Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Zanimivo kje imajo zdaj največji tedenski prirast okuženih - v obalno kraški in pomurski, kjer so najdalj imeli blažje ukrepe.

očitno so samo z zamikom bile okužbe...

očitno slabo poslušaš. govori o tem se že dlje, mogoče napačne medije spremljaš.
je pa jasno da dokler se zdravstvo ne prilagodi da bodo ukrepi.
kakšni pa seveda odvisno od situacije.

ja zanimivo kaj je zdravstvo naredilo do sedaj za prilagoditev?

Spremljam top medij v Sloveniji. Alter.si.

ukrepi - seveda. ampak smiselni in premišljeni.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
To opažam že sedaj, da se tisti, ki "samo malce prehlad" ali "vročina 2 dni pa okusa nimam" ne grejo testirati in so mogoče doma nekaj dni. Ko se prvi simptomi umirijo pa hitro naprej s stilu "saj imam masko". Bližnji pa itak ves čas v službo in ostalo... Mam trenutno 2 takšna poznana.

In zaradi takšnih je tole težko ustaviti.
Se strinjam z obema. In se tudi sam tega zavedam, da nekateri trosijo naprej in naprej...
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
Sem dons delal v zdravstvenem domu v enem manjšem kraju in sem imel priložnost opazovati kaj se dogaja.
Zunaj so zjutraj postavili šotor in dve ženske dobesedno v skafandrih so jemale bris za kitajca.
V cirka pol ure se je nabrala dolgaaaaa dolgaaaa vrsta čakajočih na bris. Seveda prostovoljno.
Tak da vas naj ne čudi zakaj toliko testov dnevno.
Brez maske pa že ne vidiš več nobenega.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
A to si vic zapisal? Ali si samo poln neznanja?
Vsakdanji pojav že dalj časa.
Medicinska sestra mora biti zaradi lastne zaščite zaščitena (ter seveda nato sodelavcev in družine). Vmes mora razkuževati, menjati povrhnjo zaščito, da ne prehaja do prenosa med posamezniki, saj je vsak četrti v vrsti okužen.
Prostovoljno ja, vsi so že prej naročeni, so klicali svojega zdravnika, tam dobiš uro kdaj prideš na odvzem. Vse podatke imajo potem že v sistemu in imajo že pripravljene epruvete in napotnice s podatki, saj mora iti kot po tekočem traku.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Ne, mene lahko izvzameš. ;) Če pa sem, mi pa prosim nalimaj citat, v nasprotnem te obtožujem, da si potuhnjen lažnivec.

Napisal sem samo, da je to napaka, ki so jo spomladi naredili v Italiji.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Minister za zdravje z odredbo začasno ukinja nenujne zdravstvene storitve
Ljubljana, 24. oktobra - Minister za zdravje Tomaž Gantar z odredbo prekinja izvajanje vseh preventivnih zdravstvenih storitev ter nenujnih operativnih posegov, kadar njihova opustitev nima neposrednih negativnih posledic za pacienta. Izjeme so onkološke storitve ter obravnave nosečnic in novorojencev, cepljenja in medicina športa, piše v odredbi, danes objavljeni v uradnem listu.

a) se jim je totalno odpulilo
b) stanje na terenu kaže, da bo v enem tednu Bergamo tukaj (dober teden nazaj je šef UKC LJ rekel, da nas čakajo res težki trenutki, danes skoraj 2000 poztivnih in 19 smrt v enem dnevu, nekako se kaže, da glavni operativci (pa tukaj ne štejem Gantarja) kar realno ocenjujejo stanje, bi si želel da se kdaj zmotijo).

PS: Otroci so bili ta teden na rednem zobozdravnem pregledu (ki je odpadel marca)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
a) se jim je totalno odpulilo
b) stanje na terenu kaže, da bo v enem tednu Bergamo tukaj (dober teden nazaj je šef UKC LJ rekel, da nas čakajo res težki trenutki, danes skoraj 2000 poztivnih in 19 smrt v enem dnevu, nekako se kaže, da glavni operativci (pa tukaj ne štejem Gantarja) kar realno ocenjujejo stanje, bi si želel da se kdaj zmotijo).

PS: Otroci so bili ta teden na rednem zobozdravnem pregledu (ki je odpadel marca)

Jebem jim vse po spisku, marca so mi odlozili zobarja in sedaj zgleda spet.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Jaz bi prej rekel da je bila tako stroka kot politika preveč naivna in upala da tega sranja v katerem smo sedaj sploh ne bo, ker smo se spomladi prelahko zmazali.
Prvi fail je bil je bil hrvaška poleti (ampak tam izbire tako niso imeli, ker v nasprotnem primeru bi imel verjetno državljansko vojno če bi polovici slovenije prepovedal dopust) drugi fail je bil pa upanje da se bodo ljudje držali ukrepov. To je pa tako kot na volitvah, ne voliš za nekoga ampak proti nekomu. Nekosistentnost ukrepov in porazna organizacija v zdravstvu so pa samo češnja na torti.
Hrvaška je bila sigurno fail, če državljanske vojne nimamo, ko so nam uvedli policijsko uro in maske zunaj, jo tudi za hrvaško nebi imeli. Samo je Janša lezel v rit Plenkoviču.
Upanja, da se bodo ljudje držali ukrepov pa ni nikoli bilo. Bilo je upanje, da se (vsi) ne bodo držali ukrepov, da bodo lahko pokazali na krivca, ker vladni ukrepi ne delujejo, tudi če bi se jih vsi držali.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Se strinjam z obema. In se tudi sam tega zavedam, da nekateri trosijo naprej in naprej...
Saj je isto s tistimi, ki se gredo testirat in so pozitivni. Njihovi bližnji morajo hoditi v službe, šole, vrtce, dokler ne razvijejo znakov okužbe. Šele potem lahko ostanejo doma. Taka so navodila vlade in potem pravijo, da se ne držimo ukrepov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Romzi

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Evo, bom napisal:

DRZAVA NAMERNO SIRI COVID-19!

Po navodilih drzave torej se vedno najtesnejsi stiki pozitivnih s covidom v sluzbo.

Bratranec pozitiven. Kako je do tega prislo? No moz od uciteljice v OS pozitiven, uciteljica po navodilu zdravnika in nijz.. Ce nimas simptomov bejz u sluzbo. No po parih dneh dobi blage znake in seveda tudi ona pozitivna. Ter 50% otrok v razredu, posledicno pozitivni doma starsi. No bratranec dela z enim izmed fotrov. Ta foter je dobil navodila, da nobenemu izmed stikov ni treba na test ali ostati doma, razen ce imajo simptome. Ker ima bratranec doma dva pljucna bolnika, je lagal o simptomih. In seveda je pozitiven.

Vztrajam.. Drzava zganja po eni strani paniko, po drugi pa namerno okuzuje drzavljane. Zato tudi toliko politikov brez mask.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car