Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Ja, ampak tak gre zdajle v statistiko, ki jo nekateri interpretirajo kot "umrli zaradi covid-19"... Tle se šele ironija začne.
Si en izmed tiatih, ki pravijo, da se ne umre (po vase crkne) zarad korone ampak odpovedi dihanja, infarkta, odpovedi ledvic, etc...to je tako, kot bi rekel, da clovek umre od zloma tilnika, ne pa od prometne nesrece.
Mimogrede, tudi starejsi ljudje, penzjonisti, so ljudje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Screenshot_1.jpg

:p :p :p
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Pravzaprav je AIDS osnovna bolezen. Ljudje nato umirajo zaradi infekcij, vglavnem pljucnic. Ironicno, predvsem virusnih, med katere sodi tudi COVID atipicna pljucnica.
Ni pri "navadni gripi" tudi tako, da gripa pač oslabi imunski sistem, potem pa pride na vrsto bakterija (baje celo nekje iz prebavnega trakta?) in pohara do matilde.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Ni pri "navadni gripi" tudi tako, da gripa pač oslabi imunski sistem, potem pa pride na vrsto bakterija (baje celo nekje iz prebavnega trakta?) in pohara do matilde.
Bakterija? Ja če jo faše, drugače pa pride lahko tudi do odpovedi organov pa......
Delno imaš prav vendar pa moraš vedeti da je treba bakterijsko okužbo ločiti od virusne. In futranje z antibijotiki, pri virusni prav malo pomaga, v bistvu se pa na ta način lahko razvije resistenca na določene antibiotike oziroma na dotične če se modro filaš z njimi.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ni pri "navadni gripi" tudi tako, da gripa pač oslabi imunski sistem, potem pa pride na vrsto bakterija (baje celo nekje iz prebavnega trakta?) in pohara do matilde.

Res je, razlika je ta, da COVID preide v pljuca in tam povzorci obsezno pljucnico. Le ta hitro izcrpa pljucno kapaciteto pa bolniki potrebujejo dihalno pomoc (ventilator). Torej ni razlog "nadifekt" bakterij kot je to pri virusu gripe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
2 tedna nazaj sem govoril da je treba ljudi poslat v izolacijo ločeno ne pa doma kar so že kitajci počeli ker so vedeli da je 80% okužb v sklopu družine....
Če je okuženih - uradno 1000+ jih je v resnici še več!
Ja kam z 1000+ljudmi?
PORTOROŽ! Sonce, vitamin D pa tisto, kar se najde v ribah, prazni hoteli, dolgi sprehodi v občini, garancija, da ne pride kakšen zdrav tja.
Premalo? Imamo še BLED z enakimi vrlinami!
Se kdo brani?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Če je okuženih - uradno 1000+ jih je v resnici še več!
Ja kam z 1000+ljudmi?
PORTOROŽ! Sonce, vitamin D pa tisto, kar se najde v ribah, prazni hoteli, dolgi sprehodi v občini, garancija, da ne pride kakšen zdrav tja.
Premalo? Imamo še BLED z enakimi vrlinami!
Se kdo brani?

Čatežke imajo 500 sob, Radenci enih 400 pa je vse zaprto. Lahko bi plačali samo stroške. Če ne bi bilo ljudi doma ne bi imeli niti približno 1000 okuženih.
O tistih za katere ne vemo pa nima smisla govorit. Tudi Kitajci so jih imeli pa zanje niso vedeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
Slovenija se je zadolžila še za 2,25 milijarde evrov
Ob vseh težavah, ki so se zgrnile nad svet, je ugodno vsaj to, da so tržne obrestne mere še naprej izredno nizke. Razmere za zadolževanja tako ostajajo prijazne, kar je včeraj izkoristila tudi Slovenija in se z izdajo nove desetletne obveznice in s povečanjem obsega dveh predhodnih izdaj obveznic zadolžila za novih 2,25 milijarde evrov. Skupno se je država letos zadolžila za 5,4 milijarde evrov. Pri zadnji zadolžitvi je Slovenija izdala desetletno obveznico v vrednosti ene milijarde evrov, za 100 milijonov evrov pa je povečala obseg izdaje obveznic, ki zapadejo v plačilo avgusta 2045, ter za 1,15 milijarde evrov nedavno izdajo triletnih obveznic, ki zapadejo v plačilo marca 2023. Natančne obrestne mere niso znane. Donosnost desetletne slovenske obveznice na sekundarnem trgu sicer znaša približno 0,75 odstotka.

ocitno pomoc ni iz EU fonda? kam bo slo te 2 mrd?

a tist puf od rsevanja bank smo ze odplacali?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
2 tedna nazaj sem govoril da je treba ljudi poslat v izolacijo ločeno ne pa doma kar so že kitajci počeli ker so vedeli da je 80% okužb v sklopu družine. In čez teden ali dva bodo tudi naš počasen NIJZ prišel do tega sklepa. Prokleti fikusi

Kakor kje
Oče je zbolel za koronavirusom, žena in hčerki pa ne, čeprav dneve preživljajo skupaj
Veterinar Primož Rainer je eden tistih, ki so zboleli za novim koronavirusom. A glede na to, da se v njegovi družini ni nihče okužil od njega, pravi, da težko podpira tako drastične ukrepe, kot veljajo v Sloveniji.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113


Če ne kažeta znakov še ne pomeni, da nista zboleli. Upam tudi, da se zunaj prosto ne sprehajata. Jaz takih izjav ravno nebi upal podajat.
Sicer pa prihajamo v fazo depresije, ko si mislimo, zakaj smo sploh vkaranteni, sej pa dobenemu nič ni.
Šele zdaj vidim kako zabita vrsta smo ljudje in kako smo ignorantski.
Če ne gori pri nas, ne gori nikjer ??? Tudi spomin imamo kratek. Samo v opomin, bi si vsak moral pogledat prenatrpane bolnice v italiji, španiji in vrjetno tudi zdaj v ZDA pa še kje.

Na srečo pa imamo pri nas vsaj koga za krivit --> JJ, ki je verjetno izumil ta virus, da nas bojo cepili in čipirali.
Še boljše verjetno lastnoročno kje montira 5G oddajnike med tem ko moramo mi bit not.