Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Tole pisanje je za zjokat in je rezultat šolanja kot tekme za točke. 100 vprašanj na katera danes noben razrednik v slo nima odgovorov, lezenje v rit, duvanje sebe, glejte mene kako sem zlat, ne pa ostale lene gnoje. Žalost. Otrok se mi v bistvu smili ker ni sam kriv da nima stika z realnostjo in niti približno ne razume trenutne situacije. Kaj bi naredil tak otrok če bi izgubil pol leta ali celo leto in se mu ne bi izšlo kar ima v planu? Pa so to čist realne situacije v življenju. Precej bolj kot pike za vpis in pet nula povprečje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
S tem, da je ta vseeno nadpovprečna v tem, da sama kaj od sebe da. Pa čeprav jamr. Kot vidiš v preostali temi, drugje tudi tega ne zmorejo sami, jamrajo starši namesto njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Tole pisanje je za zjokat in je rezultat šolanja kot tekme za točke. 100 vprašanj na katera danes noben razrednik v slo nima odgovorov, lezenje v rit, duvanje sebe, glejte mene kako sem zlat, ne pa ostale lene gnoje. Žalost. Otrok se mi v bistvu smili ker ni sam kriv da nima stika z realnostjo in niti približno ne razume trenutne situacije. Kaj bi naredil tak otrok če bi izgubil pol leta ali celo leto in se mu ne bi izšlo kar ima v planu? Pa so to čist realne situacije v življenju. Precej bolj kot pike za vpis in pet nula povprečje.
Smo se dodobra pogovorili tudi o tem kakšna je situacija in da življenje ni črno-belo
Trenutno se situacije dobro zaveda-verjemi.Sama se bo potrudila po svojih najboljših močeh kar bo pa bo.Če ne bi bila v 3 letniku se sama sploh ne bi obremenjevala s tem.Sama je rekla,da lahko tudi razveljavijo letošnje šolsko leto.
Je pa zanimiv odziv razredničarke,da je ena redkih od katere je sploh dobila povratne inf. in se ji zahvaljuje za mnenje
 
  • Ljubezen
Reactions: navlixx

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Preden gre dekle na faks, naj se najprej nauči pravil slovnice. Kaj pomagajo vse te petice pri matematiki, kemiji ali fiziki, če pa še vejic ne zna pravilno postavljati? In to v 3. letniku srednje šole, kjer imajo, če se ne motim, vsak dan predmet slovenščine.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ne - bo, na - primer ...

Šus bi ji primazal že zaradi vejic. Gre za gimnazijce, ki bi morali imeti na koncu šolanja neko širše intelektualno znanje.

Se mi pa dozdeva, da vem, s katerega dela Slovenije prihajate. Že zato vam je pol oproščeno. :evil:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Brez zamere, eno tako sicer študentko sem danes poslušal na valu 202, samo en izsek po spominu: kaj pa tisti ki se poleg študija in dela. da lahko sploh študiramo ukvarjamo še s politika - kako bomo tisti preživeli ta čas brez redne zaposlitve v večernih urah?
Adijo pamet!
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ja v življenju so res vejice pomembne

Ne, pomembnejši so odvodi, integrali, zaporedja, asimptote, parameciji in orbitale. :cheer:

Vprašaj jo, kaj je Ustava RS, kaj je parlament in pa koliko poslancev je v parlamentu. Tega, kot najbrž 99% ostalih gimnazijcev, ne bo vedela. :bonk:(ne pljuvam eksplicitno po njej, bolj me jezi tale naš intelektualni šolski sistem)
 
  • Jezen sem
Reactions: navlixx

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Hehe, malenkost sem prestar ta tvojo punčaro. :):)

