Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ša tole: ja NISEM teoretik zarot, resn nisem. Samo ne morem mimo tega kar se dogaja na našem pragu. DOkler je blo to na kitajskem in je 123 limam videje od ljudi, ki so se zgrudil med sprehodom in podobne scene se je meni tut zdelo neumno. Zdaj pa mamo pred pragom tole. Laži, zavajanje, zapor mater. Pa še kar noben nima jajc mal s svojo glavo posmilt. Tega pa ne zastopm. Vse kar delate na alterju zadnje čase je kreganje o besedah naših medijev. Ampak samo to, eden še ni šel preko tega pa pomislil, da mogoče pa novinar dela to načrtno.

IN ob tem še enkrat kapo dol rtvju, se mi zdi, da so šli načrtno v to potem, ko jim je Jašna omejil dostop do konferenc. ampak ne, saj se nič ne dogaja. Tudi politiki so vsi ok. Jao...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Pri maskah mislim na varnost ostalih, ne na varnost tega, ki jo nosi. Z njimi zmanjšaš prenos virusa na ostale. Definitivno pa je zelo pomembna ustrezna higiena rok, tu pride pa tudi lastna varnost v poštev.
V teoriji da, v praksi.... sej mam masko, distance ne rabim.... Kok morebitnih virusov je teta iz Lidla v Špar prenesla z rokavicami? Če bi bla brez, bi parklje vssj 4x razkužla vmes.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.802
-313
113
Ne, to definitivno ne drži in je bilo v tej temi že pojasnjeno zakaj. Sicer sem imel v mislih doma sešite maske iz blaga, ne iz prtičkov, ampak to ni bistveno. Virus ne leti okoli sam po sebi, ampak v obliki aerosola in slednje mora maska zadržati, ne pa virusa velikosti 100nm.
Virus je že sam po sebi aerosol. Pa tudi, če se virus drži kakega večjega delčka, npr praha, kapljice, ni nanj prilepljen. Prah maska zadrži, vodo vpije in se posuši, virus pa gre naprej z zrakom, ki ga vdihuješ.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Sem videl ljudi s foha, k so spremenil mnenje o teli jebi. Je stvar kar resna. Sploh zarad ogromnega števila asimptomatskih prenašalcev in visokega procenta pomoči potrebnih.

Kalbo mene je tut mal strah, ga nočem dobit in se umivam ko norc, karantene se držim pa vse. Pa tut če bom samo kašljal 14 dni, tega nočem.

Obstaja pa ampak. In ta ampak govori o pretiravanju, o brezveznih ukrepih. Jaz ne pišem tu kot sem prej, ampak opazil pa sem, da si malo spremenil mnenje. Ker (po mojem mnenjeu in sklepanju) preveč poslušaš naše medije. Pač strah te je, kot je mene, oba mava familijo in oba se hočeva izognit temu v bajti.

Sem pa prepričan, da ni TAKO hudo, kot bi radi prikazali. Tle me pa ne boš obrnil.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Peror Dej bova jutri. Če bo šlo po teoriji, ki jo sam zagovarjam, bi se moglo počas začet sproščat. Žal bosta pa turizem in šola zadnja na vrsti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Peror

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Kalbo mene je tut mal strah, ga nočem dobit in se umivam ko norc, karantene se držim pa vse. Pa tut če bom samo kašljal 14 dni, tega nočem.

Obstaja pa ampak. In ta ampak govori o pretiravanju, o brezveznih ukrepih. Jaz ne pišem tu kot sem prej, ampak opazil pa sem, da si malo spremenil mnenje. Ker (po mojem mnenjeu in sklepanju) preveč poslušaš naše medije. Pač strah te je, kot je mene, oba mava familijo in oba se hočeva izognit temu v bajti.

Sem pa prepričan, da ni TAKO hudo, kot bi radi prikazali. Tle me pa ne boš obrnil.
Not, poslušam stručkote, kot je Ihan recimo, na naše medije se po.. Ka. Kam
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Si reku, da bova jutr...pol pa nehej pisat nesmisle. Kje so stručkoti med drugim? NIJZ? WHO? Maske gor, maske dol, ne širi se aerosolno, širi se aerosolno. Ejga našga stručkota zobarja, slišat noče za nič drugega kot tisto, kar je napisal novinar na 24ur. Tut prebral ne bo.

