Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.404
113
v lokalni ostariji
Vse skupaj deluje kot velik medijski nateg... Je pa idealna priložnost za disciplino in zmanjsanje pravic drzavljanov...

Ej 123 dej ti k bos su iz sihta mal omeni da bi se kolesarje v pajkicah prepovedal na cesti. Oni ekspresno širijo viruse (no pa meni delajo guZvo) :) :) :)
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: mirsi in endvatri

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
ZAprto je vse od 16.3, se pravi je to malo več kot 14 dni, natančno 3 tedne bo.
S tem, da je 14 dnevna karantena pokazala, da smo eksponentno rast okužb uspešno preprečili. Ampak ne, potem je politika pokazala drugo plat ... dajmo začet še terorizirat folk, jih jebat v glavo. Poslali v medije lažne novicee in poostrili ukrepe v določene skrajnosti.
Imamo zdaj že kak podatek, koliko % manj okužb smo pridelali s temi ukrepi omejevanja gibanja v naravi, omejevanjem gibanja med občinami? Kolikor jaz vidim smo še vedno na 40 okuženih na 1000 testiranih.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Zanimivo bi bilo res izvesti en test (mislim, da ga je že en tukaj predlagal).
Naključno število ljudi (seveda dovolj velik vzorec - 1000+) se testira za covid19. Večje kot bo število bolj bodo verodostojni podatki. Lahko bi se na eno okolje osredotočili ali pa nasplošno po celi državi. Pa, da vidimo koliko je res razširjen.
ni važno število ljudi temveč reprezentativni vzorec. kako pa to doseči pri tem je pa... nihče ne ve. tako da je tako testiranje metanje testov stran.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in dentex

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.479
3.133
113
Heh... v naših koncih jih ni veliko tak da ni krize. Pa ljudje tud cajta nimajo se s kolesi gonit ker po večini so vsi v službah in nato polno dela doma saj je pomlad je treba ogromno postorit okoli bajt. Zaprte so pa samo prodajalne avtomobilov pa gostilne seveda kar je pa res malo zajebano ker terenci ne morejo nikjer dobiti tople malice.
Sicer pa ljudje upoštevajo te karantenska pravila in stojijo kr daleč vsaksebi tudi med pogovori. Pa tudi na cestah v avtomobilih vidiš veliko ljudi z nagobčniki.
Kot sem že napisal ; se dela ampak v večini ljudje upoštevajo karantenska pravila. Pohvalno.
Ej 123 dej ti k bos su iz sihta mal omeni da bi se kolesarje v pajkicah prepovedal na cesti. Oni ekspresno širijo viruse (no pa meni delajo guZvo) :) :) :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Vprašanje:

kdo je odgovoren, da ne proda penzjonistu po 10ti uri? Trgovec ali sam penzjonist?

Ali to velja za pekarne? Ker šipac v bajti čisto lepo prodaja cel dan vsem. Resda pa hodijo sami penzjonisti notr in 5x zapečeni.

O kakem razkužilu ali pucanju seveda ni govora
prijavi ustretni instituciji. alter ni ustrezna institucija.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
ni važno število ljudi temveč reprezentativni vzorec. kako pa to doseči pri tem je pa... nihče ne ve. tako da je tako testiranje metanje testov stran.
Nemčija raje te naključne teste dela na zdravstvenem osebju. Ti so tudi verjetno kar 99% prenašalci virusa med pacienti rizičnih skupin, naši pa se čudijo zakaj imajo tako majhno umrljivost ... ko bomo uvedli neke resne ukrepe pri organizaciji dela v domovih upokojencev, bomo tudi mi imeli 90% manj smrtnih primerov.
Ampak, ne, mi se raje gremo gestapa nad 99% preostalega folka, ki so že tako 3 tedne doma v samoizolaciji.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Andy1: tudi meni ni jasno zakaj penzičem dodatek....kot, da 700€ ni solidna penzija če imaš vse rešeno v lajfu.....itak bo sedaj nižja elektrika itd.....potem pa 130€ in 830€, tok dobi delavec....fak.
 
  • Žalosti me
Reactions: bpfc

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Zato nas je večina pričakovala, da bo samoizolacija 14 dni, da nagruntajo nek sistem na katerega se prilagodimo in poskušamo nekako delati naprej.
Potem pa po 14 dneh samoizolacije ugotovimo, da je politika padla v popoln kaos, Nobenega reda, nobenih premišljenih potez. Po treh tednih pa od politike samo še podtikovanja, nagajanja, ukvarjajo se spet sami s seboj ...
politika se je že prilagodila na novo stanje... :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: superfly

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
še vedno je razkuževanje rok oz. higiena rok na prvem mestu, 90% ljudi , ki sem jih videl ne zna rokovati z maskami, to je problem, razloži sedaj populaciji kako se maska snema po uporabi rez da kontaminiraš roke, tukaj pride do prenosa
dobro ampak prideš domov daš masko dol (nepravilno - tako da se dotikaš zunanjosti) in si umiješ roke... potem ni panike saj si umiješ roke pa virus skozi kožo ne prehaja so rekli... torej? je to v redu ali ne?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Problem mask, še bolj pa rokavic je lažna varnost. Kaj bi ti izbral, da ti šlata zelenjavo, razkužena roka, al nerazkužena rokavica?
ljudje vedno VEDNO šlatajo zelenjavo. (z rokavicami ali brez)
lahko greš pa na tržnico (kjer je še odprta) in upaš da te bo prodajalec nahrulil ko boš šlatal zelenjavo... ostale pa tudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Virus je že sam po sebi aerosol. Pa tudi, če se virus drži kakega večjega delčka, npr praha, kapljice, ni nanj prilepljen. Prah maska zadrži, vodo vpije in se posuši, virus pa gre naprej z zrakom, ki ga vdihuješ.
če imaš maske za večkratno uporabo jih pred naslednjo uporabo razkužiš in tako uničiš virus