Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Mislim, da to vidite tisti, ki hočete to videti. Popoln kaos, nobenega reda, nepremišljene poteze? Zdej jst ne vem, ali živite v paralelni realnosti, ali je to samo šala. Poglej sosednje države, ali tam morda žurajo in popivajo? Podobni ukrepi kot so pri nas, veljajo povsod, pa ne glede na leve, desne, zgornje ali spodnje vlade.

Po mojem mnenju je uvedba zapore občin mimosun in neumen ukrep. Lahko bi preprosto uvedli nadzor (in postavili policijo) na turistične točke in to je to. Ostali ukrepi pa so zaenkrat potrebni. Vsaj še kak teden, dva ... potem pa lahko začnemo kritizirati, če se zadeve ne začnejo spreminjati oziroma če se ne dobi neka bolj jasna časovnica.
K temu mimosunu z lahkoto dodaš še uzakonjenje mask, ki jih ni, nošenja rokavic, kar je totalen kretenizem, pa seveda razkuževanje ograj in seveda razfuk NIJZ. Seveda so pa ukrepi socialne distance na mestu.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Glede mask se ne bi strinjal. OK, težave so pri dobavah ustreznih mask za zdravstvo, za dome starejših občanov ... itd, torej tam, kjer morejo biti maske res ustrezne kvalitete in z ustreznimi certifikati. Drugače pa se mi zdi to korak v pravo smer. Bil sem v trgovini naslednji dan po sprejemu ukrepa in maske s(m)o imeli praktično vsi. Dosti nas je imelo doma narejene. Ni potrebno, da ima celotna populacija N95 maske in jih 100% do pike natančno pravilno uporablja. Če vsi skupaj s home-made zadevami uspemo zmanjšati širenje virusa že za 50%, smo na pravi poti. Je pa nujno potrebno, da je predpisano, da je uporaba obvezna. Moje mnenje ...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Glede mask se ne bi strinjal. OK, težave so pri dobavah ustreznih mask za zdravstvo, za dome starejših občanov ... itd, torej tam, kjer morejo biti maske res ustrezne kvalitete in z ustreznimi certifikati. Drugače pa se mi zdi to korak v pravo smer. Bil sem v trgovini naslednji dan po sprejemu ukrepa in maske s(m)o imeli praktično vsi. Dosti nas je imelo doma narejene. Ni potrebno, da ima celotna populacija N95 maske in jih 100% do pike natančno pravilno uporablja. Če vsi skupaj s home-made zadevami uspemo zmanjšati širenje virusa že za 50%, smo na pravi poti. Je pa nujno potrebno, da je predpisano, da je uporaba obvezna. Moje mnenje ...


še vedno je razkuževanje rok oz. higiena rok na prvem mestu, 90% ljudi , ki sem jih videl ne zna rokovati z maskami, to je problem, razloži sedaj populaciji kako se maska snema po uporabi rez da kontaminiraš roke, tukaj pride do prenosa
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Glede mask se ne bi strinjal. OK, težave so pri dobavah ustreznih mask za zdravstvo, za dome starejših občanov ... itd, torej tam, kjer morejo biti maske res ustrezne kvalitete in z ustreznimi certifikati. Drugače pa se mi zdi to korak v pravo smer. Bil sem v trgovini naslednji dan po sprejemu ukrepa in maske s(m)o imeli praktično vsi. Dosti nas je imelo doma narejene. Ni potrebno, da ima celotna populacija N95 maske in jih 100% do pike natančno pravilno uporablja. Če vsi skupaj s home-made zadevami uspemo zmanjšati širenje virusa že za 50%, smo na pravi poti. Je pa nujno potrebno, da je predpisano, da je uporaba obvezna. Moje mnenje ...
Če bi se ljudje držali distance, ne bi šlatali vsega in si razkuževali roke bi bilo to ok in bi maske prištele kak procent. V resnici pa ljudje z masko niso več previdni, z rokavicami pa sploh ne. In v temu je težava in to velika. Vidiš babnico, ki uleti v trgovino z rokavicami, sevede mimo razkužila, pol s temi istimi rokavicami sname masko takoj ko pripiči iz Lidla, nabuta robo v avto, si povrta po nosu, se odpelje do Špara si da masko izpod brade na fris, in pazi spet mimo razkužila, sej ma rokavice in tko dalje. Pa takih scen vidim čuda ko čakam skwo pred trgovino. Kot da se virus samoumori v trenutku, ko zapusti trgovino.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Seveda, se popolnoma strinjam. Tu je potrebno izobraževanje. Je pa utopično pričakovati, da bodo vsi 100% pravilno uporabljali zaščitno opremo, ker je ne bodo. Že recimo (kot si navedel) ustrezno umivanje/razkuževanje nadomesti kakšno greško po nepravilnem snemanju maske. Skratka, prenos je potrebno zmanjšati pod nek določen % in zagnati življenje v čim bolj normalni obliki. Tako brezbrižnost, kot tudi trajna karantena, nas ne bosta pripeljali do dobrega konca.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Kje se da kaksen dober stroj za izdelavo zascitnih mask? Ker glede na zgornje ideje da bi maske vedno in povsod nosili je to idealna poslovna priložnost

Na Kitajskem jih prodajajo od 30 do 80k€ za 3 slojne 6k/uro ali pa precej manj Fpp3. Da s mi je reklame ponujalo pa sem šel malo pogledat. Dvomim pa da se da kak stroj res trenutno dobit, ali pa material za maske.
Sam stroj pa ni nobena huda mašina sploh za kirurške.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Presneto te konj zaplankani. A vidiš kaj dlje do Trbovlj ali so ti Izlake meja?