Sem videl letos naše stručkote v krizi, hvala lepa. Če bo kriza mene edino hosta reši, stručkoti pa naj se najprej zmenijo kako bojo maske na face dajali, ali pa pod brado.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.802
-313
113
Ša tole: ja NISEM teoretik zarot, resn nisem. Samo ne morem mimo tega kar se dogaja na našem pragu. DOkler je blo to na kitajskem in je 123 limam videje od ljudi, ki so se zgrudil med sprehodom in podobne scene se je meni tut zdelo neumno. Zdaj pa mamo pred pragom tole. Laži, zavajanje, zapor mater. Pa še kar noben nima jajc mal s svojo glavo posmilt. Tega pa ne zastopm. Vse kar delate na alterju zadnje čase je kreganje o besedah naših medijev. Ampak samo to, eden še ni šel preko tega pa pomislil, da mogoče pa novinar dela to načrtno.

IN ob tem še enkrat kapo dol rtvju, se mi zdi, da so šli načrtno v to potem, ko jim je Jašna omejil dostop do konferenc. ampak ne, saj se nič ne dogaja. Tudi politiki so vsi ok. Jao...
Ali so novinarji 2015-2016 vsi načrtno in po nekem nalogu lagali o samih beguncih, ženskah z otroci, ki bežijo pred vojno, pa o zdravnikih, inženirjih in astronavtih, ki bodo delali za naše penzije, al so bili vsi na isti drogi, da so imeli vsi enake privide??
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Pa jo ljudje z maskami opuščajo... Torej, več škode kot koristi.

Ne vem, od kje taki podatki? Recimo pri nas se (vsaj v trgovinah) tudi z maskami vzdržuje povsem enaka distanca kot prej.

Sicer pa vprašanje (tudi za ostale): Kakšna je torej prava pot? Kaj narediti sedaj v tej situaciji, kot smo? Aja, odgovor da lahko vse skupaj končamo in živimo normalno naprej (kdor umre, pač umre) ne sprejmem. Ker ni realen.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.685
831
113
J
Sicer pa vprašanje (tudi za ostale): Kakšna je torej prava pot? Kaj narediti sedaj v tej situaciji, kot smo? Aja, odgovor da lahko vse skupaj končamo in živimo normalno naprej (kdor umre, pač umre) ne sprejmem. Ker ni realen.

Počasi odpravljat prepovedi/omejitve ali jih dodajat ko/če bo potrebno. Umetnost bo dobiti pravo razmerje, ker stavri lahko hitro utečejo ....
Kapacitete (mašine+osebje) za kritične povečat na na max.(ampak ne na račun drugih v zdravstvu!)....saj več ko bo tega lažje se bo prilagajalo.

Na popolno odpravo vseh ukrepov mislim , da lahko pozabimo za kar nekaj časa(let?).
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Meni se je najbolj zamerilo tole omejevanje na obcine in posebna policijska pooblastila. Prvotni ukrepi so se izkazali za ucinkovite, rezultati so bili pozitivni in smo bili vsi pripravljeni potrpeti.
Potem je pa prisel fake news glede turisticnih krajev in so nas vse pozaprli v obcine. Prav ocitno je bilo, da so samo iskali povod za to. In ko je bilo jasno, da je bil fake news, so se napovedali poostren nadzor za cev vikend. In to ne samo turisticnih krajev, kjer NAJ bi bil problem. Vsedli so se na meje obcin in je*ali folk, ki gre v sluzbe. Sram jih bilo!
Hkrati pa se napoved absurdnih policijskih pooblastil, ki jih absolutno ne potrebujejo in v kombinaciji z ukrepom omejevanja na obcine, ocitno smrdijo po policijski drzavi.

Prej ko slej se bo zacela drzavljanska nepokorscina s takimi nepotrebnimi represivnimi ukrepi. Posledicno bo rezultat omejitev ravno nasproten.

Da ne govorim o super bedariji, da lahko samo penzici od 17.-18. ure kupujejo špecerijo, namesto, da jim podaljsajo iz 8-10 na 8-12 ure. Delovni folk pa j*bite se. Vi ne rabte hodit v stacune.
Pa penzicem do 200 EUR dodatka. Zakaj že?
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.396
5.901
113
pri taščici
AndY1 zato pa jaz omenjam že nekaj dni Kanglerja in gotof si, da bodo novinarji in vlada videli kaj se to pravi množica ljudi.
Ker to.kar je prejšnji vikend uspelo parim posameznikom, ne moreš verjet.
Primer
Piranski župan govori da so imeli ljudje piknike na plažah, da je le ta bila polna turistov iz celine, govori da ne nosijo mask. In potem das plasnice dol pa vidiš da sta na plaži 2 človeka. En sedi, drugi pa se sprehaja. Maske pa niti sam nima pred kamero. Hkrati pa jo zahteva od drugih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in AndY1