Sicer se pa opravičujem, če sem po nepotrebnem zlival gnojnico. Tale kletka že malo najeda živce. Vse lepo pa zdravi ostanite! :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Moj tamali je tud v 3. letniku splošne gimnazije, ampak takih neumnosti kot je tam gor nebi nikol pisaru okol. Neka Greta 2 varjanta, jezna na cel svet. Drugače pa hvala bogu je tamali odličnjak, najljubši predmeti matematika, fizika, kemija in biologija. Matematične naloge na daljavo zgrunta v nekaj sekundah. Dugače pa sploh me ne zanima kaj majo za šolo, od 3. razreda osnovne šole nisem zvezka odprl, pa se ni enkrat zgodilo da bi bil brez naloge. Kar me pa najbolj veseli je pa da je samostojen. Če mu dam 100 eur in ga pustim 14 dni bo preživel brez problema. Skuhal, opral, pomil, itd. Tak da se za to šolo na daljavo sploh kej velik ne sekiram. Če je to kriza, naj traja.
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Moj tamali je tud v 3. letniku splošne gimnazije, ampak takih neumnosti kot je tam gor nebi nikol pisaru okol. Neka Greta 2 varjanta, jezna na cel svet. Drugače pa hvala bogu je tamali odličnjak, najljubši predmeti matematika, fizika, kemija in biologija. Matematične naloge na daljavo zgrunta v nekaj sekundah. Dugače pa sploh me ne zanima kaj majo za šolo, od 3. razreda osnovne šole nisem zvezka odprl, pa se ni enkrat zgodilo da bi bil brez naloge. Kar me pa najbolj veseli je pa da je samostojen. Če mu dam 100 eur in ga pustim 14 dni bo preživel brez problema. Skuhal, opral, pomil, itd. Tak da se za to šolo na daljavo sploh kej velik ne sekiram. Če je to kriza, naj traja.

Mislim da nisem rekel da ni samostojna.Glede na tvoj zapis,ki je identičen kot bi jaz opisoval svojo hčer.Edina razlika je da se mora učiti več,da določeno snov razume in pa kar sem ji tudi že povedal da, v življenju pač na nekatere stvari enostavno nimaš vpliva.In ta trenutek v življenju je sedaj.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Smo se dodobra pogovorili tudi o tem kakšna je situacija in da življenje ni črno-belo
Trenutno se situacije dobro zaveda-verjemi.Sama se bo potrudila po svojih najboljših močeh kar bo pa bo.Če ne bi bila v 3 letniku se sama sploh ne bi obremenjevala s tem.Sama je rekla,da lahko tudi razveljavijo letošnje šolsko leto.
Je pa zanimiv odziv razredničarke,da je ena redkih od katere je sploh dobila povratne inf. in se ji zahvaljuje za mnenje

Šur, z enim pogovorom kar popraviš kar ji sistem prej 15 let vbija v glavo. Razumem da otrok postavlja vprašanja ki se začnejo z "ali je pošteno...", da ne nadaljujem ker mi bo slabo ("...do nas ki imamo višje cilje?"). Ampak, en reality check fali tebi, ne otroku, sicer ne bi tega pisanja s takim ponosom kazala okoli, če se ne bi že v štartu popolnoma strinjala z njim. Ne, ni pošteno, ne, ni pravično,...
 
  • Jezen sem
Reactions: navlixx

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Taki k so mel pri nas "višje cilje" so na 20. obletnici mature priznal, da so bli nori, ker niso živel z nami brez "višjih ciljev". Mam pa na sumu, da bo tole dekle kmal prevekslalo cilje v....
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113
Če prav razumem trenutno stanje Slo šolstva, sedaj učitelji samo pošiljajo učencem kaj morajo predelati in rešiti za domačo nalogo, ni nobenih predavanj, vprašanj ste vsi razumeli in podobno ?

Potem lahko to obdržimo še naprej, šole spremenimo v kaj drugega, pošiljati gradivo zna tudi oni s tremi razredi oš.Ter vsakemu učencu po ceni 1 eur prodamo tiskalnik/računalnik.
In namenimo plače učiteljev raje staršem.


btw, vzgojiteljice v LJ občinskih vrtcih sedaj delajo od doma (in dobivajo 100% plače).Me prav zanima kako izgleda to hkratno čuvanje 10-tih 3 letnikov preko interneta.