Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.387
113
4 so šli iz bolnice domov (glede na tabelo, glede na graf pa 7).
2 pa iz intenzivne, eden izmed njiju v trugo, drugemu gre očitno pa na bolje.

ps
so ti umrli večinoma iz teh žarišč v 2 ali 3 domovih za ostarele?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Številke itak cel dan premlevajo razlicne ker se ne držijo nekega enotnega javljanja. To so cifre ki so veljale do včeraj do polnoči, se pa že danes malo spremenijo za včeraj pa danes javljajo nekaj za danes nekaj za včeraj .. skratka nobena številka ni čisto točna v danem trenutku.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Malo zanimiveganbranja, če si kdo vzame čas



O tem sem pisal že kar nekaj strani nazaj ker pri nas ni ozdravljenih oseh oziroma jih je veliko manj kot bi jih moralo biti, tako glede nato kaj piše v tem dokumentu kot to kako pri nas izvajajo testianje za ozdravitev (je podoben način kot piše tukaj).
Ampak je Kaco potem rekel dan ali dva zatem da pri nas nimajo te podatkov kdo je ozdravljen in kdo ne ampak samo za tiste ki jih izpustijo iz bolnice za vseh ostalih 80-90% pa nič ne vedo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dentex

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
pri nas pa 8/10 za en mesec :evil:

trenitno je vsak da ca. 50 novih primerov v povprečju, kar je po eni strani dobro ker je šrevilka konstantna po drugi strani pa slabo ker očitno karantena ni tako učinkovita kot bi romala biti. Bi bilo pa dobro napravit (vlada in odgovorni) analizo teh novookuženih primerov. A gre to v večini za upokojence (potem ni problem ker vemo da so domovi za ostarele pognili na celi črti) a gre to za posamenike ki se ne držijo pravil samoizolacije ali pa za zaposlene ki še delajo v podjetjih. In na podlagi teh rezultatov bi romali prilagajati nadaljne ukrepe ne pa kar nekaj na pavšal.

Po kateri logiki bi se naj zmanjševalo. Zaradi karantene? Mislim, da vsaj 500k ljudi hodi v službe oz. ne delamo od doma.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Po kateri logiki bi se naj zmanjševalo. Zaradi karantene? Mislim, da vsaj 500k ljudi hodi v službe oz. ne delamo od doma.

Saj ne rabiš bit v karanteni da se ne okužiš, že upoštevanje vseh navoil za higieno je dovolj. Pri nas na šihtu je enih 20 alinej napisanih česa vsega se moaš držat. To da je obvezno razkuževanje in umivanje, nošenje maske da niti ne omenjam in pa kakršnokoli druženje razen nujnih zadev drugin niti ne bom omenjal.

Ampak kot sem rekel bi bilo za videti staristiko od kje so okuženi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.579
283
113
čist na hitro vprašanje

a na igriščih se lahko igra košarko in fuzbal? sam seveda. ne najdem nič, k bi to definiral...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
čist na hitro vprašanje

a na igriščih se lahko igra košarko in fuzbal? sam seveda. ne najdem nič, k bi to definiral...

"Prepovedano je druženje in igranje skupinskih športov z ljudmi izven vašega gospodinjstva. Četudi je med igralci razdalja velika, je lahko prenašalec virusa žoga. Zato je najbolje, da se s temi športi ukvarjate samo v krogu članov gospodinjstva. "

Če ne bi bilo nobenega drugega potem ja, ampak veliko občin nima dovoljenega dostopa do igrišč sedaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.579
283
113
aha, sem našel da je to bolj vsaka občina zase.

ma, tuki pri nas na vaškem košu je nek biser nalepil vrečo na koš. pa se mi zdi, da je bolj na lastno pesto tole izvedel.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Kako hudiča je lahko tak človek še vedno na položaju?:bruh::bruh: :bruh:

Končno:



Sedaj pa naj se še zbornica izkaže.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Boš videl, da bodo malo pred sprejetjem tretjega paketa ukrepov te številke spet poskočile.
Vem, da bodo, saj zato pa pravim, da nam splošni pogrom ne uide. Starejši in bolni bodo morali za sebe poskrbet, ostali pa švicat v službe.

Baj de vej na leto zaradi komarja umre 700000 ljudi. Smo v karantanteni zarad tega?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
A nisi ti nekje napisu, da ti pa delaš......? Kva pol jamraš? Poznam ogromno ljudi, ki zdele ne smejo delat.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
pri nas pa 8/10 za en mesec :evil:

trenitno je vsak da ca. 50 novih primerov v povprečju, kar je po eni strani dobro ker je šrevilka konstantna po drugi strani pa slabo ker očitno karantena ni tako učinkovita kot bi romala biti. Bi bilo pa dobro napravit (vlada in odgovorni) analizo teh novookuženih primerov. A gre to v večini za upokojence (potem ni problem ker vemo da so domovi za ostarele pognili na celi črti) a gre to za posamenike ki se ne držijo pravil samoizolacije ali pa za zaposlene ki še delajo v podjetjih. In na podlagi teh rezultatov bi romali prilagajati nadaljne ukrepe ne pa kar nekaj na pavšal.
ja. Če je številka konstantna (50) je nekaj zaleglo. Kolk je karantena učinkovita, niti še ne moremo govorit. Če se v dveh tednih razvije virus, so zdaj zboleli šele tisti, ki so se na začetku ukrepov okužili. Pa če upoštevamo še tisti %, ki se na vse ukrepe požvižgajo.
Mislim, da če ukrepov ne bi bilo, bi že govorili o večtisočih okuženih.....

Samo moje mišljenje
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx