Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.552
-249
83
"Jaz nikjer nisem rekla, da je potrebno, če ste sami, nekje nositi masko. Pri športni dejavnosti – in športna dejavnost je tudi sprehod, nizko intenzivna – nikjer, res nikjer," je dejala Bregantova.
Včeraj na Planet Tv
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Mater ti pa maš napovedi. Če bo šlo tako naprej se bo do novega leta samo od sebe ustavilo, ker ne bo več koga negativnega...zadnje tri tedne se nam na en teden podvoji število aktivnih 2,5-5-10. Do novega leta je še 10 tednov. Pa si sam zračunaj. Če tvoje napovedi karkoli držijo potem smo že na vrhuncu.
Ustavilo se ne bo, bo pa zacelo padanje rasti okuzb. Z vsakim prebolenim se ne zmanjsa samo stevilo takih, ki jih virus lahko se okuzi, ampak se zmanjsa tudi moznost preskakovanja virusa z osebe na osebo.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.364
113
40
Lj
Sej jih nosimo, pa vidis, da bolj malo pomagajo.

"Vodja svetovalne skupine pri ministrstvu za zdravje Bojana Beović je za Radio Slovenija dejala, da je visoke številke ne presenečajo: "Tak potek je neizogiben, če poznamo, kako se bolezen širi." "

Se pravi tako bi se širilo, maske in ukrepi gor dol.
 
  • Haha
Reactions: XXXL

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.712
113
kod Džej-Zija
Mene ne preseneča, da se okužbe tako širijo. Danes bil v večji trgovini za tedensko fasungo. Gužva, folk vlači s sabo cele družine, nekateri otroci brez mask, pa gladko mimo razkuževalcev. Veliko ljudi se pazi, ogromno pa še vedno ne. Samo maske pa ne ustavljajo virusa, so del ukrepov.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Se pravi imaš ti vpogled še v paralelno življenje, kjer mask ne nosimo, in je enako stanje? Ali drugače, iz kje vlečeš zaključek, da je praktično enako z maskami ali brez?
V bistvu obstaja vpogled, pa so ga zatuškali. Sem ze dal link par dni nazaj, pa bom dal se 1x:

 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Še nekja dni pa bomo na stopničkah :cheer:

5137994.jpg
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.712
113
kod Džej-Zija
V bistvu obstaja vpogled, pa so ga zatuškali. Sem ze dal link par dni nazaj, pa bom dal se 1x:

Kdo pravi, da ni objavljeno zaradi "tuškanja"? Kaj pa, če članek vsebinsko ni primeren? Ali metodološko? Smešno je vleči zaključke na podlagi prispevka v RT, ko ne poznamo ozadja. Kar ti je bilo tudi prejšnjič že povedano.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
maske se nosi. pika.
Ja, maske se nosi ampak ne nosijo jih vsi pa še od teh, ki jih, jih ima cel kup nepravilno nameščene (nos zunaj) ali pa z njimi neprimerno rokujejo.

virus se siri kljub maskam. pika.virus se bo siril kljub maskam. pika.
Ja, ker ne nosijo prav vsi mask ter ne upoštevajo ostalih higienskih ukrepov. Maske pač niso vse ampak zgolj del protiukrepov.
Pa tudi v kolikor bi bilo vse u nulo izvedeno bi se seveda še vedno širil samo ne tako hitro.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: SamSvoj in Dualis

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
V bistvu obstaja vpogled, pa so ga zatuškali. Sem ze dal link par dni nazaj, pa bom dal se 1x:


Ehm, avtorji lahko članek objavijo tudi sami, če želijo. Čisto vse se pa tudi ne more objaviti v Lancetu naprimer... In iz tega kar piše v rt članku je najverjetneje, da so avtorji zaključke potegnili iz riti, tako nekako kot določeni na forumu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Blackjack

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Ja, maske se nosi ampak ne nosijo jih vsi pa še od teh, ki jih, jih ima cel kup nepravilno nameščene (nos zunaj) ali pa z njimi neprimerno rokujejo.


Ja, ker ne nosijo prav vsi mask ter ne upoštevajo ostalih higienskih ukrepov. Maske pač niso vse ampak zgolj del protiukrepov.
Pa tudi v kolikor bi bilo vse u nulo izvedeno bi se seveda še vedno širil samo ne tako hitro.

Točno to.

Če že delajo študijo naj vzamejo vzorec vljudi, jih naučijo kako se pravilno uporablja masko potem pa dajo 100 okužeih in 100 zdravih skupaj ki pravilno nosijo maske, in enako skupino z ljudmi brez mask. Pa bodo videli po 2 tednih rezultat, ki ga bo sigurno pripravljen tudi BMJ objavit. S toliko nedoslednimi parametri ki so tukaj napisati pa sigurno ne moreš pametnega zaključka dati zato jih pa tudi noben noče objavit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
To je posledica neodgovornih in lenih staršev, ne pa epidemije. Moji dve sta med epidemijo kar lepo pridobili na kondiciji. V bistvu se sploh ne spomnim, če smo še kdaj preživeli toliko časa v naravi kot ravno v obdobju marec-maj. Je pa seveda najlažje iskati krivdo pri drugih.

Mi trije doma smo bili v življenjski formi spomladi. 4x na teden na lokalni hrib 300 visincev.