Pa sej ne moreš verjet. Slovenski izobražen kader...zobodohtar.

Pa kje si bil konj letos februarja, ko jih je odneslo 160 samo v Sloveniji. Naj počivajo v miru...
Čisto prav ima mirsi, ne kapiram kako lahko nekoga, ki pogleda dlje od vkup spacanih besed naših novinarjev, označiš za konja zaplankanega? Pa kdo hudiča ti je dal diplomo s katero operiraš po ljudeh. Nekaj časa ž berem tvoje poste in se mi zdi, da se prav treseš doma v enem kotu. Kaj hudiča ti ni jasno, povej. Celo življenje si posvetil dohtarskemu poklicu, vse številke ti kažejo, da scena ni tako huda kot se zdi, pa še kar si ves prestrašen.

Za razliko od vseh teorij zarote izprejšnjih scen (dohtar, a si vzel tamiflu?), vključno z 11.9. imate VSE že pri nas v medijih. Pa ne novi in 24kur, ampak na nacinalnem mediju. Iz dneva v dan je več laži. Štartam lahko pri Italiji, ni nam pa treba, ker se večina laži dogaja že v Sloveniji.

Kako si ti zobodohtar postal pa mi ni jasno res...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-211
113
Glede mask se ne bi strinjal. OK, težave so pri dobavah ustreznih mask za zdravstvo, za dome starejših občanov ... itd, torej tam, kjer morejo biti maske res ustrezne kvalitete in z ustreznimi certifikati. Drugače pa se mi zdi to korak v pravo smer. Bil sem v trgovini naslednji dan po sprejemu ukrepa in maske s(m)o imeli praktično vsi. Dosti nas je imelo doma narejene. Ni potrebno, da ima celotna populacija N95 maske in jih 100% do pike natančno pravilno uporablja. Če vsi skupaj s home-made zadevami uspemo zmanjšati širenje virusa že za 50%, smo na pravi poti. Je pa nujno potrebno, da je predpisano, da je uporaba obvezna. Moje mnenje ...
Virus je velik 100nm, tiste doma narejene maske iz prtičkov, pa ščitijo pred virusom natanko toliko, kot če bi cedilo za makarone dal pred nos. Da ne govorim o šalih. Poleg tega se maske napačno uporablja, napačno snema. Razkuževanje s alkoholom ti razpoka kožo, tako da ko primeš za okuženo ograjo virus še lažje preide v telo. Pa ne zdej, da ograje niso okužene, ker jih je obvezno treba razkuževat. V stanovanjskih blokih, ne pa tudi v domovih za ostarele. Obvezna uporaba obvezno prinaša tudi sankcije, zdej ta te nekdo sankcijonira, ker nisi nosil cedila pred nosoj je pa malo neumno.
Farbaš tudi vedno na očiščeno površino, da se barva prime.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Dobro to ni nič novega, genetsko smo zelo blizu opicam - imajo enake težnje. Se pravi: pizde, moč, denar
Ne štekam pa, kako bodo "elite" (karkoli ali kdorkoli že je to) dobile maksimum od raje ki je zaprta doma? In kdo bo to elito stregel? In še bolje: kdo bo
pridelal dovolj dobrin še za paznike elite?
Kot če bi Kim Jon zaradi neubogljivosti postrelil celotno populacijo v S. Koreji.
Ja kdo bo pa potem delal in futral policijo/vojsko in njegovo presvetlo debelo rit? :nigladek:

Romzi sorry, nisem hotel pisat, samo se ne morem upret.

Uredu tip si glede na besede v teh letih na forumu, ampak ne zastopim kako ne vidiš kje bi imel kdo korist od tega. Pa ja ne misliš, da se elita futra z delavsko proizvodnjo no. Mi smo zatamiflu dali takrat 60 mio EUR, danes bi bilo to ohoho 150 mio. Kaj pa ostale države? Povej, a si se cepil takrat? Ker jaz se edini v bajti nisem, pa mi danes ni žal. Grem spet limat članek (pa ne iz noretv al pa xy portala, ampak iz rtvslo), kjer frajer lepo napiše, da je šlo verjetno za napako v cepivu. Da so imel na Švedskem travmatološke težave itd. Tožbe so padale.

Pa saj mislim, da ne rabim it naprej, da ti odgovorim kje "elita" vidi denar ane? V proizvodnji sigurno ne. V strahu pa definitivno. Pa pustite naše politike pri miru, ne Luka ne Janez ne vesta zakaj se gre - če gre za sranje seveda. Jim pa seveda paše tale...ebola? Hiv 20. stoletja? SARS? MERS? Španska kuga?

