Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
% ukuženih na testih je že brez veze. Kmalu bodo hodili na teste samo tisti, ki imajo težje simptome. S tem tudi raste %.

Okrog sebe poznam 8 ljudi, ki niso šli na test, kljub simptomom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
To situacijo, ki se dogaja zdaj, sem napovedal, ko smo se sli sterilizacijo virusa, pa sem bil oznacen za panicarja.

Ne mores pobegniti matematiki, zal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
% ukuženih na testih je že brez veze. Kmalu bodo hodili na teste samo tisti, ki imajo težje simptome. S tem tudi raste %.

Okrog sebe poznam 8 ljudi, ki niso šli na test, kljub simptomom.
Ja, samo je pa vseeno nek indikator kako nam (ne) gre.
Verjetno se vsi strinjamo, čeprav laično, da sta število okuženih in dnevni prirast bistveno višja. Mislim da lahko govorimo o večkratnikih.

Sem govoril, da bomo s stevilkami ujeli Svedsko, pa mi niste verjeli. Na koncu bomo tam tam.
To sem že večkrat omenil "kevdr poročevalcu" 123, pa je nekaj bluzil. Švedom okužbe tudi naraščajo, vseeno pa niti slučajno ne s takim pospeškom kot nam.
Verjetno bo tudi število preminulih ujelo Švedsko, samo mi "še nismo tam". Koliko jih "rabimo", da bomo primerljivi? Okrog 1000?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Jp, hudi veckratniki. Racunaj na vse tiste, ki se ne gredo testirati, potem pa se vse tiste, kjer se testira samo en v druzini, zbolijo pa se vsi ostali. Pol so pa se asimptomatiki.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Ja, samo je pa vseeno nek indikator kako nam (ne) gre.
Verjetno se vsi strinjamo, čeprav laično, da sta število okuženih in dnevni prirast bistveno višja. Mislim da lahko govorimo o večkratnikih.


To sem že večkrat omenil "kevdr poročevalcu" 123, pa je nekaj bluzil. Švedom okužbe tudi naraščajo, vseeno pa niti slučajno ne s takim pospeškom kot nam.
Verjetno bo tudi število preminulih ujelo Švedsko, samo mi "še nismo tam". Koliko jih "rabimo", da bomo primerljivi? Okrog 1000?
Jp.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.987
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Večina nas ve da ta virus ni tak bau bau. Problem nastane, ker nimamo zadostnih kapacitet saj en del prebivalstva tako mladega kot starega rabi postelje. In sedaj naj vsak reče za sebe da je 100% da ne bo z njim nič hujšega.
Je pa res, da ne vem ali politiki po svetu tako uživajo pri uničevanju gospodarstva. Kdaj se bomo pobrali, ker kriza prihaja slej ko prej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in jendomen

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Politiki, tudi Janša (če ga maraš ali ne), so zdaj pod ogromnim pritiskom. Eno je, če si politik v običajnih razmerah in ti potem očitajo napake, drugo so trenutne razmere. Sploh, ker pravzaprav nimaš oprijemljivih podatkov in ni niti približno jasno, kaj bi bila prava smer.
Kakršnakoli akcija, katerikoli ukrep ali neukrep bo imel ogromne posledice.
Edit: plus to, da je vladajočim (vsaj v Sloveniji) "uspelo" zbrati en kup pajacev, ki jim zaupana naloga ne gre.... verjetno kar posledica politike "našistov"
Krek in Kaco sta čisto mogoče dobra vsak na svojem področju, logika našizma pa je, da bosta odlična v katerikoli zaupani jima vlogi. :nigladek:
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jp, hudi veckratniki. Racunaj na vse tiste, ki se ne gredo testirati, potem pa se vse tiste, kjer se testira samo en v druzini, zbolijo pa se vsi ostali. Pol so pa se asimptomatiki.

Teh je manjšina. Še na forumu je en pisal da je bilo 7 pozitivnih v družini. Sam tudi poznam primer ko je sin prinesel domov, oba starša sta tudi šla na test in oba pozitivna.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kot sem ze napovedal, ce bo slo tako naprej, se bo do novega leta krivulja sama zacela obracati, torej odvod krivulje okuzenih bo zacel padati, oz dnevni prirastek ne bo vec rastel tako hitro, mogoce bo zacel celo padati.

Mater ti pa maš napovedi. Če bo šlo tako naprej se bo do novega leta samo od sebe ustavilo, ker ne bo več koga negativnega...zadnje tri tedne se nam na en teden podvoji število aktivnih 2,5-5-10. Do novega leta je še 10 tednov. Pa si sam zračunaj. Če tvoje napovedi karkoli držijo potem smo že na vrhuncu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Blackjack in Matey

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
To sem že večkrat omenil "kevdr poročevalcu" 123, pa je nekaj bluzil. Švedom okužbe tudi naraščajo, vseeno pa niti slučajno ne s takim pospeškom kot nam.
Verjetno bo tudi število preminulih ujelo Švedsko, samo mi "še nismo tam". Koliko jih "rabimo", da bomo primerljivi? Okrog 1000?

Švedsko poročanje je milo rečeno čudno. Uradno imajo še vedno skoraj 80000 aktivno okuženih iz prvega vala?

Predvčerajšnjim so skoraj dosegli dnevni rekord, ki je bil pri njih junija. Število okuženih pa jim prav tako eksponentno narašča.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
A potem je treba sedaj masko imeti zunaj ali ne?
Ali ce imas 2m razdalje ni potrebno?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Probaj sam ocenit ali je potrebno ali ne.
A potem je treba sedaj masko imeti zunaj ali ne?
Ali ce imas 2m razdalje ni potrebno?
ElFq1W3XUAEsO9S.jpg
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jao no. :oops1:

Individualni šport ne rabiš, al pa če dokažeš z zdravniškim potrdilom, da ne smeš nosit. Vse ostalo pa ja.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Kje so zdaj v tem drugem valu bogati, ki iz svojih vil in dvorcev postajo da moramo samo še malo zdržati?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
"Jaz nikjer nisem rekla, da je potrebno, če ste sami, nekje nositi masko. Pri športni dejavnosti – in športna dejavnost je tudi sprehod, nizko intenzivna – nikjer, res nikjer," je dejala Bregantova.
 
  • Haha
Reactions: bizi