Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Če ne kažeta znakov še ne pomeni, da nista zboleli. Upam tudi, da se zunaj prosto ne sprehajata. Jaz takih izjav ravno nebi upal podajat.
Sicer pa prihajamo v fazo depresije, ko si mislimo, zakaj smo sploh vkaranteni, sej pa dobenemu nič ni.
Šele zdaj vidim kako zabita vrsta smo ljudje in kako smo ignorantski.
Če ne gori pri nas, ne gori nikjer ??? Tudi spomin imamo kratek. Samo v opomin, bi si vsak moral pogledat prenatrpane bolnice v italiji, španiji in vrjetno tudi zdaj v ZDA pa še kje.

Na srečo pa imamo pri nas vsaj koga za krivit --> JJ, ki je verjetno izumil ta virus, da nas bojo cepili in čipirali.
Še boljše verjetno lastnoročno kje montira 5G oddajnike med tem ko moramo mi bit not.

Zanimivo je to, da je navječ okužb prišlo iz strani zdr osebja. Druga stvar virus bomo kmalu fasali vsi. To je tako kot gripa, ga skor ni junaka, ki je nebi imel. Kitajci so pogruntali, da je veliko oseb, ki je okuženih in brez kakršnegakoli simptoma. Ti se mirno sprehajajo povsod.

ps
smrtnost je večja tam, kjer je več starega prebivalstva, vsi umrli, pa imajo po 2-žnj pridruženih bolezni. Tako je tudi pri gripi.
Tudi cepivo bo vprašljivo, saj bodo različni sevi, kot pri gripah....

Ljudje z slabim imunskim sistemom bodo umirali, zaradi gripe, korone, pljučnice itd.... Se pa vidi kako so cepiva učinkovita, recimo pri ošpicah, je več kot polovica obolelih cepljena po programu.

Sicer molčijo, ampak tako je. Medtem ko NIJZ propagira cepljene, nam čuri muriji uletavajo z nam davno izkoreninjenimi boleznimi in različnimi sevi....

to pa je ok, nas v karantente, čuri muri pa prosto po prešerno...

zanimiva politika...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in navlixx

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Jaz še ene gripe nisem imel, tudi to dvomim, da bom dobil. Tudi cepil se ne bom, pa ne zato ker sem anti-cepljenec, ampak zato, ker se proti gripam ne cepim in ne spadam v rizično skupino.

Smrtnost je za moje pojme večja tam, kjer se jih v kratkem času okuži preveč, ker hkrati vsem ne morajo pomagat.
Slovenija pomoje ni tolk kritična ker nismo gosto poseljen narod. Pač nam je treba samo gostilne dol zapret pa je to to.

Za ošpice pa se mi zdi, da zboli vsak, če nisi cepljen pa lahko imaš celo štalo. Cepivo je učinkovito, da ne pride do zapletov. (se mi zid, da je tak)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Tudi gripo lahko preboliš nesimptomatično oz. brez simptomov, v bistvu pri večini poznanih virusov je to dokaj običajen potek in večina ljudi ob ustrezno odzivnem imunskem sistemu nima večjih težav. Za določene tipe gripe se predvideva tudi več kot 50% atipičnih bolnikov (delno je to povezano tudi z delno imunostjo zaradi odziva na podoben sev).

Skratka sem skoraj 100% prepričan da ne obstaja odrasel človek ki ni "prebolel" gripe vsake par let (prebolel = imunski sistem pozna odziv na virus, oseba ima za virus prisotna protitelesa).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tsunami

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113

Me zanima, kdaj je nazadnje doniral 1 miljardo USD v afriko. Kjer vsak dan umre več tisoč otrok, in to smrti ki bi jih lahko preprečili.

Bolan je ta globalni odziv na nekaj, kar sploh ni strašnega. Samo na pozabljeno celino se naj ozrejo vsi, ki se sedaj grejo heroje in rešujejo "svet".
 
  • Všeč mi je
Reactions: tsunami in navlixx

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Afrika skoraj nima korone. ;)

Koliko so že zbrali za Notre Dame v Parizu?

Itak pa mu gre v davčno olajšavo vse skupaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
o finančnih ukrepih, malo sem razmislil, da tisit ki normalno delamo, bomo najoblj najebali. Zdaj se tej vsoti dejansko vsi hočejo pripoat, vsi zdrastveni delavci, čeprav je hospitaliziranih tistih 100 ljudi in je mogoče na udaru 300 zdrastvenih delavcev.... ne tekam čisto, potem so tu upokojenci ki morajo doma bit, zato ne štekam dodatkov.... in tako dalje. Razum da je problem pri tisti podjetjih ki so morali zapret, tistim se naj pomaga, ampak ne tako da bodo zasluzil, samo tolk da se prebrodi. Potem bo tudi manj boleče vse skupaj vračat.

