Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
Zdaj, ko bomo razširli testiranje tudi na simptomatske, ki prebolevajo doma, bomo imeli bolj natančno predstavo o geografiji okužbe, kar nam bo zlasti dragoceno za načrtovanje, kje lahko življenje spet zaženemo, ne po starem, ampak vseeno zaženemo naprej. Verjetno bi bili v predelih, kot je na primer Zasavje, kjer je malo okuženih, ljudje pa delajo vi isti regiji, lahko bolj pogumni pri odpiranju podjetij. Torej, to razširjeno testiranje vseh simptomatskih bo dalo dejansko informacijo, kako naprej. Ne samo informacijo o trenutni bolezni, ampak predvsem kako naprej.

Saj v Zasavju večinoma delajo vse firme.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Hanzi

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Zato nas je večina pričakovala, da bo samoizolacija 14 dni, da nagruntajo nek sistem na katerega se prilagodimo in poskušamo nekako delati naprej.
Potem pa po 14 dneh samoizolacije ugotovimo, da je politika padla v popoln kaos, Nobenega reda, nobenih premišljenih potez. Po treh tednih pa od politike samo še podtikovanja, nagajanja, ukvarjajo se spet sami s seboj ...

Mislim, da to vidite tisti, ki hočete to videti. Popoln kaos, nobenega reda, nepremišljene poteze? Zdej jst ne vem, ali živite v paralelni realnosti, ali je to samo šala. Poglej sosednje države, ali tam morda žurajo in popivajo? Podobni ukrepi kot so pri nas, veljajo povsod, pa ne glede na leve, desne, zgornje ali spodnje vlade.

Po mojem mnenju je uvedba zapore občin mimosun in neumen ukrep. Lahko bi preprosto uvedli nadzor (in postavili policijo) na turistične točke in to je to. Ostali ukrepi pa so zaenkrat potrebni. Vsaj še kak teden, dva ... potem pa lahko začnemo kritizirati, če se zadeve ne začnejo spreminjati oziroma če se ne dobi neka bolj jasna časovnica.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Dokler je v dveh familijah z otroci kot uradno bolan zabeležen samo en oče, potem je cifra najbrž večja od tiste nekaj pod Jurja al kolk je zdaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Dokler je v dveh familijah z otroci kot uradno bolan zabeležen samo en oče, potem je cifra najbrž večja od tiste nekaj pod Jurja al kolk je zdaj.

Sigurno, ampak jaz bi rekel da je cifra vsek popolnoma nepomembna (no edino s stališča precepljenosti). Važno je koliko jih gre v bolnico in na intenzivno (posledično tudi na Žale). Ker samo ti so tisti ki obremenjujejo sistem. Ke bi bili vsi tako kot za tiste katere ne vemo potem ne bi že 3 tedne doma sedel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če še komu ni jasno, tole pravijo zdravniki in ne velja le za zdravstvo, ampak tudi za gospodarstvo:



Ce kdo misli, da bomo 18 mesecev zaprti v obcine in da bomo takole funkcionirali 18 mesecev, naj premisli se enkrat.
To sem napisal zjutraj. Sicer sem "mal" falil (za eno leto) ampak isto sranje, drugo pakovanje. Tako dolg #stayTheFuckHome je samo še za na štrik, v garažo pod avspuh ali skok brez padala, če maš flinto lahko tudi metek.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Sigurno, ampak jaz bi rekel da je cifra vsek popolnoma nepomembna (no edino s stališča precepljenosti). Važno je koliko jih gre v bolnico in na intenzivno (posledično tudi na Žale). Ker samo ti so tisti ki obremenjujejo sistem. Ke bi bili vsi tako kot za tiste katere ne vemo potem ne bi že 3 tedne doma sedel.

kolikor kaže trend trenutno, jih bo za gripo to sezono umrlo več kot za covid 19 pri nas, upam, da tako ostane
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
mislim da je vsakemu, ampak res čisto vsakemu ki ma kaj v glavi, jasno, da to ni nek dolgotrajen ukrep.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Jaz mislim da je karantena potrebna dokler država ne pripravi nekega podrobnega načrta
Država že ima podrobni načrt, samo treba se ga je držat.
https://www.gov.si/assets/ministrst...-na-pandemijo-gripe-na-podrocju-zdravstva.pdf
Posebej so zanimive številke v razpredelnici na 22 strani. Za vse te številke je bilo zdravstvo pripravljeno. Zdaj pa primerjaj stanje na današnji dan in številke v razpredelnici.

PS: načrt je za pandemijo
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
mislim da je vsakemu, ampak res čisto vsakemu ki ma kaj v glavi, jasno, da to ni nek dolgotrajen ukrep.
Si ziher?
Ker če po enem mesecu ali mesecu in pol karantene ne bodo imeli na mizi nekih konkretnih rešitev za zagon življenja, smo u težki *****.
Če bomo življenje zagnali tudi brez konkretnih rešitev, smo pa stran vrgli mesec in pol. V resnici, zaradi gospodarskih posledic pa ????? let??
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
mislim da je vsakemu, ampak res čisto vsakemu ki ma kaj v glavi, jasno, da to ni nek dolgotrajen ukrep.

jasno je to trenutno samo Švedom, ampak oni niso Balkanci, njim , kar je povedano iz strani vlade spoštujejo in se tega držijo brez policijskega preverjanja, pri nas bi isti ukrpei imeli 15.000 okuženih do sedaj
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Bolj je toplo zunaj bolj ljudje umirajo zaradi kitajskega virusa. Precej neobičajno za majhno gripico kot trdijo alter strokovnjaki.
Kje si pa to pobral,da ljudje umirajo zaradi kitajskega virusa?
V resnici je med vsemi umrlimi 22-ljudi bilo okuženo z virusom. Kar je razlika.
Vsaj en je imel raka v zadnjem stadiju, drugi pa nešteto spremljevalnih bolezni.
Bi bilo zanimivo pogledat italijanske statistike, koliko je letos manj umrlih zaradi raka...ker vse pripišejo koronavirusu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kje si pa to pobral,da ljudje umirajo zaradi kitajskega virusa?
V resnici je med vsemi umrlimi 22-ljudi bilo okuženo z virusom. Kar je razlika.
Vsaj en je imel raka v zadnjem stadiju, drugi pa nešteto spremljevalnih bolezni.
Bi bilo zanimivo pogledat italijanske statistike, koliko je letos manj umrlih zaradi raka...ker vse pripišejo koronavirusu.

Presneto te konj zaplankani. A vidiš kaj dlje do Trbovlj ali so ti Izlake meja?