Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
No ja sam sem z dokaj kmečkega okolja pa moram rečt da vidim dosti več 80+ ki so aktivni in polni življenja. Ker alternativa temu je da sediš doma ker ne moreš nikamor, in če nisi za doma si kmalu v DSO (teh pa ne vidiš po cestah in se ne špilajo turiste). Samo tudi veliko teh 80+ ki so polni življenja umre zelo hitro, ali kar naenkrat (srce)t ali pa jih kakšen rak dokaj hitro pokonča. Dejstvo je da telo pri 80+ ni več sposobno na večje šoke in temu primerno je "smrtnost" visoka.

Samo še 1x, taki 80 letniki ki bluzijo naokoli in vsak dan kartajo do 1h ponoči niso ravno ciljna skupina umrlih za covid19. Tudi v DSO se vidi to, ker tam je precej takih ki so vitalni ampak dementni, taki preživijo covid19 brez da bi smrknili (t.i. sudoku bolniki).

Res je.Moj oče jih ima 79 pa je verjetno v boljši kondiciji kot marsikdo mlajši.Lansko leto je bil na operaciji za kilo,pa zdravnik ni mogel verjeti,da pri teh letih nima prav nobenih zdravil.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
jaz pa se prav vsakič čudim recimo točno temu kar si zdaj ti napisal.

po svetu so 80 letniki polni življenja, še delajo al pa potujejo.

pri nas pa kak si 60+ se nekak pričakuje, da si betežen, senilen, dementen in da pač vsak dan ko živiš si breme družbi?

odkod to izvira? če lahko kak starejši mogoče napiše, zakaj moreš pri nas kot starejši obvezno bit bogi pa bolan.

To je bla nekje raziskava kjer je slovenija bla na prvem mestu glede koliko let pred smrtjo si bolan.
Kaj ti hasni da živiš do 85. Leta če se zadnjih 5 let komaj premikaš....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.375
6.551
113
Očitno je marsikomu to cilj pri nas, saj z veseljem sprejemajo ukrepe, kateri v bistvu celotno populacijo pahnejo točno v to.

Kuča-poso-tv-srat-postla-repeat.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.385
5.416
113
So so. Zdele se je polno mojih kolegov oziroma njihovih otrok testiralo, ker so pač zboleli, kot otroci to znajo in brez izjeme vsi negativni na covid
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Pa koliko 80 letnikov s 4+ pridruženimi boleznimi misliš da je polnih življenjske energije? Večina (če niso že dementni) jih dejansko iskreno želi čim prej umret.

Razumem, imamo vsi koga ki je 80+ in so polni življenja in jih nikakor nebi hoteli okužit da ne umrejo. Samo resnica je taka da taki 80 letniki preživijo koronco tako kot ti, lahko brez težav, lahko kakšen z zapletom, ampak preživijo jo. To niso ciljna skupina "umrlih" v covid19.
Ja sedaj je tako da si pri 60+ ko greš v penzijon še mlad. Pri 80 si
In na račun teh 80+ ki so še aktivni, je potrebno otrokom uničevat otroštvo in normalen razvoj:bonk:
Odvisno kako gledaš. V šoli se naučijo kaj je nujno ker sam program ima kup balasta, ker so jih vsi sam not tiščali so pričeli rinit ven, pa na kolesa in sprehode.
Če gledaš se je za to šolsko leto vedelo da bo še slabše kot spomladi, zakaj niso bili ta dva meseca med poukom čimveč zunaj vitamin D ?
Če gledaš so soping centri zaprti drug teden ker jih bi starši vlačili po stacunah.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Smrti zaradi gripe v ZDA. Tudi mladi umirajo
 

Priponke

  • 20201023_192728.jpg
    20201023_192728.jpg
    215,9 KB · Ogledi: 95

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.572
986
113
48
KR
A tole v to temo paše?

"Vsi umremo. In če moram umreti, bom umrl pokončno kot človek in ne kot izoliran garjav pes, zaprt v pesjaku, z nagobčnikom na obrazu, čipiran kot govedo, gensko spremenjen kot koruza ter v strahu pred sočlovekom."
Anton Komat
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen