Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Glede na podatke ima Avstrija: 11.000 primerov, 146 mrtvih in že 1400 ozdravljenih.

podobno razmerje, kot v Italiji
111.000 primerov, 13.000 mrtvih in 17.000 ozdravljenih
Sem za vsak primer pogledal še 3 strani nazaj, če na koga repliciraš, ampak se zdi, da gre za resno objavo.
Italijani imajo 11,7% umrlih in 15% ozdravelih (glede na število primerov), Avstrija pa 1,3% in 12,7%. Niso enaka razmerja, umrlih je v Italiji 10x več.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Ne pozabi še na B complex in čimmanj "junk" hrane.

Zakaj bi bil dober B complex za povprečnega zdravega človeka? Resno sprašujem, ker se ne spoznam.
Mi vsi doma jemljemo redno c vitamin in d vitamin. Ne neke nore doze, ampak več od priporočenih pa. Jest dodatno še staran česen 1000mg.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Ta ideja se mi največja svinjarija tele krize do sedaj. Na srečo večina nas ve, kaj vse bi to potegnilo za sabo.Ampak če trije nasedejo na tole čustveno posilstvo je preveč. Človeka mi boste pripeljali pred vhod in adijo. Kje bom dobil recepte, plenice, pomoč na domu, bolniško posteljo. V teh časih ? Aja, injekcije mu tudi jaz lahko dajem? Ah, brez veze .... In za ves ta luksus bom še zmeraj plačeval jurja v domu. Jurja! Pa stres ko bo treba nazaj v dom. Če bi bil žleht bi rekel da je tole politika te vlade da sprosti čimveč mest v domovih za starejše. Za naslednji dve leti bo, pol bodo pa volitve.
Sej vidiš un trištersedem že lima gluposti. To je ena večjih budalaštin, ki je nekomu ušla na tiskovki in en bi mogu letet takoj za to.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Zato ker:

Vitamin B complex helps prevent infections and helps support or promote:

  • cell health
  • growth of red blood cells
  • energy levels
  • good eyesight
  • healthy brain function
  • good digestion
  • healthy appetite
  • proper nerve function
  • hormones and cholesterol production
  • cardiovascular health
  • muscle tone
Zdrav človek tudi ne potrebuje vitamina C. Vitamin C pri kurativi bolj pomaga ker je močan antioxidant in zavira vnetja, kot pa pripomore imunskemu sistemu - direkt. Za D pa je sedaj idealen čas, sonček. Zato čimveč biti zunaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in p4pe

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Kamele0N

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ma teli brisi so tak nateg pomoje nic jasno ??? Pri nas isto ens cudne fore pa kokr slisim povsod nekaj ao pozitivni pa niso pa kr nekaj.

To je lahko čisto normalno, sploh pri brisih iz sluznice.

Če gre za okužbo ki je šla v spodnja dihala je čisto možno da se virus "čisti" par tednov in prihaja nazaj v sluznico kjer ga testi zaznajo.

Druga opcija je da so testi "preveč" agresivni in zaznavajo izredno majhne količine virusa, ki jih, recimo kot v temu primeru dejansko prebolela oseba samo vdihava in nalaga v sluznico (bolezenskih znakov pa ne razvije, ampak imunski sistem sproti pospravlja virus).

Tu bi se enostavno moralo zaznavat protitelesa, ko jih telo razvije in nimaš več bolezenskih znakov si "zdrav". Itak pa za večino obolelih se testov ne dela, se jih samo faktografsko razglasi za ozdravele po določenem času.
 
  • Wow
Reactions: navlixx

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Še vedno ne vemo, zakaj je sploh bistveno testiranje, razen za drkanje na statistiko?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Sem za vsak primer pogledal še 3 strani nazaj, če na koga repliciraš, ampak se zdi, da gre za resno objavo.
Italijani imajo 11,7% umrlih in 15% ozdravelih (glede na število primerov), Avstrija pa 1,3% in 12,7%. Niso enaka razmerja, umrlih je v Italiji 10x več.
očitno sem pri urejanju, povozil del stavka :zardelalter:
Je že popravljeno

mišljeno je bilo: razmerje ozdravelih skoraj enako, a kar za faktor 10 več mrtvih v Italiji
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Bi malo dodal moje mnenje in kar vem pa ne zameri
To je lahko čisto normalno, sploh pri brisih iz sluznice.

Če gre za okužbo ki je šla v spodnja dihala je čisto možno da se virus "čisti" par tednov in prihaja nazaj v sluznico kjer ga testi zaznajo. PCR test če je narejen prav in ni posiljen je zelo zelo zanesljiv. Tudi minimalne količine virusa se da odkriti. Problem je reverzibilnost DNA-RNA oziroma metoda

Druga opcija je da so testi "preveč" agresivni in zaznavajo izredno majhne količine virusa, ki jih, recimo kot v temu primeru dejansko prebolela oseba samo vdihava in nalaga v sluznico (bolezenskih znakov pa ne razvije, ampak imunski sistem sproti pospravlja virus). Kot zgoraj napisano , ja če je narejen prav

Tu bi se enostavno moralo zaznavat protitelesa, ko jih telo razvije in nimaš več bolezenskih znakov si "zdrav". Itak pa za večino obolelih se testov ne dela, se jih samo faktografsko razglasi za ozdravele po določenem času. Za to so testi, ki jih dobiš tudi za domačo uporabo, gre za ELISA test, ki pa so hmmm no bom rekel nenatančni oziroma nezanesljivi. Pri raziskavah so dokazali 1/3 napako

Problem je v tem, vsaj upam, da ljudje, ki jih opravljajo hitijo in jim kaj uide, ker kdor dela lahko tudi greši.
Pa kot sva z shiftom in njegovimi podatki razčistila delajo trikratno kontrolo.
Upam, da jih niso za je bal s kakšnimi falenimi primerji.
Lahko prihaja do navzkrižne infekcije ....


Pa še pa še

Pa fajn bi bilo met en kotiček z malo bolj strokovnimi in ne nabijajočimi , ker je kljub kamelčijevem poizkusu ureditve, notri vse od politike do menjave gum
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Sem prebral, zato sem tudi napisal nadaljevanje....
Donacije se očitno v sodobnem podjetništvu 10x poplačajo. Tudi Zoki je precej donacij dobil. Se v casih, ko ni bilo Zokija na Molu.
Zato pa imamo sedaj ceno.mask takšno kot pač imamo in se nad njo vsi zgrazamo.
Točno zaradi teh donacij.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113

pri nas pa 8/10 za en mesec :evil:

trenitno je vsak da ca. 50 novih primerov v povprečju, kar je po eni strani dobro ker je šrevilka konstantna po drugi strani pa slabo ker očitno karantena ni tako učinkovita kot bi romala biti. Bi bilo pa dobro napravit (vlada in odgovorni) analizo teh novookuženih primerov. A gre to v večini za upokojence (potem ni problem ker vemo da so domovi za ostarele pognili na celi črti) a gre to za posamenike ki se ne držijo pravil samoizolacije ali pa za zaposlene ki še delajo v podjetjih. In na podlagi teh rezultatov bi romali prilagajati nadaljne ukrepe ne pa kar nekaj na pavšal.
 
Nazadnje urejeno: