Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
potemtakem pričakujem andija ter darjana da bosta tukaj zganjala veselico. :cheer::cheer:
končno gremo na kolektivno imunost, jej.

sam glejta da to res deluje, mi smo vse upe v vaju 2 položil.
drugače odgovornost :gorjaca::gorjaca::gorjaca:
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
To bi lahko trdili, če bi pol slovenije moral nositi maske, druga pol pa ne. Vse ostalo so samo predvidevanja babe Vange.
In enako velja v drugi smeri.

Pa ne, da bi bil zanikovalec uporabe mask, ampak glede na to, kako se virus neovirano siri domnevam, da se virus siri tudi aerosolno, ne samo kapljicno, in da zaradi tega maske ne pomagajo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Pa ne, da bi bil zanikovalec uporabe mask, ampak glede na to, kako se virus neovirano siri domnevam, da se virus siri tudi aerosolno, ne samo kapljicno, in da zaradi tega maske ne pomagajo.
Ne, ti nisi zanikovalec uporabe mask, ti si samo en navaden trosilec neumnosti in teorij zarote.
Pa ti sploh bereš IN RAZUMEŠ sebe? In uporabljaš najmanjšo trohico navadne kmečke pameti?
Evo, en ZNANSTVEN preizkus kako vpliva maska na razpršenost gibanja zraka iz tvojih ust. Da ne bomo nakladali in ugibali v katerokoli smer. Vsak pa lahko sam pride do zaključka, kaj to pomeni.
Zdej mi odgovori: kje je večja možnost, da bo tvoj sogovornik fasal tvoj virus. Če boš ti imel masko ali boš brez maske?
Tale video jasno pokaže, da bi s striktno uporabo mask, ustrezno distanco in umivanjem rok bili v bistveno boljšem položaju in ne bi bilo potrebno nobenega lockdowna delat. Ampak FB strokovnjakom je vse to ena navadna teorija zarote, da bi nas ovce podredili. Ko bo vse zgorelo, pa teh FB strokovnjakov ne bo več nikjer, ker bodo poniknili, zdravniki in sestre bodo pa naje..., ker bodo reševale teorije zarot. Berem malo po FB kakšne neumnosti trosijo dobesedno debili. Spodaj pa 500 likeov in komentarjev na istem nivoju.

PS: Saj vem, da tebi ni rešitve, ampak morda bo drugim pokazalo, kaj FB strokovnjaki širijo okoli.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Pa ne, da bi bil zanikovalec uporabe mask, ampak glede na to, kako se virus neovirano siri domnevam, da se virus siri tudi aerosolno, ne samo kapljicno, in da zaradi tega maske ne pomagajo.
Saj ves čas pravijo, da je potrebno tudi razkuževanje in umivanje rok. V drugem valu smo to kar malo zanemarili.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ne, ti nisi zanikovalec uporabe mask, ti si samo en navaden trosilec neumnosti in teorij zarote.
Pa ti sploh bereš IN RAZUMEŠ sebe? In uporabljaš najmanjšo trohico navadne kmečke pameti?
Dej mi odgovori: kje je večja možnost, da bo tvoj sogovornik fasal tvoj virus. Če boš ti imel masko ali boš brez maske?
Tale video jasno pokaže, da bi s striktno uporabo mask, ustrezno distanco in umivanjem rok bili v bistveno boljšem položaju in ne bi bilo potrebno nobenega lockdowna delat. Ampak FB strokovnjakom je vse to ena navadna teorija zarote, da bi nas ovce podredili. Ko bo vse zgorelo, pa teh FB strokovnjakov ne bo več nikjer, ker bodo poniknili, zdravniki in sestre bodo pa naje..., ker bodo reševale teorije zarot. Berem malo po FB kakšne neumnosti trosijo dobesedno debili. Spodaj pa 500 likeov in komentarjev na istem nivoju.

