Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.194
3.356
113
Problem nastane, ker nimamo zadostnih kapacitet saj en del prebivalstva tako mladega kot starega rabi postelje.
Problem je, ko te doma fotr opozori malo z bolj trdim glasom, ti postaviš to na ignor in ko ti nalima en šamar okoli kepe, se šele zdrzneš in zaveš. Isto je bilo spomladi, dobili smo opomin, do jeseni nismo naredili nič. Zdej pa je kar je. Dobili smo šamar. Postelj je dovolj samo organizacije in priprave ni bilo, "golfov" imamo zadosti, kader bi se dalo v pol leta za silo usposobit in lahko bi se izvlekli iz krize. Ampak ne, naša vlada je jača od korone, rezultat imajo pa na svoji spletni strani.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz bi prej rekel da je bila tako stroka kot politika preveč naivna in upala da tega sranja v katerem smo sedaj sploh ne bo, ker smo se spomladi prelahko zmazali.
Prvi fail je bil je bil hrvaška poleti (ampak tam izbire tako niso imeli, ker v nasprotnem primeru bi imel verjetno državljansko vojno če bi polovici slovenije prepovedal dopust) drugi fail je bil pa upanje da se bodo ljudje držali ukrepov. To je pa tako kot na volitvah, ne voliš za nekoga ampak proti nekomu. Nekosistentnost ukrepov in porazna organizacija v zdravstvu so pa samo češnja na torti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash, Matey in tomi

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Točno to.

Če že delajo študijo naj vzamejo vzorec vljudi, jih naučijo kako se pravilno uporablja masko potem pa dajo 100 okužeih in 100 zdravih skupaj ki pravilno nosijo maske, in enako skupino z ljudmi brez mask. Pa bodo videli po 2 tednih rezultat, ki ga bo sigurno pripravljen tudi BMJ objavit. S toliko nedoslednimi parametri ki so tukaj napisati pa sigurno ne moreš pametnega zaključka dati zato jih pa tudi noben noče objavit.

Taksnih studij imas precej, in rezultat je jasen. Imas pa Andy-je ki masturbirajo zato ker so se doloceni uprli objavljal pavsalne podatke o nakljucni uporabi mask med rajo.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Sem kje napisal, da nasprotujem maskam? Nisem. Jo nosim, tudi zunaj, ko sem med ljudmi.

Ne vem pa, ce kaj pomagajo. Izbruhi po Evropi ne kazejo tega, razen ce vsi ljudje, ki so se do sedaj okuzili, niso upostevali ukrepov, vkljucno z vsem zdravstvenim osebjem, ki je do zdaj zbolelo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe in Blackjack

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Kaj se samo meni zdi, da se krivulja že umirja? Včeraj slabih 2.000. V ponedeljek, torek bi moralo biti 3.000, da bi zadeva še rasla,... Bomo videli... Občutek imam, da je krivulja začela upadati, če gledamo matematično.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Sem kje napisal, da nasprotujem maskam? Nisem. Jo nosim, tudi zunaj, ko sem med ljudmi.

Ne vem pa, ce kaj pomagajo. Izbruhi po Evropi ne kazejo tega, razen ce vsi ljudje, ki so se do sedaj okuzili, niso upostevali ukrepov, vkljucno z vsem zdravstvenim osebjem, ki je do zdaj zbolelo.
Eno ne vem, al ste res tako leseni, ali pa se delate lesene... Jaz sem se celo mladost vozil z mopedom brez čelade, ko je bilo hladno je bla čelada na komolcu, kapa pa na glavi... od par padcev sem enkrat imel pretres možganov, drugače glava vedno cela... kasneje je bila čelada vedno na glavi, naj bo to skuter, trial, cross ali cestni motor... pa sem na cross progi enkrat hudo padel, počil čelado, in med drugim imel tudi pretres možganov... Se pravi bi iz tega ti zaključil, da čelade niso nič bolj varne in da ni razlike, ali jo nosiš ali ne...
Maske pomagajo, niso pa eno in edino sredstvo za boj proti virusu. Redno umivanje in razkuževanje ter primerna distanca, pa si naredil, kar si lahko... Pozimi je tudi fino, če greš v čevljih ven... še bolj fino je, če daš zraven na sebe še hlače in bundo... al je vseeno...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kaj se samo meni zdi, da se krivulja že umirja? Včeraj slabih 2.000. V ponedeljek, torek bi moralo biti 3.000, da bi zadeva še rasla,... Bomo videli... Občutek imam, da je krivulja začela upadati, če gledamo matematično.

Znamo se zaleteti v zid s testiranjem. Kar pomeni, da lahko da se bo spet začelo zmanjševat število testov, ker vprašanje kje je še smisel testiranja, ko enkrat % delež pretaste 50% in da se bo testiralo samo ljudi, ki rabijo zdravniško oskrbo tako ali drugačno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf, sad in igi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Eno ne vem, al ste res tako leseni, ali pa se delate lesene... Jaz sem se celo mladost vozil z mopedom brez čelade, ko je bilo hladno je bla čelada na komolcu, kapa pa na glavi... od par padcev sem enkrat imel pretres možganov, drugače glava vedno cela... kasneje je bila čelada vedno na glavi, naj bo to skuter, trial, cross ali cestni motor... pa sem na cross progi enkrat hudo padel, počil čelado, in med drugim imel tudi pretres možganov... Se pravi bi iz tega ti zaključil, da čelade niso nič bolj varne in da ni razlike, ali jo nosiš ali ne...
Maske pomagajo, niso pa eno in edino sredstvo za boj proti virusu. Redno umivanje in razkuževanje ter primerna distanca, pa si naredil, kar si lahko... Pozimi je tudi fino, če greš v čevljih ven... še bolj fino je, če daš zraven na sebe še hlače in bundo... al je vseeno...


no vidiš! tega se manjka!!!

Maske pomagajo, niso pa eno in edino sredstvo za boj proti virusu. Redno umivanje in razkuževanje ter primerna distanca, pa si naredil, kar si lahko...

naredil si, kar si lahko! tako je. Vsi smo naredili, kar smo lahko! ampak za ene ni nikoli dovolj. Valda bo krivulja padla zarad lockdowna - ampak ali je to rešitev??? Da na glavo obrneš cel potek življenja? zame ni. ko se bo sprostil lockdown bo 1 mesec ok, potem bo spet rastlo in spet kaj? ? vsak dan poslušat o teh ukrepih in čakat kdaj bo spet lockdown?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Znamo se zaleteti v zid s testiranjem. Kar pomeni, da lahko da se bo spet začelo zmanjševat število testov, ker vprašanje kje je še smisel testiranja, ko enkrat % delež pretaste 50% in da se bo testiralo samo ljudi, ki rabijo zdravniško oskrbo tako ali drugačno.

To opažam že sedaj, da se tisti, ki "samo malce prehlad" ali "vročina 2 dni pa okusa nimam" ne grejo testirati in so mogoče doma nekaj dni. Ko se prvi simptomi umirijo pa hitro naprej s stilu "saj imam masko". Bližnji pa itak ves čas v službo in ostalo... Mam trenutno 2 takšna poznana.

In zaradi takšnih je tole težko ustaviti.