In pol zobodohtar prbija kar pač prbija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in jekleni

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Men cajtengi ne škodjo in ničesar se ne bojim. Tud razumem tvojo jebo, sam čist brez veze pa ni vseskup.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Virus je velik 100nm, tiste doma narejene maske iz prtičkov, pa ščitijo pred virusom natanko toliko, kot če bi cedilo za makarone dal pred nos. Da ne govorim o šalih.

Ne, to definitivno ne drži in je bilo v tej temi že pojasnjeno zakaj. Sicer sem imel v mislih doma sešite maske iz blaga, ne iz prtičkov, ampak to ni bistveno. Virus ne leti okoli sam po sebi, ampak v obliki aerosola in slednje mora maska zadržati, ne pa virusa velikosti 100nm.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Matey

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Problem mask, še bolj pa rokavic je lažna varnost. Kaj bi ti izbral, da ti šlata zelenjavo, razkužena roka, al nerazkužena rokavica?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in Hanzi

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pa sej ne moreš verjet. Slovenski izobražen kader...zobodohtar.

Pa kje si bil konj letos februarja, ko jih je odneslo 160 samo v Sloveniji. Naj počivajo v miru...
Čisto prav ima mirsi, ne kapiram kako lahko nekoga, ki pogleda dlje od vkup spacanih besed naših novinarjev, označiš za konja zaplankanega? Pa kdo hudiča ti je dal diplomo s katero operiraš po ljudeh. Nekaj časa ž berem tvoje poste in se mi zdi, da se prav treseš doma v enem kotu. Kaj hudiča ti ni jasno, povej. Celo življenje si posvetil dohtarskemu poklicu, vse številke ti kažejo, da scena ni tako huda kot se zdi, pa še kar si ves prestrašen.

Za razliko od vseh teorij zarote izprejšnjih scen (dohtar, a si vzel tamiflu?), vključno z 11.9. imate VSE že pri nas v medijih. Pa ne novi in 24kur, ampak na nacinalnem mediju. Iz dneva v dan je več laži. Štartam lahko pri Italiji, ni nam pa treba, ker se večina laži dogaja že v Sloveniji.

Kako si ti zobodohtar postal pa mi ni jasno res...

Marsikaj ti ni jasno. Letos konec februarja sem delal. Cepljen proti gripi. Tako kot vsa moja družina.

In ne, ne mislim debatirat z nekom, ki privleče na plano 9/11. Bi se šel stavit, da si flat earther.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Men cajtengi ne škodjo in ničesar se ne bojim. Tud razumem tvojo jebo, sam čist brez veze pa ni vseskup.

Ma nehej kalbo, kako da ne? Danes sem na dvorišču srečal enega znanca, starejšega, drva je zlagal in sem se spomnil, da je bil tako precej bolan začetek januarja. Po dohtarsko je imel atipično pljučnico, pa baje je bil samo pri osebnem dohtarju. Star cca 65. Naštejem ti jih še vsaj 10, ki jih dejansko poznam, da jih je mal bolj usekalo.

In to imamo tut zdej, eden od koron je verjetno malo podivjal. Stroka govori po svoje, jaz stroka nisem, tudi nisem zagovornik teorij zarot, samo tole kar se sedaj dogaja je pa pomo jem samo en velik test. Ta hud zlom še pride. Ne more bit to nič drugega kot fejk, pa ne mislim na covid-19, ta je tukaj in bo ostal, samo ne pobija tako kot se zdi. Brane je nalimal nekje link, da je tole bolj smrtonosno od ebole, pa dej noooo
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Problem mask, še bolj pa rokavic je lažna varnost. Kaj bi ti izbral, da ti šlata zelenjavo, razkužena roka, al nerazkužena rokavica?

Pri maskah mislim na varnost ostalih, ne na varnost tega, ki jo nosi. Z njimi zmanjšaš prenos virusa na ostale. Definitivno pa je zelo pomembna ustrezna higiena rok, tu pride pa tudi lastna varnost v poštev.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Marsikaj ti ni jasno. Letos konec februarja sem delal. Cepljen proti gripi. Tako kot vsa moja družina.

In ne, ne mislim debatirat z nekom, ki privleče na plano 9/11. Bi se šel stavit, da si flat earther.

Saj ti je jasno, da si ti začel žalit ane?

Kaj je narobe z 11.9?? Takrat se je svet spremenil. Od takrat naprej ni nič nenavadnega, da te zaprejo, če samo pokažeš sum na terorizem. Nič nenavadnega, če te slečejo na vsakem letališčue, če imaš bohnedaj ščipalko za nohte s sabo. Pred korono so nas, dohtar, šopali z vojno z Iranom, pa s 3. svetovno vojno. Pa se ja spomniš tega al ne? Posran si pa najbolj od nas vseh + žališ ko se ti zdi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Sem videl ljudi s foha, k so spremenil mnenje o teli jebi. Je stvar kar resna. Sploh zarad ogromnega števila asimptomatskih prenašalcev in visokega procenta pomoči potrebnih.