PS: Saj vem, da tebi ni rešitve, ampak morda bo drugim pokazalo, kaj FB strokovnjaki širijo okoli.
Hoces reci, da ima cela Evropa problem z nenosenjem mask? Pa kaj vam je? Govorite kot da se samo slovenci ne drzimo ukrepov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Hoces reci, da ima cela Evropa problem z nenosenjem mask? Pa kaj vam je? Govorite kot da se samo slovenci ne drzimo ukrepov.
Klasika. Vprašanje je bilo več kot jasno:
Zdej mi odgovori: kje je večja možnost, da bo tvoj sogovornik fasal tvoj virus. Če boš ti imel masko ali boš brez maske?
In to vprašanje je bilo namenjeno samo temu tvojemu komentarju, v katerem NAMERNO ŠIRIŠ NAPAČNO INFORMACIJO, ZA KATERO JE JASNO VSAKEMU S TROHICO KMEČKE PAMETI, DA JE NAPAČNA. Ampak ne, TI FB STROKOVNJAK veš, da to ne drži in meniš. No, sem ti PRILIMAL STROKOVEN PRIKAZ ŠIRJENJA ZRAKA IZ PLJUČ PRI DIHANJU Z IN BREZ MASKE, KJER NI NOBENIH SUBJEKTIVNIH MNENJ, AMPAK OBJEKTIVNI PRIKAZ.
Kot rečeno, sem že zapisal: takim kot si ti, ni pomoči. Včasih se jih je prebutalo in je bil potem mir, sedaj pa se žal to ne sme več in taki potem za sabo potegnejo še kup ovc, ki nimajo dveh možganskih celic, da bi z navadno kmečko pametjo razmislili in videli, da je nekdo enostavno butelj ali pa to namerno dela, da bo sebi kaj potegnil.
PS: Ne pričakujem direktnega odgovora na jasno vprašanje. Kar nakladaj še o 300 drugih nepovezanih stvareh.
In enako velja v drugi smeri.

Pa ne, da bi bil zanikovalec uporabe mask, ampak glede na to, kako se virus neovirano siri domnevam, da se virus siri tudi aerosolno, ne samo kapljicno, in da zaradi tega maske ne pomagajo.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: SamSvoj in luka51

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Sej te bo se infarkt, pa ocitno se vedno ne razumes. Vsi vemo, da maske preprecujejo kapljicno raznasanje virusa. Pa sej povsod v zaprtih prostorih folk nosi maske.
Pa se kljub temu virus siri eksponentno. Se ti ne zdi, da je tukaj nekaj narobe?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Sej te bo se infarkt, pa ocitno se vedno ne razumes. Vsi vemo, da maske preprecujejo kapljicno raznasanje virusa. Pa sej povsod v zaprtih prostorih folk nosi maske.
Pa se kljub temu virus siri eksponentno. Se ti ne zdi, da je tukaj nekaj narobe?
Ja, da si bipolaren. Sedaj kar naenkrat vsi vemo (torej tudi ti), da maske pomagajo, 10 minut nazaj si pa to napisal.
In enako velja v drugi smeri.

Pa ne, da bi bil zanikovalec uporabe mask, ampak glede na to, kako se virus neovirano siri domnevam, da se virus siri tudi aerosolno, ne samo kapljicno, in da zaradi tega maske ne pomagajo.
Dej se odloči že enkrat.
Fak, za koga jaz izgubljam čas. Uživaj.

PS: Pa, da ne razumeš, kaj ti pišem in dam linke. A vidiš naslov video?
Covid-19 : LaVision imaging technique shows how masks restrict the spread of exhaled air
Dal sem ti prikaz za IZDIHAN zrak. Ne KAPLJIČNO PRENAŠANJE. Ampak ja. Ne moreš razložiti bedaku, ker on je boljši pri tem.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
Glede na ves info, ki sem ga do zdaj dobil mislim, da se zadeva ne prenaša toliko aerosolno, ampak lepo kapljično, kot vsak normalen prehlad z razliko, da je virus nov in da ga faše vsak, ki pride v stik. Mislim, da so bli glavni prenašalci tokrat šolarji, ker za tako eksponentno rast rabiš ogromen procent neodgovornih ljudi, kar se pa ni dogajal, vsaj po mojem videnju. To sklepam po pričevanju kar nekaj ljudi, ki so okužili svojce v fazi, ko še niso mel simptomov, vemo pa, da šolarji večinoma prebolevajo tole asimptomatsko. Verjamem pa, da bi blo brez mask (v zaprtih prostorih) še mnogo slabše in bi res mel Bergamo. Pa še nekaj mislim, da je tole zdaj tretji val in ne drugi. Prvega smo imeli konec leta 2019, spet pričanje ogromno ljudi o simptomih izgube vonja in okusa.To drugo je špekulacija, v prvo pa kar verjamem.
Tud Janezu verjamem, da ni lahka zemlja, samo vseeno bi bil čas, da se neha obnašat našistično. Logar bi mogu letet, prav tako Koritnik, takoj za njima pa še Krek. Če predpusuješ ljudem ukrepe, mora v prvi vrsti v njih verjet prav vodstvo, vsaj v javnosti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Glede na ves info, ki sem ga do zdaj dobil mislim, da se zadeva ne prenaša toliko aerosolno, ampak lepo kapljično, kot vsak normalen prehlad z razliko, da je virus nov in da ga faše vsak, ki pride v stik. Mislim, da so bli glavni prenašalci tokrat šolarji, ker za tako eksponentno rast rabiš ogromen procent neodgovornih ljudi, kar se pa ni dogajal, vsaj po mojem videnju. To sklepam po pričevanju kar nekaj ljudi, ki so okužili svojce v fazi, ko še niso mel simptomov, vemo pa, da šolarji večinoma prebolevajo tole asimptomatsko. Verjamem pa, da bi blo brez mask (v zaprtih prostorih) še mnogo slabše in bi res mel Bergamo. Pa še nekaj mislim, da je tole zdaj tretji val in ne drugi. Prvega smo imeli konec leta 2019, spet pričanje ogromno ljudi o simptomih izgube vonja in okusa.To drugo je špekulacija, v prvo pa kar verjamem.
Tud Janezu verjamem, da ni lahka zemlja, samo vseeno bi bil čas, da se neha obnašat našistično. Logar bi mogu letet, prav tako Koritnik, takoj za njima pa še Krek. Če predpusuješ ljudem ukrepe, mora v prvi vrsti v njih verjet prav vodstvo, vsaj v javnosti.
Žal nisem iz te stroke in ne vem. Ampak mi navadna kmečka pamet pravi, da maske pomagajo in pri aerosolnem in kapljičnem prenašanju. To je pa vse, kar rabim vedet, da bom poskrbel zase in bližnje.
Andy-i imajo pa 1001 teorijo zarote, ki padejo ob uporabi dveh možganskih celic in tisto malo kmečke pameti med njima.