Dejansko pa bo tako, da bodo eni fajn zasluzli v tej krizi, plačala bo pa delavna manjšina. Še vrsto let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in navlixx

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Upokojenci dobijo zato, ker so volilna baza SDSa.
Dohtarje imajo doma namerno, na čakanju, ker če zbolijo operativci, se mora imeti backup.

Najebali bomo mi, koliko nas tu sploh vsak dan hodi v službo (fizične, ne doma nekaj prek skajpa), že od začetka te farse?
 
  • Wow
Reactions: bpfc

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113

Me zanima, kdaj je nazadnje doniral 1 miljardo USD v afriko. Kjer vsak dan umre več tisoč otrok, in to smrti ki bi jih lahko preprečili.

Bolan je ta globalni odziv na nekaj, kar sploh ni strašnega. Samo na pozabljeno celino se naj ozrejo vsi, ki se sedaj grejo heroje in rešujejo "svet".

afrika je jama brez dna. plus izkoriscajo jo vse velike drzave. naj one poskrbijo za afriko. on bo financiral, drugi bi pa izkoriscal se naprej...
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
teden je naokoli - sigurn vas zanima moja današnja nakupovalna izkušnja (spet lokalni hofer.. 11h):
- pred vrati isti tipček... še vedno obriše ročaje vozicka
- tik pred mano sta hotela vstopit "2 beli glavi" (očitno penzionista).. ju je opozoril.. se je moška siva glava naredila "neumno & A res?" (tko po kolk 4 tednih?).. tipček je potem rekel nekaj v smislu "Vam povem - zares vas preverit/preprečit pa ne morem".. ponudil jima je rokavice (hoferjeve od sadja, ki jih imajo v medprostoru) - maske mislm da sta imela nekaj svoje.. in smo šli
- trgovina še vedno založena.. edina stvar z listka (izven tega, kar sem "pozabil" oz. namerno spregledal), ki je niso imeli je bila kvas (ne sveži ne un suhi)
- vozički - kapavem.. ene trije moški smo nabrali spet za 7+ dni.. pridejo pa ljudje tud samo po "malco"
- trgovke še vedno prijazne in naspidirane
- nekih novih "ukrepov" razen rokavic v medprostoru pa nisem opazil
- ko sem odhajal vrste pred trgovino ni
- aja - pa kljub parkirišču zasedenem tko 1/4 max .. se še vedno najdejo pacienti, ki parkirajo "ob vozičkih" alpa na gasilski površini.. alpa v invalidih.. pa da bi ga vsaj v box zadeli - je treba parkirat postran.. take bi pa za ****** obesil

toj to..
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
926557322349803245369782.jpg
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
A je tole že bilo?

Ja lenarčič je neugoden sogovrnik :evil:

Ni pa butan za življenje tolk zanimiv kot hoče prikazat. Ja, luštno videt, lepa narava čisto itd, ampak tukaj se tudi zaključi. Tam si lahko al turistični vodnik ali pa vrtnar ali pa menih, potem pa se počasi zaključi. Če je to smisel , potem je to to. JE pa res, da pokritost države je boljša od naše s signal in internetom...tako da , za kakšne orto programerje bi bil izziv. :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Zdrastvo spet kao problem , pa finacne,,,kako kako, v malhi za zdrastvo imho ostane v teh dvem meseceh presezkov da te kap, saj so ljudje domov in noben ne upa k zdravniku če mu ne manjka pol glave. Ampak je spet jamranje. Tile so že prav navajeni na jamranje.
 
  • Jezen sem
Reactions: navlixx

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mogoče je kdo že pojasnil pa ne najdem:

- ali se pri testiranjih kje vidi na koliko osebah je bila ta številka izvedena?

Naj pojasnim: 20.000 testov (recimo) izvedenih na 20.000 osebah, ali pa 20.000 testov izvedenih na 10.000 ali celo 5.000 osebah? Namreč marsikomu so test opravili večkrat, mogoče celo večini.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Eh...pa lahko bi tudi dali demografske podatke testiranih in okuženih. Ampak potem ne bi bilo več take panike.