ampak ali je to rešitev??? Da na glavo obrneš cel potek življenja? zame ni. ko se bo sprostil lockdown bo 1 mesec ok, potem bo spet rastlo in spet kaj? ? vsak dan poslušat o teh ukrepih in čakat kdaj bo spet lockdown?

In kaj bi ti? Pustimo da gre gor in konec? Hospitalizacije se podvojijo na 9 dni. 15.10. je bilo 222 ljudi v bolnišnicah, danes 449. Če gre tako dalje bo 2.11. številka 900 in 11.11. 1800.

V UKC Lj je 2138 postelj. V UKC MB 1266.

Skupaj imamo v sloveniji cca 9000 postelj v bolnišnicah. 1400 jih odpade samo na psihiatrične institucije, 1000 na porodništvo, itd.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ne vem kaj bi! Naj naredijo eno montažno covid bolnico z 1500 pojstlami in naj bodo pripravljene za covid bolnike. al kaj jest vem. pač tkole življenje ustavljat in spet zaganjat ni normalno.

Naj nas nehajo že psihirat. če pač nočejo corone, naj naredijo lockdown za vedno in bo. ker to je edina rešitev, če hočejo imeti cifre na nuli.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Vsi niso naredili, kar bi lahko... če bi, danes ne bi bili tu, kjer smo.
Zanimivo je, kako peščica pezdetov, ki se morajo javno hvaliti in tudi ostale pozivati k nespoštovanju zgoraj omenjenih ukrepov, ostale pa zmerjati z ovcami, lahko doseže to, da bomo vsi skupaj komplet zopet zaprti... Svaka vam čast

kako veš, da danes ne bi bili tu kjer smo? kdo se ni držal ukrepov in nosil mask kjer je bilo določeno? nekaj posameznikov? ti niso povzročili takega naskoka številke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ne vem. zato pa tud ne trdim kako bi bilo.

na živce mi gre, da se folk kr ne sprijazni s prisotnostjo virusa kljub maskam in ostalim ukrepom. k mislijo, da bo virus kr zginu, če bi skoz imel vsi masko na nosu, distanco in razkuževanje. To je zdele za njih svetinja in konec. in so pač drugi krivi, ker nekdo pač mora bit kriv. še mal pa bomo spet grmade zalaufal.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
ne vem. zato pa tud ne trdim kako bi bilo.

na živce mi gre, da se folk kr ne sprijazni s prisotnostjo virusa kljub maskam in ostalim ukrepom. k mislijo, da bo virus kr zginu, če bi skoz imel vsi masko na nosu, distanco in razkuževanje. To je zdele za njih svetinja in konec. in so pač drugi krivi, ker nekdo pač mora bit kriv. še mal pa bomo spet grmade zalaufal.

Da si kdo zeli bi virus "izginil" je samo v glavah zanikovalcev. Ko je treba zafrustriranost "nafutrat".
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.194
3.351
113
ne vem kaj bi! Naj naredijo eno montažno covid bolnico z 1500 pojstlami in naj bodo pripravljene za covid bolnike. al kaj jest vem. pač tkole življenje ustavljat in spet zaganjat ni normalno.

Naj nas nehajo že psihirat. če pač nočejo corone, naj naredijo lockdown za vedno in bo. ker to je edina rešitev, če hočejo imeti cifre na nuli.
HOTELI SO PRAZNI! Ne rabiš postavljat ničesar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Da si kdo zeli bi virus "izginil" je samo v glavah zanikovalcev. Ko je treba zafrustriranost "nafutrat".

ja jest imam skoz občutek, da si ga govorci in nekateri posamezniki (tukaj) želijo iztrebit, oz. pričakujejo da bo ob upoštevanju ukrepov izginil. Tudi boj proti virusu se razume tako, da bo nekoč poražen.... Evo, naslednji teden je "Teden boja proti virusu." Odločilna bitka. Vsi bodimo doma, in bomo zmagali. Dokler se spet ne prikažemo zunaj.

Šele v zadnjem času se slisi tja pa sem kakšna beseda o tem, da verjetno se bo treba navadit na prisotnost corone.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.030
474
83
Zanimivo kje imajo zdaj največji tedenski prirast okuženih - v obalno kraški in pomurski, kjer so najdalj imeli blažje ukrepe.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
očitno slabo poslušaš. govori o tem se že dlje, mogoče napačne medije spremljaš.
je pa jasno da dokler se zdravstvo ne prilagodi da bodo ukrepi.
kakšni pa seveda odvisno od situacije.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Se strinjam. Dajmo vsako leto ustavit življenje.
Vedno nekaj razhaja in pobija ljudi.

Oz. povejmo da dozdajšnega načina življenja več ni in da pozabimo na lepe čase.

Ne ne, nisem jst na "tej" strani. Meni gre tole precej na živce počasi. nisem jaz navajen biti za 4 stenami in omejitve na vsakem koraku. Ampak če se že gremo, potem se dajmo it, ker če polovica ne upošteva pravil, potem je bolje spustiti vse iz rok in kar bo pa bo :(.

Vidimo pa na takšnih primerih, da denar ni težava. Milijarde se brez težav trošijo. Še leto nazaj pa ni bilo par 100 mio za domove upokojencev, nove bolnišnice... Danes pa klik in denar je na računu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in p4pe

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
haha, ja bolničar za rane previjat. tuki se rabi malo drugačen kader.

sicer pa nismo v vojnem stanju no!