PS: Pa ne podpiram recimo vseh ukrepov v Sloveniji. Recimo nošnja maske zunaj na samem je po mojem mnenju debilna. Ampak to imamo sedaj zaradi FB znanstvenikov in širilcev teorij zarote, pa ovc, ki jim sledijo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: SamSvoj

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Ocitno, ampak ne samo mi, ampak celotna Evropa. Ni to malo cudno?
Ni... kaj misliš, da drugje po Evropi živijo drugače? Gledajo drug TV? Na splošno niso enaki ljudje, kot mi?
Pa še tvoja trditev: domnevam, da se virus siri tudi aerosolno, ne samo kapljicno, in da zaradi tega maske ne pomagajo
Iz tega sklepam, da se širi aerosolno in kapljično, in ker (iz tvojega zapisa tako domnevam) pri kapljičnem maske pomagajo, potem zanikaš samega sebe.... razen, če spet kaj domnevaš, kar nam nisi zaupal... razloži prosim...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Evo, en ZNANSTVEN preizkus kako vpliva maska na razpršenost gibanja zraka iz tvojih ust. Da ne bomo nakladali in ugibali v katerokoli smer. Vsak pa lahko sam pride do zaključka, kaj to pomeni.
Zdej mi odgovori: kje je večja možnost, da bo tvoj sogovornik fasal tvoj virus. Če boš ti imel masko ali boš brez maske?
Tale video jasno pokaže, da bi s striktno uporabo mask, ustrezno distanco in umivanjem rok bili v bistveno boljšem položaju in ne bi bilo potrebno nobenega lockdowna delat. Ampak FB strokovnjakom je vse to ena navadna teorija zarote, da bi nas ovce podredili. Ko bo vse zgorelo, pa teh FB strokovnjakov ne bo več nikjer, ker bodo poniknili, zdravniki in sestre bodo pa naje..., ker bodo reševale teorije zarot. Berem malo po FB kakšne neumnosti trosijo dobesedno debili. Spodaj pa 500 likeov in komentarjev na istem nivoju.

PS: Saj vem, da tebi ni rešitve, ampak morda bo drugim pokazalo, kaj FB strokovnjaki širijo okoli.
A če prdneš skozi masko potem v prostoru kaj manj smrdi?

Naj nekdo ponovi ta ZNANSTVENI poiskus pa naj tu poroča :)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Sej te bo se infarkt, pa ocitno se vedno ne razumes. Vsi vemo, da maske preprecujejo kapljicno raznasanje virusa. Pa sej povsod v zaprtih prostorih folk nosi maske.
Pa se kljub temu virus siri eksponentno. Se ti ne zdi, da je tukaj nekaj narobe?

Zakaj se siri?

Ste kot politiki, ki zaostrujejo vse skupaj pod pretvezo, da se ne drzimo navodil. A je jasno, zakaj se siri. Ker najozje stike okuzenih posiljajo v lajf. Uciteljice delat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Kolk bi se tale virus širil če mask ne bi nosil?

A hočeš rečt tako kot poleti ko noben ni nosil mask in je bilo vse odprto? Hm ja res se je zelo širil, oziroma se ni.

Kakšen je pa izgovor da se poleti ni širil? A je virus šel na počitnice? Temperatura ne more biti razlog če se je širil tudi po Braziliji kjer imaš v Sao Paolo konstantno 25-30C.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in jendomen